Трябва спешно да се разведа

  • 4 930
  • 12
  •   1
Отговори
Моля ви за помощ - моя приятелка трябва спешно да се разведе по взаимно съгласие без претенции за родителски права,издръки и други имущества . Някой може ли да ми каже какъв е редът, може ли да не използва адвокат, какви документи трябват и за колко време става.
Благодаря ви предварително. Весели Коледни празници и много успехи през Новата година на всички!

# 1
  • Мнения: X
По взаимно съгласие става за 2-3 месеца, но сега съдът е в отпуска до 15 или 30 януари /май до 15ти/, така че ще стане по-бавно.
Може без адвокат, но незнам точно как би станало.
Трябва да се пусне молба за развод по взаимно съгласие, моята я оформи адвокатката, но т.к. може и без адвокат, предполагам че има някаква бланка или образец на молбата, който се попълва. Нужен е акта за брак - оригинал. Ако има общо имущество - независимо на кой остава, това се описва в молбата - се прилагат документите за него - ние имаме общо жилище, нотариалния му акт + данъчната оценка и съответно данъчна оценка за половината имот /те ти ги издават едновременно в общината/. Това е понеже жилището се води на двамата по документи, а 1/2ната ще се прехвърли на единия - този, който ще бъде собственик, и върху тази 1/2на ще се плащат после такси в нотариата за прехвърлянето и затова е нужна дан. оценка на този дял /тази половина/, която ще се прехвърля. За автомобил не мога нищо да кажа, нямаме. За издръжката също се описва в молбата - може да е 50 лева, може да е 500. Не може да няма такава. Независимо от всичко трябва да се упомене, минималната е към 40 лева. А как така няма претенции за родителски права  #Crazy - не си ли иска детето?  #Crazy

# 2
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
малко е объркано питането - кой не иска имущество и родителски права?
но Каяси ти е дала най-общи насоки
само че - съвет - да си ВЗЕМЕ адвокат и то добър - той ще знае как да стане най-бързо и пак зависи половинката да не изреве, че не иска по взаимно съгласие - че тогава си е...о м..а... В този случай - от 3 месеца нагоре ще са необходими! Че и повече

# 3
  • София
  • Мнения: 2 827
 Rolling Eyes само да допълня
в София съда е в отпуска до 20ти януари

# 4
  • Мнения: 818
Трябва да имат над 3 години брак.

# 5
  • Мнения: 2 327
Това последното е условие за да могат да се разведат по общо съгласие. Иначе държавата не дава.
Ако разделят имуществото преди развода май ще им е по-лесно.

# 6
  • Мнения: X
Дори и да нямат 3 години брак, пак могат да се разведат бързо, не по взаимно съгласие, а "по споразумение", при което процедурата е подобна и също толкова бърза!

# 7
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Ако условието за взаимното съгласие е да се откаже от всичко, няма гаранция, че след това не може да стане по невзаимно и другата страна да проточва делото до безкрай само за едната мръсотия.

# 8
  • Мнения: 390
Дори и да нямат 3 години брак, пак могат да се разведат бързо, не по взаимно съгласие, а "по споразумение", при което процедурата е подобна и също толкова бърза!
Аз така се разведох за 15 мин.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 999
Някой може ли да ми каже какъв е редът, може ли да не използва адвокат, какви документи трябват и за колко време става.

Съдът в София НЕ Е в отпуск в момента, а в инвентаризация - има известна разлика Wink.

Приятелката ти може да се разведе бързо, но това ще е трудно в София, а без адвокат смея да твърдя - невъзможно.
С адвокат и при положение, че и двамата с мъжът й са съгласни - може да успее и за 1 /един/ ден.

# 10
  • Мнения: 2 655
Да става бързо, но е рисковано, ако той или ти не се явите на някое заседание прекратяват происводството по делото и се започва отново.
Аз лично имам опит за 1 седмица, в понеделник 1 по дело заседание в петък последно, после се чака за Решение.
И аз мисля, че без адвокат няма да стане.Обикновено адвоката урежда това с познат съдия, за да е бързо.
А защо бърза?

# 11
Много ви благодаря на всички за отговорите  bouquet

Бихте ли ми казали какви са държавните такси и хонори на адвокати при развод по взаимно съгласие.
Ще ми помогнете много ако ми препоръчате и адвокат.
 
Още веднъж ви благодаря от сърце. Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 2 655
От къде си, ако си от Варна ми пиши на лс или на мейл адрес.
Варират от 300 лева до 300 евро, зависи от адвоката, а и от Вашите искания.
Ако си от малък град може и да намериш по евтино.
Но внимавай да те разведе наистина, а не само да обещае, често се случва.
Д. такси 10 лева и преводна от около 0.70 лв за образуване на делото.
Окончателна д. такса се определя от РС, няма да е повече от 50 лв.
Препис от Решение 1.50 за първи лист и 1.00 лв. за всеки следващ.
Удостоверение за прекратен граждански брак 2.00 лв.
Изпълнителен лист 3:00 лева /но може да имаш няколко ИЛ за родителските права, за режима на лични взаимоотношения, за издръжката, за ползването на семейното жилище и т.н./
При др въпроси пиши.

Общи условия

Активация на акаунт