От пет дни съм като Пам Андерсън, що така?

  • 404
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 682
Честита Коледа.

След като бебата стана на 2, може би 3 месеца гърдите ми съвсем се регулираха, спряха да капят, да ги усещам твърди и т.н.

Да, обаче последните няколко дни е точно така, да не говорим, че като суче от едната гърда, другата направо ме прави на статуя фонтан. Шурти здраво.

В сряда ми казаха, че бебата не била наддала достатъчно и да съм била давала по 150 мл зел. пюре и още толкова каша следобяд. Тия количества за безумни според мен, досега е изяждала максимум 80 мл пюре на обяд и то като първо и дам пюрето (ако и дам първо да суче, изяжда най-много 20-30 мл.)
Както и да е, почнах да давам каша (услажда и се много), но за всеки случай и изпих 5-6 чаши лактационен чай.

Чудя дали пък не е и от него това с гърдите, или може би не суче достатъчно, или заради включената каша трябва да се регулира количеството.
Може би не е добра идея да се цедя, но дали пък точно това не трябва да правя.
Ще съм ви благодарна, ако ми отговорите.

# 1
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Може би , понеже отскоро яде и други храни и затова не изсуква достатъчно.От друга страна пък е възможно покрай коледните празници да си хапнала повече тиква , жито  и такива лактогонни храни /поне на мен ми оказват много влияние/.Ако започнеш да цедиш само ще стимулираш кърмата.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 246
На мен гърдите ми се препълваха (и запушваха каналите) когато захраних. Чак наскоро (2 месеца след захранването) кърмата се регулира. Моят съвет е да цедиш само, когато ги усещаш напрегнати (и то не до капка), пий лецитин и спри лактогенните чайове.

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами ти като пиеш чай за кърма, какво очакваш? Laughing
Моят съвет, все пак е, ако много се напомпаш, да поизцедиш...Вярно, че стимулира още повече, но пък иначе е много дискомфортно и може да стане запушване.Няма да цедиш до дупка, само колкото да поомекне гърдата.

# 4
  • Мнения: 1 586
Да не си попрекалила с яденето и пиенето по празниците? Wink

# 5
  • Мнения: 3 550
Вместо да изцеждаш, пробвай да влизаш под горещия душ. Там, общо взето, излишното изтича и се регулират нещата.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 682
Ами ти като пиеш чай за кърма, какво очакваш? Laughing

Изпих 3-4 малки чашки, не мислех, че чак такова влияние ще окажат, а и ми беше любопитно какъв вкус има тоя чай на Хип, щото ми мирише на мастичка  Wink

Благодаря ви за съветите.

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
, а и ми беше любопитно какъв вкус има тоя чай на Хип, щото ми мирише на мастичка  Wink

От анасона е.Аз пък как я мразя тая миризма Sick

# 8
  • София
  • Мнения: 2 682
А аз мастика мразя. Но миризмата ми е симпатична донякъде (до колкото може да бъде симпатична една миризма  Sunglasses).

Общи условия

Активация на акаунт