Какви витамини давате и от кога почвате

  • 14 818
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 52
Скоро говорих с педито си за витамините за деца , моето е на 1 годинка и 5 месеца тя ми препоръча Мултисаностол сироп , аз преди време когато малката беше болна съм и давала и бях много доволна и сега мисля да и давам тях.но все пак има наистина различни видове витамини и затова моля кажете Вие какви витамини давате , от кога е добре да се започнат(още от сега или към октомври) и каква е схемата на даване , тъй като знам че се правят почивки Hug

# 1
  • Несебър
  • Мнения: 195
Аз и давам Имунокинд в комбинация с Мултисаностол и съм доволна.Боледува рядко и ако се разболее и се разминава по-леко.Давам ги в продължение на три месеца след което правим почивка от един месец.

# 2
  • Мнения: 1 001
И аз давам Саностол - т.е. съм давала 2 пъти досега в продължение на 10 дни. Единият път след една ангина, вторият беше преди зимата за да му повдигна малко имунитета (по съвет на педиатъра), че и тогава изкара един вирус. Сега мисля да му дам другия, по-другия месец още 10-15 дни курс, но още не съм решила. Общо взето моя педиатър не е май голям фен на витамините като добавка и ми ги препоръчва само когато е болен или когато масово се "върти" някакъв вирус.  Peace

# 3
  • Мнения: 2 926
Витамини не давам.
Единствено коластра и клеева тинктура

# 4
  • София
  • Мнения: 44 018
мултисаностол, на годинка след боледуване(пък може и на две да е бил вече не помня съвсем) съм давала 1...

Последна редакция: нд, 11 сеп 2011, 00:11 от Angel_Dust

# 5
  • София
  • Мнения: 39 741
Синът ми, да чукна на дърво, не боледува. Давала съм Мултисаностол към 2рата годинка може би.
Давах му Ескимо кидс.
Чувам добри отзиви за Зелена енергия и Коластра. Но все не се сещам да поръчам.

# 6
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Никакви Mr. Green

# 7
  • Мнения: 15 379
Мултисаностол давам.
За първи път дадох след навършването на 2 години.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Мултисаностол предписа лекаря да давам от другия месец,но не било задължително. Както преценя.

# 9
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Аз не давам.

# 10
  • Мнения: 3 621
Витамини не давам, сина ми яде достатъчно плодове, и смятам че няма нужда от синтетични витамини.
По съвет на педиатърката от миналия септември давам Ехинацея форте на д-р Тайс, 15 дена давам 15 дена почивка. Така ги давах до края на май. Сега от 15 септември започвам пак. При сина ми имаше много добър ефект цяла зима не е боледувал изобщо.

# 11
  • Мнения: 1 796
Давам Саностол и Имунокинд.Вече ги започнахме.Лекарката каза да двам 5 дена в месеца от Саностола и по 1 хапче от Имунокинда 3 месеца.

# 12
  • Мнения: 181
Сина ми е на 2 години и 1 месец,в края на миналия месец започнах да му давам витамини Саностол,заради яслата,защото по принцип боледува често и хваща всичко ooooh!.Бях против,но и с малко бебче вкъщи,не ми се рискува.Гледам да се храни и по-здравословно,ама....

# 13
  • Мнения: 284
Витамини не съм давала досега, освен малко витамин С понякога. Иначе от Октомври почвам Имунокинд - 3 месеца, 1 месец почивка и пак още 3 месеца.

# 14
  • Мнения: 501
Давам Герисан на д-р Велев за повишаване на апетита и коластра на АкваСорс. Доволна съм,не боледува  Peace Давах саностол миналата година и не виждах ефект от него  Thinking

# 15
  • Мнения: 299
Аз също не съм давала и нямам намерение. Смятам ,че яде достатъчно плодове и зеленчуци за да си набави необходимото от тях. Не е боледувал до сега.

# 16
  • София
  • Мнения: 30 107
давам Женоверин и съм доволна. Запознах малко преди да навършим 2г. Лятото спирам витамините, есента и зимата давам.

