Ако кърмя само 1-2 пъти на ден ще спре ли кармата ми

  • 959
  • 9
  •   1
Отговори
  • Smolyan
  • Мнения: 1 398
Здравейте мами, винаги много сте ми помагали, от този форум научих много  bouquet за съжаление малко късно, защото вече бях започнала да дохранвам и неможах да се върна изцяло на кърма. И до днес сме на смесено хранене брагодарение на вашите съвети. За съжаление бебо съвсем отказва да суче напоследък, мога да го излъжа само когато е сънен и го правя винаги, дори и да не е време за хранене. Последните два дена, обаче успявам да кърмя само през нощта, имаше и други фактори, които не ми позволиха, но си мисля, че от сега нататък ще бъде само през нощта. Та въпроса ми е ще спре ли кърмата ми ако кърмя само 1-2 пъти на денонощие или гърдите ще си прроизвеждат, но по - малко?
Блягодаря ви предварително момичета  Heart Eyes

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Боя се, че при бебе на тази възраст, наистина ще спре.Действително има майки, които кърмят по веднъж дневно, но говорим за деца по на 2 години.
Незрялата лактация се нуждае от стимулация.При липса или минимална такава - мисля, че постепенно ще спре Confused
Но бебето ти е толкова мъничко, изобщо не е късно да минете и само на кърма.Просто трябва да знаеш как.Ако решиш  - свиркай Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 3 960
почти сигурно е че ще спре

# 3
  • Smolyan
  • Мнения: 1 398
Благодаря момичета за бързите отговори.
belinda , направих опит и постигнах много, увеличих си значително кърмата и някои хранения бяха изцяло на кърма, но сега рпоблема е при бебето, кърма имам, не додстатъчно, но имам. Той се дърпа само като види гърдата, сърди се и започва да плаче, но когато спи няма проблем, суче си. Ако се цедя няколко пъти през деня , дали ще успея да задържа кърмата още поне 2-3 месеца, така ми се искаше да кърмя, ама за второто ще знам. Лошото е че имам тесни канали и почти нищо не мога зда изцедя, най - много съм успявала 50 мл. Но ако това ще помогне да задържа кърмата поне за през нощта да му давам, ще пробвам  Thinking

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Той се дърпа само като види гърдата, сърди се и започва да плаче, но когато спи няма проблем, суче си.

На това му се казва кърмаческа стачка.Много бебета го правят, включително и такива, които никога не са пили от шише.Вината не е в теб.Спокойно, има начини за справяне със ситуацията, има статии в Библиотеката, и много мами тук, които са решавали проблема с търпение и упорство.Те ще се включат, за да ти помогнат.Ще се справите Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 2 708
Ние минахме през такава кърмаческа стачка (горе долу на вашите месеци), която продължи доста дълго при нас (2 - 3 седмици). Единственото нещо, което помагаше е да се кърмим прави, някъде на тъмно и тихо или в банята на по - хладно, аз да пея песнички (в най - тежките моменти) и да не я насилвам, ако иска яде, ако не иска по - късно ще пробваме пак Simple Smile . Аз твърдо продължавах да не додавам АМ, макар че бях страшно искушена. Но вечер додавах изцеденото от сутринта (това от раждането до 6 месец). В един момент просто нещата се оправиха от самосебе си и всичко пак се нормализира. И не се притеснявай, гладно няма да остане бебчето Simple Smile Важното е ти да си търпелива, упорита и да го искаш. Така дори и бихте могли да се върнете само на кърма, но пак казвам, основното е ти да го искаш и да си убедена. Успех във всичко и да ни кажеш как вървят нещата

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 823
Тов а ми прилича да е кърмаческа стачка.Аз също съм преживяла този проблем,като при нас продължи около месец,но защото не знаех с какво си имам работа.След като разбрах,преодоляхме стачкуването на бебка(тогава,че сега вече е какичка:) за около седмица.Въпроса е да не се предаваш и ,ако си твурдо решена,че искаш да кърмиш,ще се справиш.Предлагай да суче,малко след като заспи,кърми на тъмно,докато се разхождаш.Може също да отделиш няколко дни само за вас двамата,като си лежите на спалнята и ти си гола от кръста нагоре и го "дразни"по-често с голите си гърди,изобщо му предлагай по-често да суче,без да настояваш и дразниш излишно.Също е много важно да си спокойна и уверена в себеси,защото дечковците усещат когато мама е изнервена или спокойна.И също много важно нещо.Махаш всякакви биби,води и сокчета.Ама изобщо забравяш за това.На мен много ми помогна и това,че в продълцжение на почти седмица си навивах часовника да звъни през 2 часа за да кърмя през нощта,докато спи.Само аз си знам как съм издържала,но си струваше.Повярвай и ти в себе си и ще успееш.Успех и пиши пак как сте.

# 7
  • Smolyan
  • Мнения: 1 398
Благодаря момичета   bouquet
Тази нощ 3 пъти го кърмих, нали спи, а мама се възползва че е глупаче и успях 3 пъти  Mr. Green Днес няколко пъти пак ще предложа като заспи, а ако не успея, ще се изцедя малко, за да стимулирам гърдите. Искаше ми се да не се цедя, но щом това ще е цената за да кърмя още няколко месеца, дори и през нощта - ще го направя  Simple Smile
 

# 8
  • София
  • Мнения: 2 019
Като родих първата си дъщеря, изобщо не бях чувала за кърмаческа стачка и като ни сполетя на втория месец изобщо не знаех какво да правя. Не знаех, че отказването от гърдата е временно и трябва да сам търпелива докато премине. Затова съвсем естествено започнах да се цедя и така 6м, като през нощта съм давала само водичка. Така, че и ти ще имаш кърма поне още 2-3м. ако се цедиш, но сега се чудя как изобщо съм издържала да го правя, много по-лесно е да се кърми.

# 9
  • Smolyan
  • Мнения: 1 398
Благодаря момичета   bouquet
Имам малко напредък, бебо отказва категорично да суче през деня, но през нощта суче по 2 пъти. Междувременно се цедя няколко пъти през деня и му давам изцеденото. Взех си Рицинус Комунис и започнах от тази вечер да ги пия.
Ще направя всичко възможно да получава кърма, дори и малко количество да е, до 6-тия месец, след това докато има.
Благодаря ви отново за подкрепата, понякога и малко помощ трябва за да успееш   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт