давате ли млечни пюрета?

  • 957
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 531
Педиатрите препоръчват като се замести обедното хранене с пюре , то да е млечно. Като гледам на пазара няма голам избор. Вие какви давате?

# 1
  • Мнения: 390
В пюретата на Ганчев има мляко, но аз не разчитам много на това, добавям 30мл адаптирано и бебо много ги папка

# 2
  • Мнения: 8 505
Не съм давала.Умишлено гледах пюретата да НЕ съдържат мляко-все пак целта е изместване на млечно хранене,нали?

# 3
  • Мнения: 5 299
Педиатрите препоръчват като се замести обедното хранене с пюре , то да е млечно. Като гледам на пазара няма голам избор. Вие какви давате?
За първи път чувам нещо подобно. Не съм давала млечни пюрета. Докато заместя ядене давах след пюрето мляко, но после НЕ.

# 4
  • Мнения: 2 471
Правя зеленчуково пюре и слагам малко мляко вътре.

# 5
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Давах пюрета на Ганчев и Хип мляко не съм добавяла

# 6
  • София
  • Мнения: 2 356
Aз все още слагам в обедното пюре около 2 м.л. АМ. Педиатърката ме посъветва така, когато започнахме захранването. Тя каза, че млечно хранене не се замества и аз съм съгласна. Смятам, че е по-добре детето да приема повече млекце. Разбира се не е вредно да не слагаш.  Wink

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Не мога да разбера какво значи израза "млечно хранене не се замества" newsm78.Определено млечно хранене се замества.Нали това е целта на пюретата и твърдата храна,да изместват млекото и на 1 годинка детето да приема 2 пъти мляко-сутрин и вечер.Не е вредно да слагаш мляко,но не е необходимо,ако детето ти го приема и без мляко.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Давах само на Ганчев,мляко не съм добавяла Peace

# 9
  • Мнения: 1 645
Аз винаги към готовото пюре или моя манджа съм слагала адапте.Когато стана по голям му слагах и друга млечни съставки ,като сирене например

# 10
  • Мнения: 3 663
в някои пюрета има мляко, в някои няма
не съм се старала толкова - давала съм всякакви

# 11
  • Мнения: 2 271
давай пюрета,вкоито има мляко,за да не добавяш адапте.ВСЯКО ХРАНЕНЕ НА ДЕТЕТО ДО 1Г ТРЯБВА ДА СЬДЬРЖА МЛЯКОЛТОВА Е ОСНОВНАТА ХРАНА НА БЕБЕТОЛТО ПОМАГА И ЗА ПО-ЛЕСНОТО УСВОЯВАНЕ НА ДРУГИТЕ СЬСТАВКИ

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
давай пюрета,вкоито има мляко,за да не добавяш адапте.ВСЯКО ХРАНЕНЕ НА ДЕТЕТО ДО 1Г ТРЯБВА ДА СЬДЬРЖА МЛЯКОЛТОВА Е ОСНОВНАТА ХРАНА НА БЕБЕТОЛТО ПОМАГА И ЗА ПО-ЛЕСНОТО УСВОЯВАНЕ НА ДРУГИТЕ СЬСТАВКИ
Това е вярно, но съм съгласна, че една от целите на въвеждането на твърдата храна е точно да се замести млечното хранене.

# 13
  • Мнения: 3 698
Понякога слагам в пюрето АМ, но от готовите пюрета с мляко не давам, не съм сигурна, че е адаптирано Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт