Два проблема: Лош дъх и обратна захапка

  • 1 186
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 223
По първия проблем: Лошият дъх на Митко се появи преди около десетина дни. Мием зъбките редовно, с голямо желание сутрин и вечер, но когато се събуди, направо е непоносимо  Cry Той е точно на 2г. и 5 дни, храним се съобразно възрастта му (не е на кухня, но избягвам пържено, тежки храни и подправки) Дори от два дни минах изцяло на пюрета (на Хип, от големите), но промяна няма. Много се притеснявам да няма стомашни проблеми, не дава признаци да го боли коремчето, акито също е нормално, няма промяна в поведението, нито е боледувал скоро... Някой имал ли е подобен проблем и ако да, как сте се справили? Дано да не е признак за някакво заболяване  Praynig
За втория проблем: Долните предни четири зъбчета покриват горните четири. Кучешките са с нормално разположение, както и кътниците след тях (имаме общо 16 зъбчета, 8 горе и осем долу) С търсачката намерих доста теми за обратната захапка и доколкото разбрах, докато не започне да сменя млечните зъбки, нищо не се предприема. Снаха ми сподели, че и тя е била с обратна захапка, като малка и слагали някаква еластична превръзка, да спи с нея и така се оправила. Не помни подробности и на каква възраст е била. Някой да е чувал за този метод и от каква възраст се прилага?

# 1
  • Мнения: 375
Лошият дъх навярно е от болно гърло,провери дали не му е зачервено и да има гной.Това е причината при децата

# 2
  • София
  • Мнения: 2 025
Ние сме на 9 месеца и половина и също имаме лош дъх. Рали има само 2 зъба и още сме малки за четка и паста. Но от месец и нещо тати твърди че имаме лош дъх. Детето си е съвсем здраво. Мисля че от сока и храната, която приема. Но това може да го подтвърди само специалист. За сега не се притеснявам, но ако се задълбочи проблема ще ходим на лекар.

# 3
  • Мнения: 7 091
За обратната захапка не мога да ти кажа, но лошия дъх обикновено е от болно гърло, трета сливица, такива красоти. Дано се оправя бързо детенце!  bouquet

# 4
за обратната захапка-след консултация с ортодонт ще направите подробен план за лечение.на тази възраст е още раничко, но след 3,5 години е възможно да започнете със селективно изпиляване на кучешките зъби ,за да се отблокира захапката. за превръзката-това е подбрадник който се слага предимно нощем, но се прилага към 5 год .възраст.

не е грешка ако изчакате да израстнат постоянните зъби, тъй като тогава децата отговарят по-адекватно на лечението.решенията са или с ортодонтски апарат или  с брекети.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 223
Много ви благодаря, днес отиваме на лекар, пък дано е нещо дребно  Praynig

# 6
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
За лошият дъх-сподели с личната лекарка на детето
За обратната захапка-не се притеснявай,поправимо е!Дъщеря ми я осиновихме на 5 годишна възраст.Имаше обратна зъхъпка и добре изпъкнала долна челюст и брадичката съответно.Ходихме на стоматолог-детски.Той ни насочи към съответният специалист,който направи едни "скоби-протеза,които се слагат в устата и са направени така,че позволяват на горните зъбки да растат напред ,а долните да се приберат малко,в смисъл,че челюста е в процес на разтеж и развитие.Освен това се прави една шапчица с ластичета и едно парченце плат с памуче като превръзка за под брадичката-те се свързават с ластичетата и така се спи.Малко объркано май го обясних,но няма страшно!Дъщеря ми сега си е много добре със захапката и външният вид! newsm10

# 7
  • София
  • Мнения: 1 223
Освен да ви кажа едно ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ, ЧЕ ВИ ИМА  bouquet  за друго не се сещам в момента.  Днес след посещение при педито се оказа , че лошият дъх се дължи на стрептококова инфекция. Аз понеже съм си Тома - Неверни, поисках микробиология на секрет от гърлото, което потвърди 100% първоначалната диагноза  Cry Сега сме на антибиотик, въпреки че няма други симтоми, нито температура... нищо! Все си мислех, че е нещо несъществено, но пак добре че го усетихме на време с ваша помощ, иначе не ми се мисли ако бях почакала още малко какви усложнения можеше да се получат. Та както бях загряла, се отбих и при стоматолога, които обеща да ме свърже с добър ортодонт, който да ни изготви програма за лечение на обратната захапка. Оказа се, че там нещата са строго-индивидуални и възрастта на лечение е според случая, а не кой каквото чул-недочул (респективно аз  Embarassed) Желая ви здраве, на вас и на бебоците и весели и щастливи празници!

Общи условия

Активация на акаунт