за приспиването на ръце?

  • 1 907
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 77
Здравейте, момичета! Сега видях в темата за августовските бебчета, че става въпрос за носенето и приспиването на ръце... Та исках да ви питам как стои въпроса при вас? В началото, носейки го, и аз се надявах толкова малко бебе да не си създаде навици /не мисля, че те могат да капризничат, а действително имат нужда от нас  да ги гушнем и успокоим/. А и ми беше мило, не можех да го оставя да плаче самичко в кошарата... Cry А сега изооообщо не мога да го накарам да легне сам, когато му се спи... Само на ръце!/ и крака  Wink , няма сядане!/ И с песнички... Та как е при вас и как и кога мога да го науча да заспива сам? Все пак е вече 9 кг. и... Stuck Out Tongue

# 1
  • Мнения: 6 206
Ние си заспиваме както си искаме, както му е кеф. Много често заспива на гърдата, в останалите случаи на ръце. Трябва да е супер изморен и не в час, та като го сложа на леглото да си заспи сам. Но и това се е случвало. Вярно 9 кг си е множко, при нас са само още 6. Аз като се регистрирах в този форум питах може ли да се оставя бебето да плаче в леглото и колко дълго. Почти всички казаха "не го оставяй", е имаше и други отговори, но по-малко. Оттогава прочетох и няколко книжки и наистина съм на мнение, че бебето не трябва да се оставя да плаче. Ще има да градим характер в следващите няколко години. Simple Smile Сега си правим гушинка и си заспива супер сладко и щастливо. Поне заспива ли бързо? Ние засега сме лесни, ще видим по-нататък.

# 2
  • Мнения: 2 529
Аз не го оставям да плаче, но го занимавам в легълцето докато заспи. Не го нося на ръце много често, защото доста ми понатежава. Като го сложа в легълцето мрънка, мрънка, аз му пея и говоря и го галя по главичката и така заспива.

# 3
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Разхождала съм се на ръце с дъщеря ми точно....абе на пръстите на едната ръка се броят пътите...Много е ревала, но като по- голяма, около годинка се е скъсвала от рев- час...час и нещо...надниквала съм да видя дали нещо не е както трябва, но не съм се поддавала.....нито аз, нито баща и....Това беше кратък период- месец, два...После си заспиваше без проблем. От около двегодишна се задоволява с приказка и айде в царството на Морфей. Не знам до колко ни е правилно възпитанието, но имам чувството, че всеки от семейството ни е удоволетворен по въпроса.

# 4
  • Мнения: 503
Моята дъщеря заспиваше сама до към 8.5 месеца, т.е. докато запо4на сама да се изправя в креват4ето. И се по4на един рев, едно обикаляне на креват4ето покрай решетките и т.н. Пробвах да я оствя да попла4е, оба4е тя реве, заспива, след 30 мин. се събужда и пак реве, и така цяла нощ... Sad Реших да не я оставям да реве, и запо4нах да я приспивам, но НЕ на ръце, това никога не съм правила. Лягам на леглото, слагам я да легне до мен, като по-малка я кърмех, като се отби и само се гушкаме. Сега ве4ер, когато й се доспи, сама отива пред спалнята, вика ме, като й отворя вратата, сама са ка4ва на леглото и си ляга Grinning  и само 4ака аз да легна до нея, и по4ти веднага заспива.
Ли4но моето мнение е да не оставяш беб4о да реве. По-скоро го нау4и да заспива гушнат до теб на вашето легло. Пък и така детето не свързва лягането с неприятни неща и по-късно само си ляга. Деца, които са оставяни да пла4ат по много, обикновено трудно заспиват (е, има и изклю4ения) и хи4 не искат да си лягат. И това като не взимаш предвид, 4е обиновено те са и по-стеснителни и несигурни в себе си.
Пак казвам, ли4но мое мнение, никого не задължавам с него!

# 5
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Цитат на: kiki27
Аз не го оставям да плаче, но го занимавам в легълцето докато заспи. Не го нося на ръце много често, защото доста ми понатежава. Като го сложа в легълцето мрънка, мрънка, аз му пея и говоря и го галя по главичката и така заспива.

Аз действам по същия начин. И на мен вече ми дотежава. В началото имаше един момент, в който я приспивах на ръце, обаче се получаваше порочен кръг-тя заспи и като реша да я оставя, се събужда. Сега като видя, че притваря очи-хайде в леглото. Галя по главичката, тупкам по дупето и за 5  мин е абсолютно заспала

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Ох, то и аз не мисля, че детенцето трябва да се оставя да плаче, но просто останахме всички без кръст, без гръб и т.н.Да заспи сам в леглото - абсурд!Само гушнат, и по възможност- в движение!Ще почакам още малко да му минат коликите и почваме с възпитанието:)))Така де, той като сега ми  е 6 кила, след половин година аз ще съм с гръбначно изкривяване...

