Моля за съвет

  • 468
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 229
Мили момичета, посъветвайте ме какво да правя работодателят ми иска да закрие фирмата в която се водя , че работя в такъв случай от кого ще получавам майчинските и болничните, може ли да ги взема бащата , аз съм в болнични и ги пишат на фирмата където аз работя.

# 1
  • Мнения: 1 835
Трябва да си намериш друга фирма, да си платиш осигуровките за 1 месец и така ще продължищ да си получаваш майчинството. Има някаква вероятност майчинството да мине към съвета и да няма нужда от фирма, но това евентуално ще се гласува  в Народното събрание и ще бъде публикувано в Държавен вестник до Нова година, т.е. тази седмица и ако това стане, ще бъде страхотно. Аз също се надявам да е така, защото съм в подобна ситуация. Ако това не стане - трябва да се намери друга фирма. Преди два дни се съветвах със счетоводителката точно по този въпрос.

# 2
  • Мнения: 574
Изтегли си Кодекса на труда и всичко ще ти стане ясно.Освен това можеш да търсиш с търсачката,защото много е писано във форума.Накратко мога да ти кажа,че немогат да те съкратят сега ,а после майчинските може да ги взима тати като го упълномощиш писменно.Той излиза в майчински.Можеш да се обадиш и до НОИ или да им пратиш Е-меил

Общи условия

Активация на акаунт