Впечатления от Alliance Francaise

  • 462
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 461
Имате ли наблюдения от качеството на преподаване и подготовка по френски там?Бях да запиша Ния и останах много неприятно изненадана,че никoй от персонала не можа да ми обясни системата на преподаване,какви изпити следват и след кое ниво,с извинението,че била нова служителката?!Директорът,французин, мина два пъти покрай мен,дори не поздрави,на молбата ми да говоря с него,казаха,че е много зает(след като го попитаха)и не може да се срещне с мен.Попитах кога му е удобно тогава да си запиша час,пак отидоха да го питат и пак той отговори,че е много зает и няма възможност да ме види дори и предварително да си запиша час?Действието се развива пред мен,защото вратата на кабинета му е отворена и макар да не се виждаме го чувам какво казва.В същото време няма кой да направи входящ тест на детето и не знаят кога ще се мерне учител.За мен това е доста несериозно и меко казано странно отношение към клиента,прибраха ми парите,но до започване на курса през януари ще сме в неведение какво ниво ще бъде,макар че това не ми е болката.Имате ли преки впечатления от обучението им,надявам се да е по-различно от приема днес.

# 1
  • Мнения: X
Аз имам впечатления отпреди 3 години (доста отдавна).Бях на един-единствен курс там - за възрастни. Не съм доволна, ама изобщо. Учебниците бяха хубави, но системата на преподаване - не. Групите са големи, препуска се по материала, никакви подробни разяснения, никакъв индивидуален подход. Ако дете се обучава по тоя начин - не знам, възрастните поне си имат някаква мотивация. Но детето трябва да му грабнеш вниманието, да го заинтригуваш. Със сухи обяснения няма да стане, колкото и да са шарени учебниците.
Общо взето май зависи при какъв учител ще попаднете там. Аз нямах късмет. Дано при вас да е по-добре.

а, да...и приема тогава беше същия като при вас. Никакви разяснения за ниво и система до началото на курса. А какво бутане и ръгане беше на записването, как се съставяха групите, как свършваха местата...невероятен хаос.

Общи условия

Активация на акаунт