# 17
  • Мнения: 4 752
Преди няколко седмици малката хвана някакъв вирус и влязохме в болница. Тогава почнах да й давам Саностол.

Никога не е имала такъв апетит като сега - още не е отворила очи, а вече търси нещо за ядене. По принцип не се храни особено охотно и е доста слабичка.

Като цяло, смятам, че добре й се отразява.

# 18
  • Мнения: 15 379
Саностол действа на много деца прояждащо, че чак плашещо.
Моят син не прояжда от него обаче. До дете е.

# 19
  • Мнения: 4 752
Саностол действа на много деца прояждащо, че чак плашещо.
Моят син не прояжда от него обаче. До дете е.


Да, и аз познавам деца, на които не им действа така. Но в нашия случай май това не е зле - че след боледуването съвсем беше останала кожа и кости.

# 20
  • София
  • Мнения: 30 107
и на нас не ни действа Саностол.

# 21
  • Мнения: 84
Сина ми е на 1г и 3м. От навършването на годинка до сега 3 пъти се разболя, добре че поне се размина без антибиотик. Личната ни изписа Киндер Фит сиропче за 1 мец. и Имунокинд за 3 мес. Каза че обикновено това се изписва на деца, които вече ходят на ясла, но ние почти не си стоим вкъщи, по цял ден сме по площадките и има постоянни контакти с много и различни деца, така че е горе долу същото. На мен ми се иска да му давам някакви билкови чайчета за през есента и зимата и сега търся информация дали е добра идеята и какви билки може. Какво е мнението ви и имате ли информация за подходящи билки?

# 22
  • Мнения: 15 379
Липа, шипка, лайка.
Попитай педиатъра на детето какви други чайове би могла да даваш.

# 23
  • Мнения: 1 567
Скоро говорих с педито си за витамините за деца , моето е на 1 годинка и 5 месеца тя ми препоръча Мултисаностол сироп ,

а защо трябва да пие витамини? Има анемия, някакво друго хронично заболяване? И се налага допълнителен прием на витамини... Thinking Thinking
балансираната, здравословна храна е предостатъчна, както за дете, така и з родител.
Аз лично през зимата давам прясно изцеден сок от портокал.


# 24
  • София
  • Мнения: 39 741
Моя син в момента пие Мултисаностол, защото беше на АБ лечение.
В края на 1вото четиримесечие на годината му изписаха за първи път АБ заради зъб. Тогава също му изписаха витамини, които пи паралелно с АБ.

Миналата година в края на зимата и на двете деца давах Мултисаностол и Ескимо кидс, просто за подсилване на организма, но особен ефект не видях.

# 25
  • Мнения: 57
витамини не давам, наблягам на различни плодове, зеленчуци и билки, както и на естествени имуностимулатори. От началото на септември давам сребърна вода и клеева тинктура профилактично. Но баш сега по празниците явно някое от дечицата на площадката ни е заразило, щото се изпотръшкаха почти всички съседни деца. Веднага като видях, че се сополяви, киха и покашля, почнах ударна атака с чайове и билки. Липа, лайка и шипка също пием и ние на чай. Ако давате мед, за гърло действа прекрасно мед от борови връхчета или акациев. Но само ако сте въвели меда... Отделно атакувам гърлото и със сироп мукоплант с теснолист живовлек, за сополките спрей с морска вода и салвия

# 26
  • Мнения: 46
аз също не давам витамини профилактично, освен ако не сме опрели до аб и с тях трябва да приемаме витамини или пробиотици, но иначе предпочитам да не товаря организма на бебо с излишни синтетики... Аз също давам разнообразни плодове, зеленчуци, чайове, естествени витамини. Ние с мъжа ми от онзи ден се втрисаме и кихаме, детето също киха покрай нас или ние покрай него, не знам кой кого, но се изплаших и веднага изтичах до аптеката и взех умкалор. Дано да пресече настинката и да не се стига до по-сериозни л-ва и аб-та...

