Отново акция за дома в Медвен - този път в Сливен

  • 3 355
  • 23
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 39 715
Позволявам си да копна стария пост на Роси

Цитат
ВНИМАНИЕ!
Акция за набиране на средства за Дом за деца и младежи с умствена изостаналост "Св.Марина" с.Медвен където са настанени за отглеждане и възпитание 52 деца с вродени тежки умствени и физически заболявания. Децата са на възраст от 3 до 18 години. Около 30% от децата са лежащо-болни с много тежки физически увреждания.

В дома имат спешна нужда от:
1.ХРАНИ-от всякакво естество
2.Постелен инвентар-чаршафи,спални пликове
3.лично белъо,нощници
4.Памперси
5.Перилни и миещи препарати
6.Дезинфектанти
7.Летни обувки,пантофи
8.Летни детски колички

Акцията ще се проведе на 23 декември (петък), от 9.00 до 17.00, във фоайето на  Дома на техниката, Сливен.

Телефони за повече информация:
Цитат
тел. на редакцията на в.Сливенски новини- 66 23 13
Може да публикуваш и моя тел. 0887 412 883, и дом. 63 65 96 - Любомира Стефанова

Някои от вас знаят, други не - Любомира Стефанова е госпожата, която посети дома в село Медвен преди нашата акция от миналия месец. За което още веднъж искам да й изкажа искрената си благодарност.  Hug
Днес по КЮто ми каза, че статията им за дома е излезнала във вестника, и даже се обаждат хора в редакцията.

Сега молбата ми към мамите от този район е да отидат на акцията и да помогнат коя с каквото може.

Последна редакция: пн, 19 дек 2005, 13:46 от AnMary

# 1
  • sofia
  • Мнения: 7 477
  bouquetза теб

  bouquet и за Мира

# 2
  • Мнения: 1 290
 newsm10




странно как такива теми "потъват", а теми за Биг Брадър не напускат първа страница - жалко!

# 3
  • sofia
  • Мнения: 7 477
newsm10




странно как такива теми "потъват", а теми за Биг Брадър не напускат първа страница - жалко!

да,така се получава.
Упадъка на българина е по-интересен .Вече не обръщам внимание,но тава не значи ,че не го забелязвам и си правя изводи newsm78

# 4
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Не знам къде в пресата се публикуват тези неща,но ако е за концерт на фолк-звезда,всички сгради ще са облепени с афиши Sad
Аз научавам от форума,ще се обадя и на приятели като ги помоля и те на свои да се обадят.Дано успеем да помогнем Praynig

# 5
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Не знам къде в пресата се публикуват тези неща,но ако е за концерт на фолк-звезда,всички сгради ще са облепени с афиши Sad
Аз научавам от форума,ще се обадя и на приятели като ги помоля и те на свои да се обадят.Дано успеем да помогнем Praynig

да,много те моля,там децата незнаят какво е празник Sad
опитваме се от тук да накараме някой поне дядо Коледа да спретне.Но за сега незнаем какво точно ще се прави от Сливен.

# 6
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Просто трябваше малко по-рано да съобщим и в учебни заведения,детски градини.Аз лично в Добрич съм оставала приятно изненадана от отзивчивостта на родители и ученици.А и от театъра  мисля,че няма да откажат един Дядо Коледа-ще се свържа сега с Мира,за да го обсъдим.

# 7
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Просто трябваше малко по-рано да съобщим и в учебни заведения,детски градини.Аз лично в Добрич съм оставала приятно изненадана от отзивчивостта на родители и ученици.А и от театъра  мисля,че няма да откажат един Дядо Коледа-ще се свържа сега с Мира,за да го обсъдим.

ок,благодаря ти много  bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 39 715
Радвам се, че поне една мама от Сливен се обади  Hug

Мира не я познавам лично. Просто в моя сайт помолих някой от Сливен да отиде до дома в Медвен и тя каза "отивам аз", и си даде всички координати. Радвам се, че все още има добри хора. Посетиха дома, разказа ми по КЮто. Подготвиха статия с журналистка от "Сливенски новини" (аз познавам шефовете на вестника), и чакаха да им пратят снимки от дома, за да могат да пуснат статията. Публикували са статията и са решили да направят нова акция, защото по думите на Мира "положението в дома с една акция няма да се оправи ...".

Между другото Мира лети за Германия на 27ми, чака да се роди внучето й, и явно е решила да направи малко по-добра Коледата на дечицата.  bouquet

# 9
Скъпи приятели, знаете ли какво е радост и мъка едновременно...Каква невъзможна смес се получава от съединяването на тези две емоции...Застава ти една топка на гърлото...задушават те сълзи...не знаеш, обаче какви са- сълзи от радост, или сълзи от мъка.
Да- летя за Саарбрюкен на 30 декември. Много съм щастлива- ще имам внуче. Синът ми вчера си взе последния държавен изпит- вече е доктор-стоматолог. Няма по-щастлива мама от мен сега.
Но...фонът на тази моя радост е страшен...Не мога да забравя децата от дома в село Медвен...уж съм филолог...умея да боравя с думите...но не, не мога да опиша тази трагедия...няма думи за това! Изпадам в едно страховито настроение- обвинявам се, мисля че не заслужавам да бъда щастлива, след като съществува тази ужасна действителност...
Може би, човешкият род заслужава наказания...но не такива, не с децата ни!
Някои вероятно ще се изсмеят на това, което пиша, други- надявам се, ще ме разберат, но...това е което чувствам!
Много вярвам ,че ще успеем на 23 да съберем достатъчно неща...поне да стигнат до завръщането ми от Германия. А тогава- пак! Отново и отново ще помагаме на дези дечица!

# 10
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Скъпи приятели, знаете ли какво е радост и мъка едновременно...Каква невъзможна смес се получава от съединяването на тези две емоции...Застава ти една топка на гърлото...задушават те сълзи...не знаеш, обаче какви са- сълзи от радост, или сълзи от мъка.
Да- летя за Саарбрюкен на 30 декември. Много съм щастлива- ще имам внуче. Синът ми вчера си взе последния държавен изпит- вече е доктор-стоматолог. Няма по-щастлива мама от мен сега.
Но...фонът на тази моя радост е страшен...Не мога да забравя децата от дома в село Медвен...уж съм филолог...умея да боравя с думите...но не, не мога да опиша тази трагедия...няма думи за това! Изпадам в едно страховито настроение- обвинявам се, мисля че не заслужавам да бъда щастлива, след като съществува тази ужасна действителност...
Може би, човешкият род заслужава наказания...но не такива, не с децата ни!
Някои вероятно ще се изсмеят на това, което пиша, други- надявам се, ще ме разберат, но...това е което чувствам!
Много вярвам ,че ще успеем на 23 да съберем достатъчно неща...поне да стигнат до завръщането ми от Германия. А тогава- пак! Отново и отново ще помагаме на дези дечица!

Мира, аз те разбирам отлично,знам какво е,в Перник също има много болни деца и.......... Cry

Желая ти Весели празници със твоите деца,прекрасно внуче и много щастие.

Благодаря ти от името на всички момичета за това което правите в Медвен.

Роси  bouquet

# 11
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
и аз благодаря за всичко, момичета  bouquet

# 12
  • sofia
  • Мнения: 7 477
и аз благодаря за всичко, момичета  bouquet


обади ми се директорката днес и каза че утре имат тържество GrinningБеше много щастлива жената Simple Smile
да имате нещо общо с това newsm78

# 13
Мамииии, до 09.15 часа имахме 1 кашон с лекарства, 1 кашон с детски чорапки, спално бельо, спален чувал, якета, грейки, вълнени блузки и панталонки, ескимосчета.
Цял ден сме там и очакваме добрите ХОРА
МИРА
П.С. Моето дежурство е от 11-13 часа. Следобед ще пиша пак!

# 14
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Мамииии, до 09.15 часа имахме 1 кашон с лекарства, 1 кашон с детски чорапки, спално бельо, спален чувал, якета, грейки, вълнени блузки и панталонки, ескимосчета.
Цял ден сме там и очакваме добрите ХОРА
МИРА
П.С. Моето дежурство е от 11-13 часа. Следобед ще пиша пак!

ок,а тържеството кой го организира,вие ли Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт