Пица за цялото семейство

  • 760
  • 6
  •   1
Отговори
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
1. Замесва се тесто на око:
брашно
1 яйце
кисело мляко с 1/2 лъжичка сода колкото поеме /може и прясно мляко/
1 ч.л. захар
1/2 ч.л. сол

2. Прави се гъст доматен сос :
Пасират се всички зеленчуци и се слагат на котлона да изври водата
домати от буркан
2 чушки
1 морков
1/2 глава лук

3. Нарязват се всички продукти, които ще се сложат върху пицата- каквото има в хладилника

4. Загрява се фурната. Запича се разстланото в намазана с олио тава, надупчено с вилица. Намазва се обилно с доматения сос, Запича се отново. Добавя се всички нарязани продукти отгоре. Запича се отново. Фурната се изключва, Всичко се покрива с кашкавал. Връща се във фурната, докато поизстине.

5. Хинтове:

- С доматеното пюре особено обилно намазвам ръба на тестото

- Неочаквано добра комбинация е   каквото и да е с бяло сирене

- Задължително слагам
2 -3 пресни чушки и
пушено срене

- След кашкавала поръсвам с босилек

Общо време за всичко - около 1 1/3 часа


# 1
  • Мнения: 160
a ne moje li vednaga da se slojat otgore produktite i da se pe4e.nesnaia dali ste se spravia sigurno ste ia isgoria :roll:a svu4i dosta dobre i mi se iska da napravia testoto po tvoiata rezepta.
ie mnogo obi4ame piza.ami ste opitam i  ste pisa kakvo e stanalo no sled prasnizite

# 2
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Не слагам веднага продуктите в/у суровото тесто или в/у доматеното пюре, защото тестото /пюрето/ остават сурови. Затова ги запичам - тестото 7-8 мин, пюрето- 5 мин

# 3
  • София
  • Мнения: 4 865
на мен пък никога не ми е оставало сурово тестото, а поливам пицата обилно с рядък доматен сок (от мамините шишета).

последната пица, която правих, беше вчерашната:
- замесих тесто с мая и малко сода. замесих го "на ръка" - дори не "на око", защото при месене на тесто ми е важно как го усещам на ръцете си.

зарязах го на кухненския плот в една купа и се заех с опаковане на подаръци. после прибрах децата от училище и детска градина, ходихме до педиатърката да й занесем коледни дреболийки. прибрахме се. умувахме дали искаме пица или каквото има готово в хладилника. междувременно тестото беше прилично втасало. решихме, че ще ядем пица.

- разпънах тестото в тавата. полях го с едно шише доматен сок (предварително прибрано на топло в кухнята). отгоре сложих много салам и много кашкавал. мушнах тавата в студена фурна и я включих. след не повече от половин час вече ядяхме добре изпечена топла пица, която си ръсехме с домашна "бабина" чубрица.

за нас пицата е в графа "бързи, лесни и винаги добре приети" ястия и не си представям да си играя на печене и допичане. но явно и другият начин на приготвяне си има своите предимства. просто не ги познавам.

# 4
  • Мнения: 2 142
yanita , това все едно аз съм го писала, цялото!
 newsm10

# 5
  • София
  • Мнения: 4 865
michel, сериозно ли? и вие ли снощи ядохте пица?! Wink  Wink

# 6
  • Мнения: 2 142
Абсолютно!

Общи условия

Активация на акаунт