За Коледа сготвихме, а за Нова година?

  • 14 004
  • 41
  •   1
Отговори
  • все тук
  • Мнения: 1 714
Какво ще сложите на празничната новогодишна трапеза. Я приложете и снимки, ако имате, на интересни и оригинални идеи за ястия, салати, десерти, а и за подредба на масата.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 708
И аз ще трябва да измисля нещо новогодишно, но все още нямам представа какво  Confused Ще се възползвам от темата за някоя идея Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 2 100



това е нашата Коледна трапеза!
Новогодишната ще е подобна!

# 3
  • София
  • Мнения: 293
За Нова година ще имам гости и съм съчинила да сготвя пуйка, новогодишната питка, баница с късмети и каквото още ми роди главата, но това е основното.

# 4
  • Мнения: 2 000
За Нова година ще сме само аз, мъжо и детето. За това и не мисля да правя кой знае какво. Днес сутринта гледах в "Бон Апети" една рецепта със свински пържолки. Е, това реших да направя, но ще ползвам пилешко месо. Освен това ще направя някаква торта и баница с късмети.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 271
За Нова Година ще сме на гости, така, че няма да правя нищо този път, но ще ви кажа аз какви неща правя обикновено.

1. Яйчена салата: 7 твърдо сварени яйца се рендосват в купа. Прибавя се 200 гр. натрошено или рендосано сирене, 1 кутийка майонеза и 2 с.л. кисело мляко. Подправя се с чесън на прах (може и 2 скилидки ситно нарязани) и черен пипер.

2. Картофени кюфтенца със сос: Правите си смес за картофени кюфтета, както обикновено, но ги пържите на малки топчета - колкото орехи. Сосът е 1 кофичка кисело мляко, 1 кутийка майонеза, 150 гр. настъргано сирене, чесън на прах или 3 скилидки на ситно, черен пипер. Може да добавите и копър, ако имате замръзен. Сервират се поотделно соса и кюфтенцата. Може в голяма чиния топчетата и по средата в чинията, купичка със соса.

3. Чушки със сирене: Много ефтино и ефектно, но е за хора със здрави нерви  Wink Нарязвате сиренето на малки кубчета, цели печени чушки на ленти и увивате кубче сирене с лентичка от чушка. Набождате на клечка за зъби или специални клечки за ордьовър. Отдолу трябва да набодете нещо твърдо като резенче краставица, половин твърда маслина или каквото имате, за да стоят изправени клечките и да не се измъква сиренето.

4. Салата с кус-кус: Половин пакет сварен кус-кус, 2-3 майонези, 200 гр. царевица от консерва, копър, сол, чесън на вкус.

5. За украса може да поставите в средата на луканките и кашкавалите розичка. Прави се много лесно от лентичка от червена печена чушка, която се навива като охлювче.  Обръща се легнало, а около него се нареждат 2-3 листенца магданоз, като листенца на розичката.

Това са моите предложения за новогодишни мезета. Да ви е сладко и приятно изкарване!

# 6
  • Мнения: 1 708
За Нова Година ще сготвя:
1.топчета Рафаело на Джема
2.пълнени яйца
3.салати,мезета
4.баница с късмети
5.питка
6.капама(пържолки,зелеви сарми,наденица,пилешко и гъби)- къкри цяла нощ
7.сладки
8.торта Сахер

# 7
  • Мнения: 672
Вчера И.Звездев готви заек по ловджийски - беше на гости в Трявна. Смятам да се възползвам от рецептата.

# 8
  • Мнения: 237
За Нова Година ще сготвя:

6.капама(пържолки,зелеви сарми,наденица,пилешко и гъби)- къкри цяла нощ

Sneji_може ли рецептата за капамата или поне как са разположени пластовете? Praynig

# 9
  • Мнения: 1 032
Тази година ще сме си само тримата вкъщи, така че изпълнението ще е доста семпло
Баница с късмети (нея ще я прави мъжо, защото прави по- хубави баници от мен)
салата от патладжан и печени чушки
веян паламуд
гъби в масло
капама
смятам да се пробвам и хляба с маслини, че рецептата ми се стори страшно вкусна
Още не ми е хрумнало какъв десерт да спретна

Sneji_може ли рецептата за капамата или поне как са разположени пластовете? Praynig

Аз ще сложа сърмички, но с месо, а не кайма. После малко свински пържолки, пиле, наденица, гъби и маслини. Отгоре "запечатвам" с лист кисело зеле. Можеш да сложиш малко заквасена сметана или топено сирене, така сосът на капамата става убийствен.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 271
Вчера И.Звездев готви заек по ловджийски - беше на гости в Трявна. Смятам да се възползвам от рецептата.
Имаш ли я рецептата? Аз забравих да си я сваля същия ден, а сега не мога да вляза в старите рецепти, че иска някакъв код...
Ако я имаш свалена, ще ми я пратиш ли на ЛС, моля те!

# 11
  • Мнения: 1 708
Роска,аз я редя така:(моят гювеч е 16 литра и е много голям)

зелеви листа
пържолки овкусени
зелеви сарми
пилешки бутчета
зелеви листа
наденица и гъби
заливам с една кутийка заквасена сметана и много малко вода

# 12
  • Мнения: 237
Благодаря sneji   bouquet и на теб gigio  bouquet
Определено ще направя капама .

# 13
  • Мнения: 6 472
1. Плато с колбаси и сирена
2. Пикантна салата като снежен човек (по идея на форума) - ето тук един предишен вариант
3. Мексиканска салата (боб, царевица, препържен бекон, чушка, лук и сос чили)
4. Вита баница с късмети
5 Баклава
6. Торта - понеже наскоро правих тази сега ще правя една във формата на таралеж и после ще пусна снимка:)

Последна редакция: ср, 28 дек 2005, 18:12 от Luluto

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 397
Аз мисля да направя капама, че като чета тук само си облизвам пръстите, един снежен човек от сирене - много ефектен (рецептата от форума), баница с късмети,защото на коледа бяхме на гости и нямяхме, някаква торта, още не съм решила  и незнам има още време... а до тогава няма да пропусна нито едно ваше предложение Wink

Общи условия

Активация на акаунт