Някой да знае какво е черен корен?

  • 1 660
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 972
Купих замразени зеленчуци да правя ядене на малката. Когато прочетох съставките имаше една дето нищо не ми говори - черен корен  newsm78 Има ли някой, който знае какво е това? И дали е подходящо за малки деца. Общо взето каквато и да е информация е добре дошла  Hug

# 1
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Купих замразени зеленчуци да правя ядене на малката. Когато прочетох съставките имаше една дето нищо не ми говори - черен корен  newsm78 Има ли някой, който знае какво е това? И дали е подходящо за малки деца. Общо взето каквато и да е информация е добре дошла  Hug
Да, иzполzват го в Зап. Европа _ Испания, Холандия, Германия и др. Сеzонът му е преz zимата, след като му отпаднат листата (окт до април). Ако не го преработиш веднага, трябва да го съхраняваш в хладилника няколко дена. Наричат го "аспержите zа бедните". Може да го вариш, но се яде и суров като салата. (аz не съм го опитвала суров)
Най добре е, когато го преработваш да иzполzваш ръкавици, когато го белиш. Има и вариант да го свариш zа 20 мин във вода с оцет и кимион и след това ги поливаш със студена вода. Така обвивката се маха по лесно.
Когато ги вариш, сложи във водата малко брашно, zа да не почернеят zаради млячния сок, който иzпускат. Той е много неприятен, zащото прави и петна по дрехите.
Ето тук снимка


А продават ли го в БГ?

# 2
  • Мнения: 972
Аз го срещнах в зеленчуков микс - тези замразените, които се продават. Благодаря за изчерпателното обяснение. А подходящ ли е за малки деца?

# 3
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Доколкото ми е иzвестно, няма проблеми и децата да го ядат, както останалите zеленчици. Препоръчват го напр. и zа диабетици.

Общи условия

Активация на акаунт