# 27
  • Мнения: 15 379
Нито при мен, нито при детето Умкалор подейства по някакъв начин.
Бях чела и чула много добри отзиви, но файда никаква. За съжаление.

Синчец, дано при вас има ефект.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 479
Няма да давам, не вярвам в синтетични витамини и имуностимулатори. Самата аз съм в състояние, при което подобни продукти биха донесли вреда, а не полза.

# 29
  • Мнения: 46
Нито при мен, нито при детето Умкалор подейства по някакъв начин.
Бях чела и чула много добри отзиви, но файда никаква. За съжаление.

Синчец, дано при вас има ефект.


Благодаря Sourcherry Simple Smile Вие от кога го почнахте, защото и това има значение. Доки ни обясни, че трябва да се вземе още в начален стадий на настинка при първи симптоми кихане, кашляне ... Ние ще изкараме една опаковка пък да видим ...

# 30
  • Мнения: 15 379
Пробвах Умкалор миналата зима, когато детето ми още в зачатък се беше разсополивило.
Пробвах го и за мен, пак така. Нищо не помогна.

# 31
  • Мнения: 46
Пробвах Умкалор миналата зима, когато детето ми още в зачатък се беше разсополивило.
Пробвах го и за мен, пак така. Нищо не помогна.



Това за пореден път ме навежда на мисълта, че всеки организъм има различна степен на развитие на имунната защита, при едни е по-силна, при други по-слаба... При вас явно мушкатото не е подействало  Wink

# 32
  • Мнения: 15 379
Добра ни е имунната защита, по-скоро при него да речем влияят други неща. Хомеопатията е неговото спасение. Тонзилотрен+Енгистол го спасиха в критична ситуация, защото детето си беше за АБ.

# 33
  • София
  • Мнения: 44 018
Пробвах Умкалор миналата зима, когато детето ми още в зачатък се беше разсополивило.
Пробвах го и за мен, пак така. Нищо не помогна.



Това за пореден път ме навежда на мисълта, че всеки организъм има различна степен на развитие на имунната защита, при едни е по-силна, при други по-слаба... При вас явно мушкатото не е подействало  Wink

по-точно всеки организъм реагира различно..при едни действа добре едно, при други - друго.

# 34
  • Мнения: 57
Пробвах Умкалор миналата зима, когато детето ми още в зачатък се беше разсополивило.
Пробвах го и за мен, пак така. Нищо не помогна.



Това за пореден път ме навежда на мисълта, че всеки организъм има различна степен на развитие на имунната защита, при едни е по-силна, при други по-слаба... При вас явно мушкатото не е подействало  Wink

по-точно всеки организъм реагира различно..при едни действа добре едно, при други - друго.

Напълно съгласна с Angel Dust  newsm10

# 35
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Откакто говорих с един познат аптекар не си хвърлям парите на вятъра за както той се изрази "сладки сиропчета", а всеки ден в менюто на децата има пресни плодове, а когато това е възможно и имат желание и зеленчуци. Както той ми каза може да намериш витамин само в ампулите от Вит Ц и то малко след отваряне, че изветрявал.

# 36
  • Мнения: 3 932
Синтетични витаmини даваm саmо ако забележа, че вървиm къm разболяване. Иначе гледаm да неблегна на сезонните.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 977
Давала съм Д-р Тайс 2 пъти по 1 шише изпиваше,между тях почивка разбира се.При първия прием мислех,че има ефект,при вториа - НИКАКЪВ,явно при първия е било случайност.Плодове колкото може повече и това е.Витамин Ц давам само ако ме притеснява,че може да се разболее.

# 38
  • в две хубави очи; - музика - лъчи
  • Мнения: 355
аз купих вчера цитросепт джуниър - пък ще видим - мисля тази зима с него да пробвам

# 39
  • Мнения: 52
Ние сме болни и й взех Саностол сироп , а какво мислите за Марсианци от кога се дават , колко дълго и добри ли са newsm78

# 40
  • Несебър
  • Мнения: 195
Ние сме болни и й взех Саностол сироп , а какво мислите за Марсианци от кога се дават , колко дълго и добри ли са newsm78
Марсианци се дават над годинка.Аз давам от скоро,но чувам добри отзиви за него.

