физиологично незавършена осификация?

  • 955
  • 2
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 87
Някой чувал ли е какво представлява това? Сестра ми ми се обади и ми каза, че са поставили такава диагноза на племенницата ми /8г/. Много е притеснена и ме помоли да проверя дали някой не е чувал за това. Какво представлява? Има ли последици? Лекува ли се? Моля споделете !

# 1
  • София
  • Мнения: 486
По добре се обърни към някой доктор, аз лично за първи път чувам за такава диагноза, а едвали и другите мами са чували и имат достоверна информация.Съжалавам ,че не мога да ти помогна. Успех!

# 2
  • Мнения: 3 506
Добре де, лекарите нищо ли не са и обяснили? То вярно, че в повечето случаи с ченгел трябва да им теглиш думите от устата, ама чак пък нищо Close Ще ти кажа това, което знам, с уговорката, че не съм медицинско лице и може да бъркам. Осификация е процесът на втърдяване на костите, но физиологично той завършва около двайстата година, т.е. на 8 е съвсем нормално да не е завършена. Тъй че на 8 и "физиологично незавършена осификация" - идея си нямам какво са имали предвид докторята - дали има някакво забавяне, или пък всичко е в реда на нещата, а сложният термин е използван просто, за да се напише нещо в отговор на нейно оплакване newsm78 Дано е второто и дано намери някой читав доктор да и обясни подробно Hug

Общи условия

Активация на акаунт