Подутина зад едното ушенце

  • 1 155
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 883
Тази сутрин забелязах странна подутина зад едното ухо на моят син, която е и зачервена. На пипане не го боли и според мен той даже не усеща присъствието и там, но факта, че е там много ме притеснява.
Голяма е колкото средно голямо топче..
Някой може ли да ми помогне с някакво предположение от какво може да е ? Не съм видяла да се е ударил, а и на такова място зад ушенцето...
Чакам да ме успокоите..

# 1
  • Мнения: 8 450
Да е боледувал наскоро?Подут лимфен възел?Възможно ли е,ако е боледувал това нещо да си седи там от известно време,а и ти да не си забелязала?

# 2
  • Мнения: 1 089
Ами лятото след прекарана бактериална инфекция на гърлото Виктория имаше такива подутини зад ушичките, които със сигурност не я боляха. Бяха малко по-големи от грахови зрънца. Лекарката каза, че са лимфни възли и се появяват обикновено след боледуване. Изчезват малко по-бавно, но ако започнат да стават по-големи, трябва да се потърси лекар.

# 3
  • Мнения: 69
Задалжително заведи детенцето на лекар.Сигурно е лимфен вазел.Не е задалжително да е боледувало нещо,може сега да се развива нещо!!!

# 4
  • Мнения: 596
Преди 2 год. голямата ми дъщеря изкара инфекциозна мононуклеоза с подути лимфни възли,мисля че зад ушите бяха малко подути,но под мишниците ги усещаше повече.Заведи го да се разбере какво е и да се вземат мерки,ако е необходимо.
Дано нищо да му няма!

Общи условия

Активация на акаунт