За овулацията и бебеправенето

  • 586
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 768
Здравейте,форумки

Първо 4естита коледа на вси4ки.Много zдраве,семейно 6астие и сбъдване на вси4ки ме4ти.

Имам няколко въпроса относно това велико бебеправене..От един месец бебеправим с моя приятел,но откакто zапо4нахме,цикъла ми доста се удължи.Вместо 30 дена стана 33,като първите няколко дена вместо обилно те4ение,намаля,дори и цвета се промени.Не zнам сега как да си определя овулацията,на 33 дена ли да я броя?Дойде ми на 15 декември...
И повреме на фертилните дни,всеки ден ли е добре да се бебеправи или е нужно няколко дена по4ивка?
много 6е съм ви благодарна zа отговорите.

# 1
  • Мнения: 344
Отиди на лекар, който да ти изпише лекарства и да ти регулира цикъла на 28 дна. Аз пиех Примолут и забременях от първия опит.

# 2
  • Мнения: 1 768
Отиди на лекар, който да ти изпише лекарства и да ти регулира цикъла на 28 дна. Аз пиех Примолут и забременях от първия опит.

аха.А проблем ли е 33 дневен сикъл?  Tired

# 3
  • Мнения: 344
Според мен не е проблем, но трудно ще си хванеш овулацията ако не ти е постоянно на 33 дни. На мен ми идваше или на 30 дни, или на 31. Затова първото нещо, което направи моята гинеколжока, ми изписа Примолут /или нещо подобно/, регулира ми цикъла на 28 дни, веднага си хванах овулацията и сега си гледам моята прекрасна Елена.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 057
Почивка не е нужна, стига таткото да издържа на темпото ти  Laughing Laughing Laughing Laughing
Аз пиех противозачатъчни ( те ми регулират цикъл на 26дни) и когато решихме да имаме бебе, просто ги спрях. Стана веднага. Може би е добре да се консултираш с лекар, за да ти регулира цикъла.

# 5
  • Мнения: 7 474
Със сигурност почивка трябва- поне през ден -два иначе сперматозоидите не могат да се въэстановят и трудът е напразен-това ще ти го объясни доктора,като отидеш да видиш какво става с цикъла ти, а и е добре да направиш един профилактичен преглед ,ако има нещо да се оправи преди бебеправенето. Успех. luvbed

# 6
  • София
  • Мнения: 2 708
Най - оптимално е да правите опити през ден. Така сперматозоидите могат да станат достатъчно и силни, а от друга страна те живетядо 72 часа в организма ти, така че се припокриват нещата Simple Smile Иначе и аз забременях на 32 - 33 дневен цикъл, но ми отне повечко месечи точно защото не се знаеше кога е овулацията. Успех ти желая и безпроблемно и хубаво бебеправене. Мойта лекарка казваше - правете любов, не бебе  Wink И както престанах да мисля за това, тогава стана веднага  Simple Smile

# 7
  • на село
  • Мнения: 3 845
Не го мисли толкова, както ти е казала kuki - правете любов и се наслаждавайте на това, а бебето ще стане от самосебе си.

# 8
  • Мнения: 10 513
Когато и ние решихме да си правим бебе, цикълът ми започна да става много нередовен  от 25 до 31 дни. Отидох на лекар, за да разбера,че всичко е наред. И тъй като беше трудно да си хвана овулацията по календарния метод - взех мерки:). Купих тестове - американски бяха, по 5 в опаковка, заедно с един тест за бременност. И от първия път стана бебето!!! Някои мислят, че не е много романтично, но на мен ми беше писнало да се разочаровам всеки месец, а и не го възприемах като правене на секс по задължение, а като правене в точния момент.
Не се тревожи, а се успокой и продължавайте с бебеправенето.

# 9
  • Мнения: 7 640
то бебето трудно става по команда Laughing. Овулацията може практически да ти е във всеки един ден от цикъла, така че мери Т, още по-дорбе щом си много амбицирана-вземи си тестове за овулация. А това да си правиш цикъла 28дневен просто заради идеята-не звучи сериозно.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт