Давате ли пресни домати през зимата?

  • 1 362
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 148
Не зная вече каква прясна салата да давам на беба. Доскоро имахме пресни домати - домашно производство, но вече свършиха  и се чудя дали да купя от тези парниковите по магазините. Дали витамините в тях са повече от нитратите? Вие какви пресни зеленчуци давате през зимата? Да уточня, че беба има само предни зъбки още и твърди неща като зеле и моркови не може да яде дори и настъргани на ренде.

Последна редакция: вт, 27 дек 2005, 22:28 от terrigal

# 1
  • Мнения: 3 537
Не Naughtyпресни домати през зимата не давам,няма и да давам такива боклуци.В манджичките му слагам консервирани домати домашно производство.
Недей да й даваш такива парникови боклуци....

# 2
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
И аз съм на същото мнение. Бъкани са с нитрати, а и нямат абсолютно никакъв вкус. Бях забравила един домат в хладилника и си стоя близо месец. Е, няма му нищо, що за домат е това, представи си?!

# 3
  • Мнения: 5 299
Вики е малка за пресни домати, но аз самата не бих си купила - ужасни са.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 271
Наистина, не купувай тези "пластмасови" домати, дето се продават сега.
По-малкото зло е да пропуснете витамините, от колкото да се нагълта с нитрати....

# 5
  • Мнения: 918
Нито "прасни", нито пресни!

# 6
  • Мнения: 5 577
Мхм, доректно студени от хладилника.  Close

Затова сме на АБ в момента.  Tired

# 7
  • Мнения: 4 187
Да, давам Crossing Arms! Като правя салата за нас и тя иска, какво да правя newsm78? За протокола , краставици също давам  Mr. Green.

# 8
  • Мнения: 1 089
А какви консервирани домати използвате, като изключим тези домашно производство. Дали има и такива без консерванти?

# 9
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не. И консервираните избягвам. Най-правилно е да се яде каквото има според сезона.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Ами гледам въобще да не копувам,защото ако купя и той ще иска пък не върви ние да ядем ,а на него да не даваме Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 8 505
Не NaughtyНе купувам дори за нас,а какво остава да дам на дребосъка.
А салатите,които и давам,са предимно моркови,но ти казваш,че не стават за вас.Зеле избягвам да и давам,прибавям по съвсем малко към морковите.Нещо,което можеш да пробваш-броколи (замразени)-размразявам ги,но не ги варя,а само ги нарязвам (ти можеш да го намачкаш по-ситно),сварен картоф и малко сметана-е,вярно,че не е съвсем прясна салата,но все пак...

# 12
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Ами аз досега пресен домат не съм давала,но от зимните абсурд да дам Naughty,ще чакаме лятните домашно производство.

# 13
  • Мнения: 3 663
през цялата година се ядат само сезонните плодове или зеленчуци у нас
т.е. на въпроса - не

# 14
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Много интересно, ако не всички имат градини на БАЛКОНИТЕ си, като правят манджа за децата какви домати слагат Rolling EyesНе всички имат баби на село и мисля, че от консервираните няма да е опит за убийство, ако се даде в храната Confused

Общи условия

Активация на акаунт