Нормално ли е да реве толкова много от тези колики???

  • 1 395
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
То колики, колики, ама той реве по цял ден , а когато е капнал спи по 10 минути.Вече реве и нощем Sad.Не е от глад със сигурност, защото се гърчи, почервенява и т.н.И педито каза силни колики, но като чета другите бебчета имат по няколко часа на ден, ние бием всички рекорди вече повече от месец .Лошото е че вече започнах да се притеснявам да не му има нещо на стомахчето.. Cry

# 1
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Представям си какво ти е... непрестанно ревящо бебе, хем мъка за него, хем за теб...  Sad

  Не давате ли нещо да понамалеят коликите? Педито не ви ли предписа нещо?
  А на какво хранене сте - кърма или адаптирано мляко?

# 2
  • Мнения: 5 393
По принцип при момченцата коликите са по-силни и продължителни SadА ти даваш ли капки против колики?Аз давах преди всяко ядене Саб симплекс по 15капки и като че ли го успокояваха малко.Ако си много притеснена консултирай се с друг педиатър,но по принцип няма две еднакви бебета.Имам позната чието момченце имаше колики до 8мия месец #Crazy,направо се бяха побъркали с мъжа и.Надявам се скоро да премине този гаден период PraynigУспех

# 3
  • Мнения: 128
Пробвах всички видове капки, чайчета..Нищо SadНа АМ е изцяло, смених и млякото, пак нищо...

# 4
  • Мнения: 955
Ужас, моите и двете са имали само вечер и до към 4-ия, 5-ия месец. Кураж. Имаше някакви чужбински капки за колики, дано някой ти каже как се казваха и се опиташ да се набавииш. Кураж  Praynig

# 5
  • Мнения: 5 393
Чужбинските капки са Инфакол и Gripewater от Англия,поне за тези знам аз

# 6
  • Мнения: 139
Освен да ти кажа кураж,друго просто няма смисъл.Да не те отчайвам ,но се въоръжи с много търпение.Ако има кой да те отменя за малко през деня от грижите по детето ще е добре.Пиша всичко това от опит,ние имахме колики до края на 6 месец Weary .Дори и сега се появяват от време на време.Ефекта от капките е съмнителен,понякога имах чувството , че даже става по-зле.
Стискам ви палци ,дано ви минат по-скоро тези гадни колики.

# 7
  • Мнения: 7 803
lefax немски
правиш ли масаж на коремчето?

# 8
  • Мнения: 3 926
Моята щерка ревеше до посиняване от колики през деня. До третия месец. Не искам да те отчайвам, но можеш да опиташ следните неща:
Инфакол - стига да има кой да ти го донесе от Англия - с него се родих
Топла пелена на коремчето - вадиш две и ютията и гладиш едната докато другата стои на коремчето (някои мами казват, че и сешоар помага - духаш на коремчето, а и шумът ги успокоява)
Чай от - копър; анасон; гьозум (джоджен) - по отделно или в комбинация
Загряващ компрес от 50% вода и 50% ракия, върху коремче намазано с мас - при нас това помогна повече да й изчезнат белещите се кожички по коремчето (от маста)
Масажи на коремчето с длан по посока на часовниковата стрелка
Масаж на коремчето като притискаш крачетата към него - така пръцка и освобождава газове
Много гушкане на бебето към теб - непрестанно да усеща топлината ти - не се притеснявай няма да се "разглези"
Непременно уригване след папане
Здрави нерви и любов - това е най-важно. Аз също вече си мислех за какви ли не простотии, дори за стеснение на пилора и т.н. , че бях готова да заведа детето на онова инквизиционно изследване - гастроентероскопия Sick
И да знаеш после цеееелия този кошмар се забравя, или поне избледнява Grinning

Сега видях, че имам половин опаковка Лефакс - мога да ти я пратя, поне да започнеш, пък ако могат да ти донесат Инфакол най-добре Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 259
На мен ми казаха за едно лекарство( на билкова основа е) БОРИНА се казва.То представлява едно дръвче(като тези ароматизираните) награвя се и се дава на бебето да подиша.Ефекта бил невероятен,но аз тук в Ст.Загора неможах да го открия по аптеките да го пробвам.Дава се еидн път в седмицата.Сега се караме на капки Саб симплекс,сешуар,масажчета и АМ,купих и специални шишета и биберони за да не гълта толкова въздух.Коликите са ни по-силни вечер след 6 часа,но към 10 се успокоява героя.

# 10
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Здравей,
ние също имаме доста силни колики. Особено вечер. Първо ми донесоха Лефакс. Дадох 4 шишенца и не мисля че имаше голям ехект. После ми пратиха едни капки на Гербер от Щатите иот тях съм доволна, но свършиха. После си поръчах Инфакол от един интернет магазин. Пристигат за 6 дни. Само ти трябва някой с кредитна карта да ти ги поръча. При нас не помогна Инфакола и сега се върнахме пак на Лефакса. Вече се отчайвам и с нетърпение чакам да минат още месец два и да се оттървем от коликите.
Ето ти линка от където аз си поръчах Инфакола - http://www.shop.edirectory.co.uk/pharmacy_2_u/pages/moreinfoa.as … 45208&cid=217
Успех!

# 11
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Уф като слушам мамите как се оплакват от колики и направо ги съжалявам.Аз и с двете деца не съм усетила какво е това колики.
Дано по-бързо отмине този период за да можеш да му се радваш на малкото ангелче Heart Eyes

# 12
Здравей и от нас ,мойте бонбони имаха съ6то колики аз им давах 4ай бебезан ,масажи на корем4ето и гимнастика, но при нас  има и о6те не6то мойте деца и двамата спят само по корем и ми казаха 4е това съ6то много помага за коликите  а  и за да се преработи по добре храната! Но според мен при такива силни болки трябва да се консултира6 с поне о6те е дин педиатър ! Пожелавам успех и  бързо минаване! newsm62

# 13
  • Мнения: 6 390
при нас коликите бяха главно от преяждане /на кърма обаче бяхме/, това след консултация с друг педи, защото нашата до последно ми обясняваше, че на поискване е най добре да кърмя  ooooh!

Май найстина се консултирай с още един доктор  Wink

Коликите са страшно неприятни, освен търпение, друго нищо не мога да ти кажа , пробвай и с чайчета за успокояване, щом сте на АМ

# 14
  • София
  • Мнения: 281
и ние имахме много силни колики.  Sad тогава много се притеснявах да не се разглези, но въпреки, че я гушках много /само така не плачеше/ не се разглези. така, че не се притеснявай - гушкай бебока, най-много й помагаше аз почти легнала и тя върху мен коремче до коремче  Simple Smile.
не бързай да даваш на бебока нови сокчета, храни и т.н. за всичко си има време!
успех! и дано скоро ги израснете тези гадни колики.  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт