S.O.S. - бебето не може да спи

  • 883
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 122
Мили майки,
Моля ви за съвет, защото ние с "татко" вече не издържаме. Нашето слънчице вече е почти на 7 месеца, а не може да спи без да се събужда и разплаква на всеки час (понякога на 15мин). Това е както денем, така и нощем. Shocked Така е откакто се роди. Случвало се е да спи 2-3 часа непробудно, но това са единични случаи. Дори когато е в отлично здраве, няма никакви дразнители и  и се спи безумно много пак започва да търка муцунка и да скимти, докато не и дадем водичка и биберон и когато се успокои пак заспива. Сега е малко болничка и нослето и често свири и ....е направо кошмарно. Просто не ми се ляга да спа, като знам каква нощ ме чака. (Пък аз много обичам да спя... Rolling Eyes )
 А когато е будна е винаги усмихната, много жизнена, много игрива и приказлива - не и личи да е изплашена или неспокойна. От месец насам не я кърмя, ако това има значение. Обикновенно спи по3 пъти на ден. Пробвали сме всичко - да е на по-хладно, на по-топло, на различни легла, дори в различни градове..,ми все едно е.
 Знам че при бебетата е нормално да не спят спокойно, но все пак има ли лек, с който да и помогна да се успокои за да може и тя и ние да се наспиваме?
 Надявам се проблемът ми да не е банален и да можете да ми помогнете.  baby_neutral
 Предварително благодаря.

# 1
  • Мнения: 1 178
За съжаление лек незнам newsm78, със сигурност трябва сами да откриете начин по който всички да се наспивате. Ще ти нахвърлям някои неща, сигурно повечето ги знаеш, но за всеки случай.
Опитай да я държиш будна през деня, т.е. премахни едно от дневните спанета.
Можеш временно да я вземеш във вашето легло, аз така отказах синът ми да спи по корем. Може да и липсва гърдата или допира до теб. В приод сте на никнене на зъби, може и да е от това. Доста майки ползват за успокоение на бебетата в този период хомеопатичното Camomilla vulgaris. Друго, което се сещам, може да не и е достатъчно вечерното ядене, опитай да увеличиш дозата.
Желая ви весели празници!

# 2
  • Мнения: 666
Вечер преди да легне да спи я изкъпи  можеш да използваш успокояващи душ - гелове с лайка и лавандула на JONSON има и такъв лосион за след баня с лилави капачки са , дай и  след банята някакъв успокоителен чай - напр. на ХИП
 - УСПЕХ И ВЕСЕЛА КОЛЕДА

# 3
  • Мнения: 181
 Shockedи ние имахме същия проблем когато ни никнеха зъбките  през 15м се събуждаше ,пробвай разни гел4ета [ако ве4е  не си де]весела коледа и успех Sad

# 4
  • София
  • Мнения: 2 157
Съвет не мога да ти дам Mr. Green - просто искам да споделя, че и ние сме на същия хал от много, много отдавна.
Пробвала съм всичко / Хамомилата, Киетюд, шише с мляко - да не би да е гладна, спазване на ритул преди лягане/, но непробуден сън не постигнах. Буди се на всеки час, час и половина и плаче или мрънка, докато не й запуша устата с шишето с вода, биба не иска. Вече поне сама си държи шишето, та не вися като паяк над леглото.
Последната ми надежда е в хомеопатията. Дали са ни едни капки, които може би за 2 месеца ще ги изпие, пък да видим newsm78.
Дано при вас кошмарът не продължи толкова дълго - на никого не го пожелавам!
Весела коледа Grinning!

# 5
  • София
  • Мнения: 4 883
Здрасти мила, искам да ти кажа само, че всички деца са различни. Моят син е като твоята принцеска, до ден днешен се буди през нощта, а когато беше колкото нея, имах огромни сенки под очите от недоспиване. Единственият лек, който може да ви помогне, е да се вържете с някой хомеопат и той да ви даде някое подходящо хомеопатично лекарство. Искам да ти кажа още, че аз водих моето момче преди време и наистина имаше успех, макар, че не спря да се буди напълно. Но определено нещата се подобриха..Успех!

# 6
  • Мнения: 1 428
ПРосто се въоръжете с търпение.Някои деца са си такива.Дъщеря ми още се събужда по няколко пъти на вечер ,а е доста голяма вече.ХАРАКТЕР-нищо не може да се направи.Да се надяваме,че с времето ще се оправи всичко.

# 7
Прекрасно зная какво ти е. Ние бяхме същите/сега е по добре/.
Още от самото раждане Еми не спеше добре. Но през септември стана непонусимо не бяхме спали цели три дни /тя си наваксваше през деня а ние бяхме на работа/ та тогава пробвах всичко хомеопатия, ходихме и при психоложка в Александровска болницаНо никой не помогна. Всички казваха въпрос на характер.А според мен бяха зъби, когато ни изби и последния стана по добре. Сега се буди само веднъж за около минутка пие вода и заспива. Така че моят съвет е разни гелчета за венците. На нас повече ни помагаше Дентинокса/пробвай всичките за да откриеш кой ще ви помогне най- много/.Камомилата също може да ви действа но трябва да сте постояни ефект има след няколко дни. И най важното имай търпение всичко ще отмине.Успех!

# 8
  • Мнения: 2 082
ne iskam da te ot4aivam,no moiat sin ne speshe 2g i polovina.   priemi,4e deteto e takova ishte vidish 4e she go izraste.

Общи условия

Активация на акаунт