Грип и бременност

  • 3 241
  • 10
  •   1
Отговори
  • у нас
  • Мнения: 660
Само в 6 седмица съм и вече лепнах някакъв вирус.Доктора ми каза,че при температура до 37,7 не се налага да се взима антибиотик,а само Парацетамол,витамин С, чай от Мащерка и Oscillococcinum.Но вместо да усещам подобрение,аз всеки ден се чувствам все по-зле.Най-много се притеснявям от температурата. Cry

Последна редакция: чт, 22 дек 2005, 16:02 от Lorexa

# 1
  • Мнения: 666
Вземи някакви хомеопатични лекарства по време на бременност не се препоръчва да се пие парацетамол или антибиотик

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 4 128
Миналата седмица цялата я изкарах болна, нямах температура, обаче си загубих гласа и имах страшни болки в гърлото (мен винаги така ме удря и без антибиотик не минавам). Обаче сега се оправих с много чайчета, лимони, мед и хомеопатични!  Peace Освен това може да взимаш калций + вит. С разтворими - те се препоръчват при грипни и простудни състояния и засилват имунитета. А парацетамол може да взимаш, но гледай да не е повече от 3-4 дни.
Желая ти бързо оздравяване и весели празници!   bouquet

# 3
  • Мнения: 1 190
Аз бях в 9 седмица с грип - точно след Нова Година, Парацетамол може, обаче на 4 часа по едно хапче, пробвай с народна медицина и повече течности. Има и едно хомеопатично лекарство на Boiron - Paragrip също може. 

Най-важното е да си позитивно настроена Wink

Не се притеснявай и бързо да оздравяваш.

Лека бременност!

# 4
  • Мнения: 1 032
Аз два пъти хващах грип по време на бременността и двата пъти се оправих с Oscillococcinum. Трябват поне 3 дни, за да се изправиш на крака обаче. Пий повече чай с мед и говори с лекаря си какви витамини можеш да пиеш за засилване на имунната система. Не взимай на своя глава витамини, не всичко е подходящо за бременни, така че първо се консултирай. Яж и повече цитрусови плодове- те са пълни с витамин С. Доколкото си спомням таблетките витамин С не бяха препоръчителни за бременни, виж в упътването. Бързо оздравяване

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Лоре - слушай сега!

Взимаш си 2-3 грейпфрута, лимона и портокала и цедиш пресен сок. Пиеш по 2-3 пъти на ден и накарай мъж си, да ти направи един лек мазаж-разтривка. Стой на топло и пий много течности. Ако имаш хрема можеш да си правиш нагревки на печка с реотани, ако те боли гърлото си вържи шал и стой с него колкото се може повече часове.
Парацетамол може. То май само това може, още повече, че си в начална бременност!
Успех и стискам палци час  Praynig по-скоро да се излекуваш  Peace

# 6
  • Мнения: 578
Миналата година докато бях бременна два пъти изкарах грип и то едно след друго. Втория път беше от този с температурата и повръщането и разстройството. Даже стоях в болница три дни. Имах температура 38 градуса CryПих парацетамол и фервекс /колдрекс не можело/. Даже и Смекта. И сироп за кашлица - Стодал...Слава Богу бебо си е жив и здрав, ама околоплодните води ми бяха зелени и лекарката каза, че е заради гриповете, които съм карала по време на бременността Confused

# 7
  • у нас
  • Мнения: 660
Благодаря ви момичета   love001 За мое щастие днес сам малко по-добре. Сигурно изядох една градина цитруси newsm47,но важен е крайния резултат.
Весели празници на всички

# 8
  • Мнения: 45
не се притеснявай изобщо, аз по време и на двете бремености пих антибиотик и то в началото , както си и ти.може да се пие amopen-той е безвреден за бебето, така че спокойно в краен случай може и това.
лека бременност!!

# 9
  • Мнения: 2 556
Не се безпокой, грипът не е опасен за бебето, важното е само да не се вдига много висока температура. Аз изкарах тежък грип във втори - трети месец на бременността с темп. над 39 градуса и не съм имала проблеми с бременността и бебчето. Стой на топло и пий много течности, по малко парацетамол, чайчета. Успех!

# 10
  • Мнения: 504
Благодаря ви момичета   love001 За мое щастие днес сам малко по-добре. Сигурно изядох една градина цитруси newsm47,но важен е крайния резултат.
Весели празници на всички
По - добре ще си, как няма! Всичко ще си отмине до няколко дни, наблягай си на плодовете, обличай се топличко и хич не прекалявай с тъпкането с лекарства, още по- малко с хомеопатия. Температурата ти не е застрашаваща бебето, не се притеснявай, всичко ще мине.

Общи условия

Активация на акаунт