Моя бебчо не иска да спинка:(

  • 584
  • 6
  •   1
Отговори
Мили мами,
моля за помоща ви. Моя зайо е на 3 седмици и 3 дни. До преди две седмици се цедих и му давах кърма от биберон. От една седмица успяхме да се излъжем да ядем от силиконово зърно, но вече не спинкаме. Само на кърма е. Докато се изцеждах ядеше на 3 часа и така и си остана. От както сме на цицка пак така но не спинкаме. Яде по 15 мин защото дам ли му 20 почва да връща и ептем не заспива. Унася се на гърдата, оставям го така да заспи и когато реша да го сложа да легне се буди и край незаспиваме, мрънкаме си нещо около 1 час задрямва за 20 мин и това е повече до следващото хранене не заспива. Всички около мен ми казват, че е нормално да не спи, но не е ли много малък да спинка само по няколко часа през деня? Пробвах щом е буден да му дам още кърма той пак си хапва, но пак не заспива. Ака си по 4-5 пъти на ден и пишка нормално и въпреки всичко ме притеснява. Има колики, но не ми се вярва да траят цял ден и нощ.
Трябва ли да ме приреснява факта че не спи, след като всичко друго му е наред? Може ли това, че от биба на цицка да му е повлиало?Не трябва ли едно 3 седмично бебе да спи по – голямата част от денонощието? След като яде на 3 часа и папмперсите са му пълни трябва ли да му давам още по често кърма?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Щом като пълни памперсите добре и е доволно - всичко е наред. Ако прецениш, му давай и по-често да суче, няма да му навреди в никакъв случай. Толкова малко бебе обикновено суче 8-12 пъти на денонощие; нормално е и да суче по-дълго време.

# 2
  • Мнения: 7 106
Недей да се притасняваш, ако пампите са пълни и отхвърляш възможността да е гладен, то бебо просто не му се спи толкова, колкото на теб ти се иска  Wink. Моята дъщеря като навърши един месец и спането през деня се превърна в мираж. даже я водих при педито, защото се бях уплашила да и няма нещо Blush. будеше се сутрин към 7,00 часа и до вечерта в 20,00 дремваше само за около половин час по обяд. бях се ошашкала като четях връсниците и как спят по цял ден. Е нищо и нямаше и сега и няма, само дето е станала по-поспалива Laughing. ще си имаш едно кипящо от енергия бебче и вместо да се притесняваш, мисли забавления за времето през което будува  Mr. Green.

# 3
# 4
  • Мнения: 1 942
Здравей:)

Ние сме ти каки:) днес правим един месец!!! Ехеее големи сме:)

Това за спането  Confused ами ние сме 3 мацки дето раждахме заедно + приятелка с месец напред и резултата е следния: след втората седмица всички бебоци почнаха повече да стоят будни. На мацката дето бебечето е по-големичко бебката също като твоята по цял ден седи една такава будна и мранка, унася се за малко и после пак, ако се носят си седи и гледа пак задрямва и така цял ден/и това от изписването насам/. Ама нощем спи!Твоето бебче нощем спи ли? Другите имаме различни интервали на будуване /вчера ми се оплакаха, че едното момиченце не е спало хич 8 часа!!/ Нормално е до 3 часа хич да не заспива. Мънички са още и трябва много да спят, но има и такива дето не им се спи. А моята бебка се държи така /т.е. нервничка е/ като неможе да се уригне. Ако по време на хранене дам Мезим /приготвен по специален начин за бебета/ се успокоява и спи много. Не, не мисля че прехода от биба на гърда може да има такъв ефект, но детето може да усеща промяната. Гушкай го повече, нека заспива на гърдата ти и след седмица най-много ще си е формирал някакъв режим.  Laughing Или като моята беба ще иска да е постояно в ръцете ти, лапнала гърдата  Joy Ама е толкова спокойнат така  Laughing

Успех   

# 5
  • Мнения: 631
е и аз да кажа ...
ние сме на два месеца без 5 дни и по цял ден не спи или както вашите за по половин час между храненията и то все заспива на гърда и като го пусна виква ....
към 6 вечерта заспива и се събужда около 12 после още много много пъти през ноща все яде и все ми се струва гладен..... постоянно върти глава и чака нещо да се покаже за да го лапне.....
малко довам адапте но провя опити да го намалям и спирам ....
доста е трудно затова много мислете преди да се изкушите да дадете АМ
аз много сбърках ... защото просто се будеше по рано от на три часа както съветваше педиатърката и така .....
но със съня е така само като го пусна в креватчето и постоява малко и виква
по цял ден сме на ръце или на гърда .....
.....
съществуват ли изобщо бебчета които да си стоят кротко будни в креватчетата и да мятат ръчички и крачета и да не викат ......." МАМО МАМО ДАЙ ХРАНА, ГУШНИ МЕ " и така нататък

а ....и ВЕСЕЛА КОЛЕДА НА ВСИЧКИ

# 6
Весела Коледа на всички и благодария за отговорите. Моя бебо спинка нощно време по 4,5, или 6 часа но през деня не иска. НО след като той не е изключение няма какво да се притеснявам Grinning
Мерси на всички и Весело изкарване на Новата Година!

Общи условия

Активация на акаунт