секцио в САЩ

  • 1 163
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 401
Здравейте
И аз като някои от вас съм пред дилемата къде да родя, тъй като мъжа ми трябва да  замине /на работа/ за щатите няколко месеца преди да родя. Нямам никаква информация затова всякаква ще ми бъде полезна. Какво ще ми струва секциото там /в Калифорния/, има ли някакъв вариант да не плащаме космически суми,  какво ще ми струват и по-нататъшните контакти с щатски дофтори...абе много въпроси ми се въртят, дайте акъл моля.

# 1
  • Мнения: 380
Всичко зависи от това дали имаш застраховка. Затова е трудно да се каже колко ще струва секцио и какви ще са другите разходи. Ако нямаш застраховка и сте социално слаби може би има начин да не плащате нищо. За съжаление не съм запозната точно с този вариант.
Ето тук в тази тема са се дискутирали здравните застраховки в САЩ.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=56189.0
Успех ти желая! Simple Smile

# 2
  • Мнения: 4 629
Зо това колко ще платиш зависи от застаровката, която имаш и от боницата в която ще раждаш. Ако знаеш каква ще ти е застраховката - там трябва да си провериш каква е цената за секцио

# 3
  • Мнения: 7 091
Здравейте
И аз като някои от вас съм пред дилемата къде да родя, тъй като мъжа ми трябва да  замине /на работа/ за щатите няколко месеца преди да родя. Нямам никаква информация затова всякаква ще ми бъде полезна. Какво ще ми струва секциото там /в Калифорния/, има ли някакъв вариант да не плащаме космически суми,  какво ще ми струват и по-нататъшните контакти с щатски дофтори...абе много въпроси ми се въртят, дайте акъл моля.

Само да добавя, че някои от компаниите имат ограничения за това до  кой месец бременна можеш да пътуваш, така че задължително провери и това. Мъжа ти като заминава на работа ще има ли здравна засраховка? Ако да- може да включи теб и децата към неговата ( много зависи КАКВА е застаховката) и има вероятност и да ти поемат всичко. Но пак подчертавам, зависи от вида застраховка, от болницата...неща, които трябва да се проверят. Ако няма да си в много напреднала бременност ( гледам другото ти детенце е голямо и няма да имаш проблем при пътуване) по-добре таткото да отиде първи и да уреди жилище, затраховка, преди да отидете и вие с детенце.
Ако има нещо друго питай.   bouquet

# 4
  • Мнения: 7 091
Извинявай чак сега видях, ама защо мислиш, че ще родиш със секцио?

# 5
  • Мнения: 2 401
Много благодаря за отговорите, вече чета от посочения линк и започват да ми се изясняват нещата.  Иначе е сигурно, че ще раждам секцио /по медицински показания/ и затова се зачудвам дали да не го направя тук защото имам добър специалист и са ми известни нещата така да се каже. От друга страна ще ми е много криво без мъжлето...

# 6
  • Мнения: 59
В САЩ не съм чула да ти определят че ще родиш със секцио на 16 седмица, но щом в БГ така са решили?!
както ти казаха момичетата трябва да си осигурите застраховка иначе тук обслужването в болницата е на много по-високо ниво.

# 7
  • Мнения: 7 091
Много благодаря за отговорите, вече чета от посочения линк и започват да ми се изясняват нещата.  Иначе е сигурно, че ще раждам секцио /по медицински показания/ и затова се зачудвам дали да не го направя тук защото имам добър специалист и са ми известни нещата така да се каже. От друга страна ще ми е много криво без мъжлето...


Извинявай, че така "любопитствам", но какви са медицинските показания, по които ще раждаш секцио? Ако искаш пиши ми на бележка. Питам,защото нещата със секциото тук са доста сложни и повечето причини в БГ да си със секцио тук не ги признават. А това дали имаш бележка или не от БГ лекар едва ли ще е причина да ти правят секцио, освен ако гинеколога ти в САЩ не назначи такова.

# 8
  • Мнения: 3 478
И аз тъкмо щях да попитам дали в Калифорния не го правят по желания секциото, защото и аз знам че току-така не го практикуват тука. И аз като Тандоори съм чувала, че повечето причини, които се взимат в предвид в БГ тук не играят роля. Ако държиш да си секцио по-добре си провери нещата предварително, защото и застраховката може да не ти покрият ако е по желание. Ако знаеш къде ще раждаш се свържи с болницата и питай.

# 9
  • Мнения: 380
В САЩ не съм чула да ти определят че ще родиш със секцио на 16 седмица, но щом в БГ така са решили?!
И аз не съм чула такова нещо. В България нищо чудно и да можеш да избираш между секцио и нормално раждане Crazy
Що се отнася до дилемата къде да родя, ако имам такава, аз лично бих си избрала САЩ Grinning

# 10
както са ти казали момичетата по-горе, зависи каква застраховка ще имате. аз за секцио не платих нито цент благодарение на застраховката на съпруга и то в първокласна болница, където стояхме за 4 дни след секциото.
ако искаш секцио по желание много застрховки не го покриват, ако е по мед. причини като мен да.
успех!! Grinning

# 11
  • Мнения: 81
Тук в Америка имат по-натурален подход кьм раждането, свьрзан най-вече с по-малко разходи за застрахователя, така че провери си предварително всичко - много е скьпо ако се наложи да плащате нещо екстра, в пьти по-скьпо от БГ. А за секцио става дума, само ако има риск за бебето, хирургията е по-скьпа и с риск за усложнения след това... Така че успех и повече инфо Simple Smile 

# 12
  • Мнения: 81
Още инфо за избора: ако родиш тук, детето е citizen at birth което значи, че е американец без record - както са повечето американци, няма alien номера като тези с зелените карти - само трябва да изчакаш 5-6 месеца докато вземеш social security номер и после паспорт за бебето. А има доста бенефити от това - хората с години живеят далече от БГ за едната зелена карта, а така детето взема направо грацданство и се прибира по циво по здраво в БГ Laughing

# 13
На една позната сметката след планирано секцио беше $30 000. За щастие социалните служби платиха голяма част от тях.

Общи условия

Активация на акаунт