шоколадово фондю

  • 2 510
  • 9
  •   1
Отговори
Някой може ли да ме посъветва как се прави шоколадово фондю? newsm78

А само с плодове ли се поднася?  newsm78



И разбира се ще се радвам на всякакви рецепти свързани фондю!

Благодаря ви предварително  bouquet


# 1
  • Мнения: 2 000
Имам записана една рецепта за фондю. На Иван Звездев е, но аз до сега не съм я пробвала. Не ми се вижда сложна, а сигурно ще е вкусно  Simple Smile

Фондю от бял шоколад

Продукти:
2 бели шоколада
1 банан
1 ябълка
200 мл сладкарска сметана
50 г масло
1/2 капсула ванилова есенция (1 пакетче на прах)
1 с.л. ром

Приготовление:
1. Шоколадът се начупва в малка тенджерка. Налива се сметана. Загрява се на слаб огън, като се бърка. Добавя се маслото. Бърка се докато се разтопи. Ароматизира се с ванилова есенция.
2. Ябълката се почиства и се нарязва на парченца. Бананът се нарязва на колелца. Нареждат се в чиния.
3. Налива се в предварително загрята купичка, като се наливат няколко капки ром. Консумира се с плодовете.

# 2
благодаря благодаря Hug

Аз вече си мислих че никой не знае как се прави шоколадово фондю, а мислиш ли че ще стане и с нормален млечен шоколад, че не си падам много по  белия? newsm78

# 3
  • Мнения: 2 000
Що да не стане. Малко вкуса ще е по-различен, но пак ще е шоколадово и вкусно.

# 4
Що да не стане. Малко вкуса ще е по-различен, но пак ще е шоколадово и вкусно.
когато пробвам ( в понеделник) веднага ще кажа какво се получи
 Hug
от сърце ти желая много усмивки на празниците и много желани подаръци!   santa2

# 5
Готово шоколадово фондю можеш да си купиш и от магазините. Аз си купих тези дни от МАКРО , но предполагам че има и в Albert Heijn или Konmar/ все още не съм гледала там Wink /

# 6
Готово шоколадово фондю можеш да си купиш и от магазините. Аз си купих тези дни от МАКРО , но предполагам че има и в Albert Heijn или Konmar/ все още не съм гледала там Wink /

Аз видях пакети с готово кашкавалено ама шоколадово не видях... пак не съм гледала където трябва Embarassed

# 7
Да се похваля.. стана страхотно... особено с ром-а придоби страхотен аромат...а за ванилията забравих Embarassed

Но наистина си заслужава да се опита!  chef

 Също така върви с авокадо!

# 8
Слънчо съвет от мен: не си купувай готова смес за кашкавалено фонду. Един единствен път си купих и  бях принудена да го изхвърля/ останахме гладни  Cry/. Най-вкусно става ако си комбинираш сама кашкавалите.

# 9
Слънчо съвет от мен: не си купувай готова смес за кашкавалено фонду. Един единствен път си купих и  бях принудена да го изхвърля/ останахме гладни  Cry/. Най-вкусно става ако си комбинираш сама кашкавалите.



ммм добре че ми каза Hug... понеже ние няма да останем гладни а само аз ( моя мъж топъл кашкавал не яде)

мерси за съвета  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт