Моля за съвет!

  • 585
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31
Здравейте мили момичета!
До сега бях страничен наблюдател в този форум,но имам един много деликатен въпрос ,който искам да обсъдя с вас и затова се престраших да пиша.Става въпрос за моя позната,която от няколко години /повече от 2/прави със съпруга си опити за забременяване,но уви до сега са все неуспешни.
Ходи редовно на гинеколог и й казват че няма никакви проблеми.Гледана е на ехограф.Други никакви изследвания не са й правени.На съпруга и също.Тя е над 30 г.Лекарката й казала да не се притеснява ,че неможе да забременее,трябвало само да бъдат по-активни в кекса т.е.поне 2-3 пъти седмично.Има и схема на подходящите дни, но невинаги ги спазват.Аз обаче имам съмнение,че това не е единственото което трябва да се направи по въпроса,а може би и някакви други изследвания.Все пак това са много дълги опити без резултат.Но тя твърди,че няма нужда.
Моля ви,кажете ми вие от опит това достатъчно ли е ,при вас как беше.След като на ехографа не се виждат отклонения,трябва ли да се направят хормонални изследвания,спермограма или нещо друго newsm78
Аз не съм имала такива проблеми и не искам да й досаждам щото темата е деликатна,но ми е мъчно че не се получава а времето си минава.Дали не подхожда малко несериозно по въпроса. Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 9 088
Определено подхожда несериозно. 2 години са доста време и досега трябваше да са потърсили консултация при специалист по стерилитет. Момичетата тук ще ти кажат как се постъпва в подобен случай, но мисля че като начало трябва да се ориентират към лекар, който да движи работата, т.е. да определи как ще се действа.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 357
След като жена над 30г. изобщо не е трябвало да чака две години. Един преглед на ех не прави чудеса...т.е не дава ясна представа за това в какво състояние е жената Simple Smile Трябва да се изследват хормоните и, но преди това една спермограма на мъжа. И то в клиника по стерилитет /Стаменов, Щерев, Тачева/ Ако всичко при мъжа е наред се пристъпва към изследвания на жената
А ето и при мъжа

# 3
  • Мнения: 31
Момичета благодаря ви за скоростните отговори! HugХера прочетох това,което си ми дала като материал и виждам че нещата са много сериозни...както и аз предполагах SadЩе посъветвам приятелката ми да прочете всичко това,пък да си прави изводите сама!Дано се вразуми и предприеме необходимите мерки.
 Hug  bouquet

# 4
  • Мнения: 583
искам да споделя тук,че по моята най-близка приятелка 5 г. не  можа да забременее.ходиха по лекари, но и с двамата всичко беше наред. тя беше също около 30 те.тогава и изписаха някакви хапчета за стимулиране на овулацията-вземаха се по едно или две в периода на овулацията и след 4 ри месеца забременя.също им препоръчаха по активен полов живот и вече през лятото на море-хормоните се активизирали под влияние на морето.

# 5
  • Мнения: 7 716
Бля-бля.
И тогава защо има двойки с неизянен стерилитет в Бургас, Варна и т.н.? Wink

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 357
След като е забременяла с хапчета подпомагащи ову-то значи не е била незпроблемна Wink Както да е...важно е крайния резултат.
Когато мислите, че има проблем или се съмнявате потърсете специалисти по стерилитет а не при обикновен гинеколог. Peace

# 7
  • Мнения: 863
Бля-бля.
И тогава защо има двойки с неизянен стерилитет в Бургас, Варна и т.н.? Wink
Може би,защото те са свикнали с този климат и не им действа вече.За тях е благоприятен планинският въздух Wink

# 8
  • Мнения: 7 716
Аз живея в София, но ходя по четири пъти годишно до морето за по десетина дни.
Забавлявам се добре, но не забременявам.

Общи условия

Активация на акаунт