искам съвет от вас

  • 886
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 191
здравейте мамчета
моля ви да ме посъветвате какво да правя моята беба е на 1 седмица и се чудя относно кърмата имам във изобилие но тя ме побърква има си режим на 3 часа за ядене но дойде ли вечерта след последното ядене в 2.00 през ноща и до пет само шава и иска да яде незнам какво да я правя.

# 1
newsm03 Здравей,4естита коледа  и поздравления за момата! Ами и моят малкия син така праве6е даже той иска6е да яде на два 4аса и половина , и педито ми каза 4е кърмата не му стига. Според мен трябва да я попита6 дали да я дохранва6 само ве4ер поне с АМ за да може да си спи ! Ина4е аз си му давах и след като запо4нах да го дохранвам той се успокои и запо4на да си спи по спокойно! Пожелавам успех! newsm10

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Давай му да суче Hug.И моето педи се изказа,че не ми стига кърмата и аз взех че се вързах и взех да го дохранвам на последното ядене Sad.Сега вечер така е свикнал да му е шише,че като дам цица настава рев,дърпане,пищене, кошмар направо #Cussing out.Моя съвет е да не бързаш с АМ,ами давай му да суче,когато поиска.Не спазвай часове бебето само ще си направи режим.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 175
И аз те съветвам да даваш на беба да си хапва. Знам, че сигурно си уморена и недоспала, ама всичко е до време. Вземай я в 2:00 при теб в кревата и я гушкай и ако иска да яде. И моята правеше такива изпълнения, но от 4:00 до 7:00 хич не и се спеше, но не и се и ядеше. Гушках я при мен и придремвах. Точно на 60-тия ден взе да спи сама по цяла нощ.

# 4
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Честито бебче-да ти е живо и здраво и само да те радва!
Честита ти и Коледа!
Не бързай да дохранваш хубавицата,давай й да суче.Не
забравяй че още не ти се е регулирала кърмата и ако не
й даваш да суче няма и да се регулира,а и ще намалее.
Ако смяташ че не ти стига млякото изцеждай след всяко
кърмене колкото можеш за да го увеличиш.
Пожелавам ти безпроблемно кърмене до когато пожелаеш!
Успех!  bouquet

# 5
  • Мнения: 603
Имах един период, когато кърмата ми беше намаляла. Педиатърката ми каза да дохранвам с адаптирано. Но на мин не ми се искаше - притеснявах бебо да не се привърже към шишето. Започнах да го храня по-често. След известно време кърмата се регулира и пак си минахме на нормална продължителност по 20 мин. през 3 часа. Кърмихме се до 10 мес. и въобще не е пил адаптирано мляко.
Знам, че е трудно, но опитай да въведеш още едно нощно хранене - когато бебка се събуди и си иска. Ще видиш, че тя постепенно ще си го измества към сутринта.

# 6
  • Мнения: 191
благодаря ви мами thumbsup thumbsup Two Hearts

# 7
  • Мнения: 435
Честито бебче-да ти е живо и здраво и само да те радва!
Честита ти и Коледа!
Не бързай да дохранваш хубавицата,давай й да суче.Не
забравяй че още не ти се е регулирала кърмата и ако не
й даваш да суче няма и да се регулира,а и ще намалее.
Ако смяташ че не ти стига млякото изцеждай след всяко
кърмене колкото можеш за да го увеличиш.
Пожелавам ти безпроблемно кърмене до когато пожелаеш!
Успех!  bouquet
Това е и моето мнение  Grinning
Прочети и това мисля ,че ще ти е полезно
http://karmene.greatnow.com/pripoiskvane.html
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=25827.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7162.msg106659#msg106659
 newsm10 newsm10

# 8
  • Мнения: 1 771
Лично аз не бих му дала на моя син АМ и за това не те съветвам. Така само ще се обърка детето, а и щом имаш кърма не виждам смисъл в това. Най много с едно такова даване и кърмата да ти намалее освен всички други странични ефекти. Така, че моя съвет е не си прави експеримент с АМ, а го кърми когато и колкото иска. Само трябва да се въоръжиш с търпение докато детенце си направи режима. Аз така бих постъпила. Успех и да пишеш как се справяте.

# 9
  • Мнения: 1 840
И с двете ми деца беше така: между 24.00 ч. и 6.00 ч. - само преварена подсладена вода, ако ще и цяло шише да изпият. Бързо се отучиха да търсят храна през нощта. Ако пък свикне да й се дава храна през нощта, много трудно ще се отучи по-късно. Така че моят съвет е: само подсладена водичка през нощта. Ще свикне.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Честито ти бебче първо! Да ти е здраво и ви радва много   bouquet!
Моя съвет е да не бързаш с АМ  Naughty. Вярно, че първите дни е много тежко Confused докато свикнеш с новия ритъм на живот, но после нещата се нормализират Peace. По нататък тя сама ще си отмахне нощните хранения. Така че ако искаш да си кърмиш бебето по-добре не прибягвай до АМ.

# 11
  • Мнения: 4 242
Честита рожба! И Весела Коледа!
И на въпроса- щом търси да суче детето значи има нужда!
Аз не бих залъгвала глада с каквото и да било друго (струва ми се садистично), за това винаги когато поиска Ивата си я кърмя, а тя ако не е гладна/жадна отказва гърдата. За почти 14 месеца безсънна нощ не съм карала (чукам на дърво), кърмя в просъница.

# 12
  • Мнения: 2 467
Цитат
...само шава и иска да яде незнам какво да я правя.
Ми давай цицата  Laughing Като имаш мляко в изобилие, защо да даваш АМ?
И аз така се бях шашнала в началото и даже една кутия АМ купих. Така си седи неразпечатана. Бутай цицата когато и се прииска, детето най-добре си знае.
Много ти хубава бебата  Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 3 161
Момичета, тук е форум Кърмене, какво АМ, каква подсладена вода? Погледнете колко много статии има в Библиотеката - някъде да се говори за 3-часов режим, за нощна пауза, за АМ и вода? Това са отживелици, на толкова малко бебе му трябва гърда и нищо повече, когато поиска - затова му се вика "режим на поискване".

Според мен поради 3-часовия режим през деня бебчето не си дояжда и се налага да наваксва през нощта. Давай по-често, а през нощта го вземи да спинка при теб, ако ти е възможно. Прочети малко статии от Библиотеката (дали са ти и линкове). Освен това на седмица за тях няма ден и нощ, отнема време, докато схванат, че нощем е време за сън. Ще свикне, а за теб е нужно повечко търпение и четене, за да се успокоиш, че всичко е ок. Май нямаш нужда от увеличаване на кърмата, според твоите думи. Ето ти още един линк, но има много неща, които ще са ти полезни, и именно сега е моментът да ги прочетеш, ако не си се подготвила преди раждането!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=21654.0

Последна редакция: вт, 27 дек 2005, 11:03 от emem

# 14
Честита рожба    newsm07  Ръководете се от инстинкта на бебето smile3524 то само Ви подсказва какво желае smile3504 и това е майчината кърма  newsm32оставете всичко друго.

Общи условия

Активация на акаунт