За приспиването на гърдата???

  • 2 410
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 346
Здравейте мами, да Ви питам.. от няколко дни приспивам беба на гърдата, хем ми е лесно хем и тя е доволна......но си мисля как ще я отуча след време, дали няма  да свикне ????

# 1
  • Мнения: 313
От както се е родила,Лора само така заспива.....вече почти 1год3месеца.Дори за следобеден сън продължава да се преспива на мамината цица.Напоследък и аз си задавам въпроса, как ли  ще започне да заспива без мен Thinking
Очаквам тя да ми покаже,когато е готова

# 2
  • Мнения: 2 467
И ние така се приспиваме - с цица в уста  Laughing
Все някога ще се отучи. Хич да не е като тръгне първи клас ще я досрамее Wink
За мен е важно детето да е доволно и щастливо. По добре с цица, отколкото мрънкаща и хлечеща докато заспи. И не съм мислила как ще се отказваме след време. Надявам се сама да се отучи... Надеждата крепи човека  Simple Smile

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Добре,че са ни вълшебните цици,че иначе не се виждам как щеше да заспива туй шило дребно Rolling Eyes Не че не я пробвам и без тях - ама като я оставя,тя само си играе и понеже вече може да слиза сама от леглото,никакъв шанс за заспиване няма Rolling Eyes Даже днес ми стана смешен таткото,че при поредната ми проба дребното да заспива само (защото на столчето за хранене само дето не заспа и я занесох в леглото),ме сгълча набързо - я иди,иди й дай да си сукне,да заспи по-бързо Laughing
Улеснение е за всички,давай циците и не се бой - дето вика Йес,до първи клас все някак ще ги отървеш Laughing

# 4
  • Мнения: 1 383
Ти се радвай че толкова лесно я приспиваш. И ние бяхме така втори-трети месец и ми беше много хубаво. После спря да заспива на гърдата и трябва отделно да го приспивам smile3511

# 5
  • Мнения: 182
От както съм я родила все на цица заспива.През третия месец ми писна защото докато я приспя и се минат 2ч. Сега през деня не заспива на цица,но вечерно време задължително.Кото легнем в 9ч.,ако заспи към 23ч.си е жив късмет,случвало ми се да да заспя преди нея.

# 6
  • Мнения: 366
Румена също заспива на гърда от 10 месеца насам Simple Smile.... Предполагам, че ще се отучи естествено, когато му дойде времето, за сега не ми се мисли за тогава, че ми става мъчно...

# 7
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
До скоро се приспивахме така: Сядам пред компютъра, влизам във форума, гушвам, цицата в устата и тя отнася-после леекичко в креватчето. Така хем аз си преглеждам форума когато и без това немога нищо да свърша, хем тя заспива доволна. Напоследък, обаче и тя иска да "чете", така че се приспиваме легнали пак с цица в устата. Така ми е най-лесно. Не ми се мисли какво ще правим на пролет като тръгне на ясла.. Да му мисли лелята, дето ще я кърми за приспиване Mr. Green. Майтапа на страна, като беше тук майка ми си я приспиваше на обяд(без цица Mr. Green), но убий ме аз не мога Embarassed

# 8
  • Варна
  • Мнения: 5 497
И ние сме в отбора.
Моят мъж вика - сама си си крива, научи го да спи на гърдата ти, а сега го отучвай и да не си дошла да ми се оплакваш, че пак не си се наспала.
И моята майка го омагьосва някак си и го приспива. Какво го прави не знама ама си спи човека като къпан и хич и не се сеща за биберона си - за мен де. Mr. Green

# 9
  • Мнения: 4 629
Сина ми не съм го прспивала с кърмене, а е заспивал докато го кърмя. Бебо си заспива сам в креватчето си от края на втория му месец. Все още му се случва да заспи докато го кърмя, но все по-рядко

# 10
  • Мнения: 429
Така и аз приспивах мойта красавица, но когато я отбих започнахме да гушкаме само любимия Чочко. Аз стоя край нея без да си говорим, е понякога си пеем песнички или си казваме приказки. Най-любимият ми период е този когато се кърмехме и после много ми липсваше. Наслаждавайте се на мига.

# 11
  • Мнения: 350
Oh, ами и ние вече 15 мес. сме така - хем лесно, хем бързо..... Но ако ме няма става  малък екшън със приспиването.....
И аз се чудя как ще се отучи някой ден?!?   Praynig
Но за сега ще караме по тази лесна безотказно действаща процедура, но до кога ли......

# 12
  • Мнения: 192
И ние сме така!  newsm10

# 13
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
и моето бебе заспива така вечер - цокайки, през деня заспива изведнъж, както мрънка така в следващата секунда е затворила очите, но когато тя си реши. и моята  майка също може да я приспи сигурно и бързо...няк'ва магия има.

# 14
  • Мнения: 21
Мисля, че няма нищо лошо и постепенно ще отпадне при вас. На вашите месеци Кати трудно заспиваше. Спеше докато цокаше, а после по 2 часа мятане. Не знам как стана с времето, но може би от около половин година заспива сама - е, с бибата и с едно плюшено куче. Може би от тогава започна да се кокори докато суче и много рядко спи. А после я оставям сама. Разбира се покрай зъбите имаше пак люшкане на ръце, галене на главичка, но отмина. Мисля, че просто по-смело започнахме да я оставяме при заспиване самичка, дори си помрънква известно време. Е, при мен чуденето сега е как и кога ще дойде деня без кърмене вечер - не че заспива по време на цокане, но то и е ритуал за заспиване.

Общи условия

Активация на акаунт