Кафяво към тъмно течение???

  • 29 851
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 526
       Здравейте! Днес сутринта страшно много се обезпокоих. Този месец започнахме опитите за бебе веднага щом ми свърши, евентуално 6-7ден. Закъсна ми с 3 дена и тъкмо се зарадвах, че този път е станало, и днес сутринта получих някакво кафяво към тъмно течение.
   Прочетох в Интернет доста неща.
       В 2-3 сайта пише, че ако има бременност каквото и да е течението не е желателно и не е на хубаво. Мислех да си направя теста за бременност на Коледа (25.12), защото тогава щяха да са минали 5 дена от датата, на която трябваше да ми дойде, така, че не знам дали съм или не съм бременна.
       В един друг формум пък пише, че кафяво течение се получава при извънматочна бременност, отлепен плоден сак или отлепена плацента, нещо такова.
       Какво е  вашето мнение по въпроса???

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Не винаги закъснението значи бременост. Направи си тест с първа урина първо. След това ще се мисли. За видеозон е твърде рано...може само кръвен тест или тест за бременост.

# 2
  • Мнения: 4 298
Може това цапане да е началото на цикъла ти. И на мен този месец ми закъния, но ми дойде.
При някои бременни пък само им зацапва така около датата за М - Божа работа! Стискам палци да си бременна, но не се самонавивай много.
Ако не ти е дошло нормално до утре, нямаш симптоми като за цикъл, защо утре сутрин не си измериш базалната температура? Ако ти стои висока,  може и тест  Rolling Eyes да направиш, ти си реши  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 526
Повечето жени, които са имали такова кафяво течение преди да се появи са имали положителни тестове,  а после отрицателни.
Незнам дали ще е удачно утре да правя тест за бременност, защото не сам сигурна дали ще покаже вярно????

# 4
  • Мнения: 428
При мен също имаше подобно нещо, и понеже въобще не очаквах да съм бременна помислих че просто е начало на М. В последствие се оказая че наистина съм бременна, а такова течение се случвало при някои жени. Изчакай и мисля че сама ще разбереш дали трябва да правиш тест - би било чудесен коледен подарък Simple Smile, или да подновите опитите в новата година.
Успех newsm10  

# 5
  • Мнения: 526
Проблемът е там, че гинеколожката ми каза, ако ми закъснее 3-4 дена да отида на преглед, за да видим от какво е. Понеже октомври месец ми закъсня с 10 дена и се оказа евентуален спонтанен аборт, тя ми каза следващия път да не чакам толкова много.
А сега не мога да преценя дошло ли ми е, имплантация ли (четох, че при някои жени, когато бебето се имплантира успешно има наличие на кафяво зацапване) или нещо друго.
Ако на някои се е случвало подобно нещо, моля да сподели!

# 6
  • Мнения: 9 063
В момента с колко дни казваш, че ти закъснява?

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 4 128
Когато на мен ми закъсняваш с 3-4 дни си направих тест и беше положителен. На следващия ден почна така да ми  цапа и когато отидох на лекар, той ми изписа Утрогестан, защото това се дължало на хормонална недостатъчност. Наистина си направи тест и ако е положителен (което ти го пожелавам от сърце) иди бързо на лекар да назначи адекватно лечение!
Успех!!!

# 8
  • Мнения: 9 063
Деси, слушай сега: правиш си тест- ако е отрицателен, това вероятно е цикъла ти, който от утре примерно ще си стане нормален. Но ако е положителен- значи си бременна, но тичаш веднага на гинеколог, за да ти предпише каквото трябва и да спре кървенето. Както Змейковица ти е казала- вероятно това течение при бременност се дължи на хормонална недостатъчност- по-точно на хормона прогестерон. Когато не е в достатъчни количества, има опасност ембриончето да не се задържи. С пиенето на Дуфастон например, това нещо се коригира и бременността протича нормално. Но- задължително на лекар, веднага след като видиш положителен тест! Успех и да пишеш какво е станало.

# 9
  • Мнения: 526
А как да отида на лекар като утре е събота, аз мислех след празниците - втрорник, сряда???
А сега какво да правя?

# 10
  • Мнения: 9 063
Деска, ако трябва в бърза помощ отиди- трябва да ти намерят гинеколог. Ако трябва да обади на твоя гинеколог и му кажи че е спешно. Но първо- теста. И не се паникьосвай.

# 11
  • Мнения: 526
ОК, Стефани ще те послушам!!!

# 12
  • Мнения: 3 011
Не искам да те разочарован, но на мен от снощи почна да ми зацапва, така днес до след обяд и премина в цикъл, слабо ми е но си го има. Аз бях правила тест преди 2 дена беше " - " . Успех, дано не ти е  цикъла!!!

# 13
  • Мнения: 526
Dendy и при мен така се получи. Вчера цял ден беше кафяво, после си легнах и през целия ден беше слабо, но през нощта се събудих, цялата пижама в кръв и разбрах, че сигурно си ми е дошло. Сутринта си направих тест, отрицателен.
Вече съм малко по-спокойна. Най-вероятно си е нормален цикъл. Също така някъде четох, че кафяво течение се наблюдава при случаите, когато през месеца не е имало овулация.

# 14
  • Мнения: 7 718
Ама само кафяво, без обилно кървене.

Общи условия

Активация на акаунт