# 7
  • Мнения: 7 821
Здравей,
Моето наблюдение е, че към 6 месец вече е доста трудно да ги приспиваш, особено пък ако ги носиш на ръце, защото стават много любопитни за всичко, което ги заобикаля и се изнервят допълнително и още по-трудно заспиват  Sad . На тази възраст ги научих да заспиват сами и честно казано не мина без рев, но всеки ден е по-малко от предишния и за около месец се научиха. Ако не можете в къщи да издържате на рев, обаче е по-добре въобще да не започваш да вървиш по-този път. Тогава направи както те съветват и другите опитай се поне да не приспивате на ръце.
Успех в борбата  Grinning

# 8
  • Мнения: 77
Благодаря ви за отговорите! Аз питах дори педиатърката ни, но тя отговори, че това трябва сами да го решим и аз се доверих на собствените си усещания и някои книжки, разбира се... Wink  Що се отнася до заспиването, PoliaSp, наистина обикновено заспива много бързо. Още щом го гушна и се намества да спи - знае, че трябва да спи. А на гърдата заспива само вечер, иначе през деня яде след като се събуди и няма как. Опитвала съм да го сложа на леглото и  да го приспя - не и не... Започва един рев... Ужас! После ми е още по-трудно приспиването и отстъпвам и си караме както си знаем... Embarassed

# 9
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: mama_p
Ли4но моето мнение е да не оставяш беб4о да реве. По-скоро го нау4и да заспива гушнат до теб на вашето легло. Пък и така детето не свързва лягането с неприятни неща и по-късно само си ляга. Деца, които са оставяни да пла4ат по много, обикновено трудно заспиват (е, има и изклю4ения) и хи4 не искат да си лягат. И това като не взимаш предвид, 4е обиновено те са и по-стеснителни и несигурни в себе си.
Пак казвам, ли4но мое мнение, никого не задължавам с него!


Права си, но как да спи при нас като да речем аз съм бременна и като да речем- родя...царска спалня ни трабва...и изобщо хипарство от всякъде. Иначе гот за бебока, но според мен трябва да си имат самостоятелност от най- малки. Имам някакви съмнения относно правотата си все пак- често чувам "моята стая", "моето легло", "моите играчки"....как ще я науча, че нещата са общи незнааам...

# 10
  • Мнения: 77
Цитат на: Erica
Иначе гот за бебока, но според мен трябва да си имат самостоятелност от най- малки.

Бооооже, аз не мога да го науча да заспива самичък, а като се замисля и за отделянето в самостоятелна стая... Embarassed  Ужас! В дебелите книги, които попрочитам от време на време пише, че най-подходящо за това е времето около 9-я месец. Незнам, незнам... Наистина голяма борба трябва да падне!  Wink

# 11
  • Мнения: 8 769
До годинка и 3 месеца дъщеря ми заспиваше сама - лека нощи, целувка и аз изчезвам в другата стая, а тя си заспива на тъмнов нейното легло. След това по множество причини, на които няма да се спирам, получи известен страх, че ще ни загуби-затова заспиваме заедно, обикновено пред телевизора, и след това се пренасяме в леглото.... Sad Смятам,че с възрастта и това ще отшуми.
Приспиване на ръце/крака, и прочие е нямало при нас.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 181
Цитат на: belinda
Ох, то и аз не мисля, че детенцето трябва да се оставя да плаче, но просто останахме всички без кръст, без гръб и т.н.Да заспи сам в леглото - абсурд!Само гушнат, и по възможност- в движение!Ще почакам още малко да му минат коликите и почваме с възпитанието:)))Така де, той като сега ми  е 6 кила, след половин година аз ще съм с гръбначно изкривяване...

Така бях с баткото, така съм и сега с Ива. С баткото го преодолях с галене по бузките,но не помня точно към кой месец. Неговите колики продължиха до 7 - 8 месец. Всеки случай към годинката не се носехме.
Мисля и сега да действам с галене. Но още пустите му колики не преминават - само на месец и половина сме.

# 13
  • Мнения: 2 006
При нас проблема се реши за седмица,е не се разминахме без рев,но няма как Sad От около 2 седмици е в отделна стая и нямаме никакъв проблем,дори не е забелязала Laughing Мисля си,4е ,когато има някаква рутина ,бебоците са по спокойни ,къпане,приказки,целувки  Grinning

# 14
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ние все още се приспиваме на ръце. Около 6мес. се беше поотучил и минаваше само с галене по главичката или ръчичките, или люшкане на дупето. Обаче ни се наложи да лежим в болница,за малко, но там се стресира бебчето, после боледува и от тогава само на ръчички. Даже на крака не иска, като седна и го подпра на краката си така да го люшкам - рев. А вече е 10кг Rolling Eyes  и расте много бързо...
Но напоследък (от седмица някъде) го забелямвам, че не иска да заспива в ръцете ми, върти се, мята се (сигурно му е неудобно, той е и 77см), даже като се е уморил добре след игра заспива сам. Може би с възрастта бебето само ще преодолее това желание да заспива в ръцете на мама  Wink .

Общи условия

Активация на акаунт