# 41
  • Мнения: 52
Ние сме болни и й взех Саностол сироп , а какво мислите за Марсианци от кога се дават , колко дълго и добри ли са newsm78
Марсианци се дават над годинка.Аз давам от скоро,но чувам добри отзиви за него.
малката е на годнка и 5 месеца и затова питам и аз съм чувала добри отзиви , но незнам колко дълго се дават прави ли се почивка и кое е по-добре сиропа или хапчетата.

# 42
  • Несебър
  • Мнения: 195
Ние сме болни и й взех Саностол сироп , а какво мислите за Марсианци от кога се дават , колко дълго и добри ли са newsm78
Марсианци се дават над годинка.Аз давам от скоро,но чувам добри отзиви за него.
малката е на годнка и 5 месеца и затова питам и аз съм чувала добри отзиви , но незнам колко дълго се дават прави ли се почивка и кое е по-добре сиропа или хапчетата.
В такъв случай можеш спокойно да и даваш,но най-добре е първо да се консултираш с педиатъра.Нашата педиатърка ни беше казала,че е най-добре есенно-зимния сезон да се дава само.

# 43
  • Мнения: 943
Ние сме болни и й взех Саностол сироп , а какво мислите за Марсианци от кога се дават , колко дълго и добри ли са newsm78
Марсианци се дават над годинка.Аз давам от скоро,но чувам добри отзиви за него.
малката е на годнка и 5 месеца и затова питам и аз съм чувала добри отзиви , но незнам колко дълго се дават прави ли се почивка и кое е по-добре сиропа или хапчетата.
В такъв случай можеш спокойно да и даваш,но най-добре е първо да се консултираш с педиатъра.Нашата педиатърка ни беше казала,че е най-добре есенно-зимния сезон да се дава само.
Уф ако е като моята педка която все ми вика "ела в кабинета да се разберем"а пред него 100 човека и се отказвам , то ще вземе да се зарази детето там от толкова болни и сама си взех витамините за малката , но и мен ме интересува малко повече инфо за Марсианците

# 44
  • Мнения: 249
Синтетични витамини не давам.Ако тръгне да се разболява детето му давам ампула витамин С.Иначе витамините ги приема в естествен вид от плодове и зеленчуци.

# 45
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Витамини редовно не давам.
Като се разболее понякога лекарката му изписва - обикновено Мултивитамол на д-р Тайс.
При нужда давам вит Ц - ампули.

Редовно пие само клеева тинктура.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 185
И аз давам мултисаностол, за първи път дадох на 2,5г!

# 47
  • Мнения: 3
Защо не даваш повече плодове и зеленчуци и да се опиташ да избегнеш даването на сиропи,таблетки.

# 48
  • Мнения: 8 890
Не давам. Витамин Ц съм давала единствено на няколко пъти за ден-два.

# 49
  • Мнения: 9
Педиатърката ни препоръча Респивакс / детски/.
Започва се от 1 Октомври до 1 Март и се пие по 1 таблетка сутрин на гладно.
През останалото време се почива. Много съм доволна Peace

# 50
  • Мнения: 2 231
Давам Саностол ама от време на време, когато се сетя, т.е. рядко. Купила съм Имунобор Кидс, ама това го дава още по-рядко, обикновено се сещам като видя че почва да се разболява. Абе нямам навик да давам профилактично.
Миналите 2 години есенно време давах Бронховаксом и сироп с Ехинацея, какато и клеева тинктура, ама общо взето май май ефект не видх, затова сега не давам нищо. положението май е същото.
Иначе съм за витаминните сиропи от ввреме на време  Peace

# 51
  • Мнения: 428
През есенно-зимния сезон давам Саностол, също и когато е болна.
Наистина най-добре е да си доставят витамини чрез плодовете и зеленчуците, но за съжаление  и мой ужас детето ми отказва да яде всякакви такива в суров вид:tired:

# 52
  • Pb
  • Мнения: 1 183
И аз съм от недаващите синтетични витамини.
За моя радост синът ми нагъва плодове и зеленчуци за норматив. Към салатата слагам кълнове и много пресни подправки. Всеки ден хапва и мед (, с който понякога прекаява и се налага да го ограничам). Пием много планински чай. Рядко боледува (сега дано не извикам Дявола), но пък като се разболее, като цяло, АБ рядко му се разминават.

# 53
  • Мнения: 571
Марсианци имунактив-след като направи 1г.Давах в 3 месеца безпрекъсване.20 дни почивка и след това още месец.
Сега като изпием последните Марсианци ще започна с Мултисаностол

# 54
  • Мнения: 84
Нужно е закаляване от бебе,пълноцинно хранене и чист въздух,ама...

# 55
  • Мнения: 419
Никакви не давам. Но се старая колкото е възможно по-често да давам току що приготвена храна.

# 56
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
Не давам витамини. Гледам да яде пресни плодове и зеленчуци.  Peace

# 57
  • Варна
  • Мнения: 2 072
На бебето - Саностол за над 1 година, на големите тези. Започнахме от края на септември, ще продължим през цялата зима.

# 58
  • Мнения: 78
Витамини не давам.
Единствено коластра и клеева тинктура


От къде се намира тази коластра и от каква възраст може да се дава?

# 59
  • Мнения: 15 379
Витамини не давам.
Единствено коластра и клеева тинктура


От къде се намира тази коластра?

В аптеките, има различни марки.

# 60
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Децата ми приемат единствено вит.Ц/дъвчащ/ и то само ако има наченки на лека простуда.
Предпочитат  плодове и зеленчуци,макар реално и те да имат хим.обработка.
За мен и съпруга приемаме Цитросепт.
Коластрата е хранителна добавка,не имуностимулант.
Естествено,има полезни съставки и  подобрява защитните сили на организма.

# 61
  • Мнения: 2 216
До сега съм давала само вит. С и то предписан от педиатър

# 62
  • Мнения: 3 241
Не давам.
Пробвах по едно време с едни тук, ама бяха много сладки и Моника не искаше да ги пие.  Tired

# 63
  • Мнения: 1 897

За мен и съпруга приемаме Цитросепт.
Коластрата е хранителна добавка,не имуностимулант.
Естествено,има полезни съставки и  подобрява защитните сили на организма.
Коластрата е имуностимулатор,нищо че е хранителна добавка,то и Цитросепта и всички витамини са хранителни добавки,не лекарства.

Иначе и аз досега витамини не съм давала,само вит.Ц ампули,но за пиене,не инж.р-р.

# 64
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 740
До сега съм давала само вит. С и то предписан от педиатър
Аз също.

# 65
  • Мнения: 141
И аз давам Саностол

# 66
  • Мнения: 4 965
Силно против съм всякакви химии.
Давам само Вит.С, когато са болни.
Наблягам на естествените неща - плодове, зеленчуци, билкови чайове, прясно и кисело мляко, мед, максимално време сред природата, спорт, по-леко обличане. Децата ми почти не боледуват - максимум по 1-2 пъти в годината да хванат някой бърз вирус, но им минава точно за 2 дни. И съм убедена, че е от начина на живот.
И лекарства не им давам. Пили са антибиотик 2 пъти в живота си и то за скарлатината веднъж и още веднъж за свинския грип преди 2 г. А и тогава бях готова да не давам, но баща им настоя.
За 8 г. са боледували не повече от 10-тина пъти.

# 67
  • София
  • Мнения: 2 217
Витамините от аптеката са боклуци. Не давам.
Нещо хомеопатично може.

# 68
  • Мнения: 158
Само витамин С като има нужда и клеева тинктура.

# 69
  • Мнения: 141
саностол

# 70
  • Мнения: 140
Покрай яслата се налага според мен - саностол и коластра  Peace

Общи условия

Активация на акаунт