СЕКЦИО ИЛИ НОРМАЛНО РАЖДАНЕ (С УПОЙКА) ЗА И ПРОТИВ?

  • 12 925
  • 140
  •   1
Отговори
  • Мнения: 153
Здравейте,

казвам се Цвета и съм на 29 години и съм ж 18 г.с. За първи път влизам с този форум и се надявам да намеря добри съвети.

Моля кажете ми кое според вас е по-добре и по-малко болезнено (много ме е страх от болката) секцио или нормално раждане с епидурална упойка?

Чакам отговори от вас с нетърпение.

# 1
  • Мнения: 144
Нямам опит,но до колкото знам секциото си е операция и се въстановяваш по бавно,докато нормалното раждане ,е ти знаеш как е,но сега има упойки против болката , а и се въстановяваш по бързо.така,че ти си прецени най добре Simple Smile
Пожелавам ти лека бременност  Wink  Simple Smile

# 2
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Много се изговори по тези теми- кое раждане е по- доброто, кое по- полезно за бебето, последствия...всеки метод си има свои привърженици (не без основание). Аз лично съм раждала със секцио и в близкия месец пак така ще раждам.
Има много теми по въпроса- виж назад в страниците.
Запечатало ми се е едно изказване, което считам за много правилно- "изборът зависи от това, къде предпочиташ да те боли- отдолу или отгоре". Няма да мине без болка.

# 3
  • Мнения: 1 517
Нямам опит и в двете раждания, а само в нормалното без упойка. Но съм чувала, че след секцио боли не по-малко. Пък и наистина рязане на корема... само като си помисля... Малко преди да отида да раждам, една акушерка ми каза да опитам да родя нормално, което си е за предпочитане, и чак ако има някакви усложнения, да ми правят секцио.
Но ако раждаш нормално с упойка, може би е най-добре. Макар че и упойката не е идеален избор, може да има негативни последици и от нея.

# 4
  • Мнения: 211
Аз раждах нормално, с епидурална упойка и го препоръчвам. Няма да усетиш нищо.

# 5
  • Мнения: 2 274
НЕ може да има сравнение между двата начина. Моето раждане завърши със секцио, но се налагаше. Моят съвет е да се успокоиш и да с еопиташ да родиш нормално хубавото си бебе!Успех!

# 6
  • София
  • Мнения: 26
Аз раждах секцио преди два месеца - не го препоръчвам. Ако се получи някакво усложнение / както стана при мене / боли много и дълго. Ако не се стигне до усложнение пак боли много първите дни, а и за бебето ти е трудно да се грижиш. Не знам как е при нормално раждане , но може да си искаш упойка.
Желая ти лека бременност и раждане като по вода Grinning

# 7
  • тук-там
  • Мнения: 5 606
Аз ще раждам със секцио, но по медицинско предписание, не по мое желание. Ако можех да избирам, вероятно бих се спряла на нормално + епидуларна упойка. Не го мисли от сега, сигурна съм, че ще вземеш най-доброто решение, когато му дойде времето.

# 8
  • Мнения: 5 241
Аз раждах секцио по мое желание със спинална упойка.Възстанових се много бързо и сама си гледам бебето(без помощ на баби,лели и др.) от самото начало.Съвет не ти давам как да родиш,сама си прецени,пък и имаш още време.И едното и другото раждане си имат предимствата и недостатъците.Аз лично ако трябва сега да избирам пак ще избера секцио.

Успех в избора и лека бременност  Simple Smile

# 9
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Цитат на: Radina
Аз раждах секцио по мое желание със спинална упойка.Възстанових се много бързо и сама си гледам бебето(без помощ на баби,лели и др.) от самото начало.Съвет не ти давам как да родиш,сама си прецени,пък и имаш още време.И едното и другото раждане си имат предимствата и недостатъците.Аз лично ако трябва сега да избирам пак ще избера секцио.

Успех в избора и лека бременност  Simple Smile


И аз така. Имам прекрасен спомен от секциото със спинална упойка. Но бях настроена много позитивно, не ме е боляло много и бързо се възстанових. Възнамерявам да повторя!
Мисля, че начина на раждане и последствията са строго индивидуални. Но без упойка не бива.

Лека бременност!  Flowers Rose

# 10
# 11
  • Мнения: 58
Привет, Цвета!
Аз съм вече в 33 г.с и още съм пред тази дилема.. все отлагах да взема крайно решение... успокоявах се, че всичко ще се реши от само себеси..лекарката ми е категорична - за нормално, защото нямало причина да е секцио, но тя като цяло е против секциото...аз май съм повече за секцио, но и в двата случая може да има усложнения... да не дава господ!... мислех си,ако реша твърдо да раждам нормално и ако има усложнения дали няма да се обвинявам, че не избрала секциото и обратно... затова ми се иска нещата да се решат от само себе си, не бягам от отговорност, а всъщност бебока е седнал така че засега трябва да раждам секцио, но има вероятност да се обърне...

# 12
  • София
  • Мнения: 38 199
az mislq che ako nqma osobena medicinska pri4ina za sekcio e nai-dobre da si rajdame normalno no s epiduralna upoika. a to taka ili ina4e rqzane obiknoveno se nalaga - po dobre e da e po muni4ko, nali? Wink

# 13
  • Мнения: 6 155
Мнения за секциото има тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=2616

А тук са дадени линкове със статии за секцио:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3550

Дано ти свършат работа Wink

# 14
  • Мнения: 56
на 34г съм и ми предстои раждане  за втори път през месец декември. първия път родих по нормален път , но със страшно много вътрешни и външни разкъсвания. сега се чудя как да постъпя,тъй нато всички ми препоръчвдат секциото, а на мен ми се иска по нормален начин,защото по-бързо ще се възстановя. Вие какво пислите.

Общи условия

Активация на акаунт