Дуомокс 1000

  • 7 381
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 132
Искам да попитам бъдещите мами,някои от вас пила ли е този антибиотик.Бременна съм в 32 г.с и след една настинка,която продължи 1 седмица ме заболя леко едното ухо и ми заглъхваше,тогава ми изписаха този антибиотик.Само като чух АБ и се стреснах.Изписа ми го личния лекар.Обадих се на лекарката,която следи бременността ми и тя ми каза да го пия,за да не стане по-лошо.Пия го от 2 дена и утре пак съм на лекар,за да видят как съм и да кажат дали да го продължавам,понеже ми казаха че АБ се приема 5 дена.Казаха ми че няма опасност да навреди плода,но аз много се притеснявам.Моля ви кажете някоя от вас пила ли го е и колко време.

# 1
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 076
Да, пих го през първата си бременност към 10 г.с. Имах тежка ангина. Гинекологът ми каза, че е много добър за бременни.
Сега за бронхит пих Оспамокс, пак към 10г.с. Споко, лекарите си знаят работата Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 12 554
След като ти го е изписал лекар, а гинекологът е потвърдил, не знам какво по-адекватно мнение очакваш тук.
Естествено, че рискът от АБ е далеч по-малък от това, което една инфекция може да причини на бебето ти, ако не се лекува.

# 3
  • Мнения: 132
След като ти го е изписал лекар, а гинекологът е потвърдил, не знам какво по-адекватно мнение очакваш тук.
Естествено, че рискът от АБ е далеч по-малък от това, което една инфекция може да причини на бебето ти, ако не се лекува.
Здравей,нана 77!Права си,двама лекари потвърждават,че може да се приема,но аз съм голяма паника и се притеснявам за всичко.Толкова време съм го чакала това дете,че се страхувам от всичко.Тъкмо се успокоя,и се започва едно мърморене от мои приятелки(някои от тях бременни в момента),"ама как така,не можеш да пиеш никакви лекарства,само парацетамол,пробвай това,пробвай онова и аз започвам отново да се притеснявам.Допитах се до форума,за да видя дали има и други като мен,които също пият този антибиотик и разбрах,че не съм само аз.

# 4
  • София
  • Мнения: 12 554
След като ти го е изписал лекар, а гинекологът е потвърдил, не знам какво по-адекватно мнение очакваш тук.
Естествено, че рискът от АБ е далеч по-малък от това, което една инфекция може да причини на бебето ти, ако не се лекува.
Здравей,нана 77!Права си,двама лекари потвърждават,че може да се приема,но аз съм голяма паника и се притеснявам за всичко.Толкова време съм го чакала това дете,че се страхувам от всичко.Тъкмо се успокоя,и се започва едно мърморене от мои приятелки(някои от тях бременни в момента),"ама как така,не можеш да пиеш никакви лекарства,само парацетамол,пробвай това,пробвай онова и аз започвам отново да се притеснявам.Допитах се до форума,за да видя дали има и други като мен,които също пият този антибиотик и разбрах,че не съм само аз.

Приятелките предполагам, че не са гинеколози. Лекарства не могат да се пият по собствено усмотрение.
Успех до края!

# 5
  • София
  • Мнения: 2 104
Пила съм Дуомокс по време на предишната ми бременност. Не е противопоказан. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт