Бърз въпрос за лозовите листа

  • 851
  • 8
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 551
За Бъдни вечер искам да направя лозови сърмички. Замразила съм си във фризера пресни листа без никаква обработка.
Та въпроса ми е: след като ги размразя, дали да ги попарвам или направо да навивам?
Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 1 493
Попари ги , но съвсем за кратко ! По лесно ще ти завиеш ! Ако си си запазила повече листа, подари ми моля те десетина ! Ще ти ги върна догодина 100-кратно ! Имам в двора си няколко лози, но си нямам един лист за Коледа ! В ремонт сме от м. юни !

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Свекърва ми така си беше замразявала и си ги ползваше без да ги попарва, те като се размразят пак омекват, но аз лично бих ги попарила за кратко, че смеската за постните сърми много трудно се оформя в листото.

Ако си си запазила повече листа, подари ми моля те десетина !


По магазините има в бурканчета, аз такива мисля да си купя  Wink

# 3
  • София
  • Мнения: 6 356
аз пък бих казала да не попарваш!
вече трета година замразявам пресни листа във фризера без никаква предварителна обработка.
като ги извадя, се размразяват на стайна температура за около 20-30 минути и стават по-нежни и тънки от суровите. едно попарване би им разказало играта.

# 4
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Моите също са замразени без обработка.Вчера правих лозови сармички и направо ги навих,без попарване.Станаха супер newsm64

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 505
И аз поддържам момичетата, които казват да не се попарва. Вече няколко години така си замразявам листа - после ги завивам без никаква обработка. Стават си екстра сармите.
Напоследък правя сарми с листа от цвекло. Мъжа ми не обича лозови, обаче тези много ги яде. Листата са много мекички и вкусни.

# 6
  • Мнения: 4 176
Попари ги , но съвсем за кратко ! По лесно ще ти завиеш ! Ако си си запазила повече листа, подари ми моля те десетина ! Ще ти ги върна догодина 100-кратно ! Имам в двора си няколко лози, но си нямам един лист за Коледа ! В ремонт сме от м. юни !
Аз ще ти дам. Само ела си ги вземи. Квартал Мусагеница.

# 7
  • Мнения: 4 176
Миналата седмица правих. Вадиш от фризера, слагаш в купа и пускаш вряла вода от чешмата или просто заливаш с врялата вода. Размразяват с еза 5 мин. После направо навиваш.

# 8
  • Мнения: 2 922
Попари ги , но съвсем за кратко ! По лесно ще ти завиеш !
Точно така правя и аз - попарвам ги за съвсем кратко. Слагам ги в една купа, завирам вода в ел. каната, поливам ги, изливам водата и това е.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт