Климатик и бебе???

  • 3 733
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 834
Пред мен стои въпросът за избор на отопление през междиният период когато още не са пуснали парното. Интересно ми е какво мислите по въпроса - новородено(терминът ми е 10.10.) и климатик.

# 1
  • Varna
  • Мнения: 321
Цитат на: reni
Пред мен стои въпросът за избор на отопление през междиният период когато още не са пуснали парното. Интересно ми е какво мислите по въпроса - новородено(терминът ми е 10.10.) и климатик.


Виж тук:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4014&start=0&pos … sc&highlight=

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4604&start=0&pos … E8%EC%E0%F2%E8%EA

# 2
  • Мнения: 834
С какво да се топлим? предложете нещо при вас как беше?

# 3
  • София
  • Мнения: 1 121
Аз лично съм много против климатиците. Примера, който ще дам е много в страни от темата за едно бебе - в работата ми преди 4 години имаше климатик и зимата беше топло. Обаче като излезеш навън, разликата е голяма. Така си докарах настинка, посещение в Пирогов със страшни болки и възпалени тръби и яйчници. Сега съм със сраствания. Освен това имам астма и въздухът беше ужасен в помещението. То скъпите климатици нямаха май проблеми с въздуха и го поддържат пресен и не е сух. Но все пак, това са скъпите климатици. Не че парното е нещо чудесно, разбира се, но мисля, че едно толкова малко дете не е добре да свиква с климатика.

# 4
  • Мнения: 17 407
Цитат на: reni
Пред мен стои въпросът за избор на отопление през междиният период когато още не са пуснали парното. Интересно ми е какво мислите по въпроса - новородено(терминът ми е 10.10.) и климатик.


АЗ препоръчвам радиатор.Климатикът не е подходящ за новородено,освен това трябва да проветряваш стаята на бебето много често.

# 5
  • Мнения: 3 251
Цитат на: beep
Цитат на: reni
Пред мен стои въпросът за избор на отопление през междиният период когато още не са пуснали парното. Интересно ми е какво мислите по въпроса - новородено(терминът ми е 10.10.) и климатик.


АЗ препоръчвам радиатор.Климатикът не е подходящ за новородено,освен това трябва да проветряваш стаята на бебето много често./
Цитат

/И какво значи това?!Че ако нямаш климатик ,няма да проветряваш стаята на детето ли???Да,вярно е ,върти се един и същи въздух,този който е в стаята,а ако си на радиатор???въздуха който се затопля е пак стайния!!!Аз си изгледах бебето на климатик,но добър климатик-никакъв проблем!!И най-важното е ,че Т* е винаги постоянна!Нощно време е 18*,а през деня-20*. Grinning

# 6
  • Мнения: 17 407
Е добре де,не ми се карай само.Имах предвид,че по принцип трябва да се проветрява постоянно.

# 7
  • Мнения: 217
Моето мнение за климатиците е много добро аз също отгледах детето си с климатик от момента в който се прибрахме от болницата и съм много доволна едно от предимствата му е ,че дори да е бил изключен ако бебето е било другаде след пускане много бързо достига желаната температура и я подържа постоянна.

# 8
  • Мнения: 3 251
Цитат на: beep
Е добре де,не ми се карай само.Имах предвид,че по принцип трябва да се проветрява постоянно.

Не  Grinning не ти се карам ,но ако проветряваш постоянно ,това значи ,че не можеш да направиш желаната Т*.По веднъж или 2 пъти на ден за по 30-ина минути е напълно достатъчно,както при друг начин на отопление.

# 9
Аз също съм за топлофикация... Все пак има топломери, стаята на бебето може и на 5 да се държи, другите стаи на 1 или 2... Малко ли пари се пестят от това?
Климатиците, колкото и екстри да имат... Въртят въздуха заедно с прахта (е, може и с филтър да е климатикът, тогава може би не върти толкова прах), гълтат много ток - не са икономични... Аз съм за парното - не е много сух въздухът, стените са топли, някак когато човек се топли на електричество - сякаш топлината е само за момента и после изчезва. За бебе е хубаво да е топло и уютно. Ние сме на парно.

# 10
  • Мнения: 3 251
Цитат на: TopCat
Аз също съм за топлофикация... Все пак има топломери, стаята на бебето може и на 5 да се държи, другите стаи на 1 или 2... Малко ли пари се пестят от това?
Климатиците, колкото и екстри да имат... Въртят въздуха заедно с прахта (е, може и с филтър да е климатикът, тогава може би не върти толкова прах), гълтат много ток - не са икономични... Аз съм за парното - не е много сух въздухът, стените са топли, някак когато човек се топли на електричество - сякаш топлината е само за момента и после изчезва. За бебе е хубаво да е топло и уютно. Ние сме на парно.

Но ние нямаме топлофикация в квартала и затова това бе най-икономичния и добър вариант.А за икономиите на тока ,много мога да споря с теб ,защото имаме контролен електромер на климатика поставен и в най -големия студ ,ми бе изрзходил 30лв.За това , има разлика какво ще вземеш като техника..А и за прахта не съм съгласна ,има си филтър,който се почиства при постоянна употреба на уреда на 10 дни ,в противен случай,уреда спира или започва да сигнализира,че не може да направи  Т*,поради липса на въздушен поток.

# 11
  • Мнения: 834
Парното е хубаво нещо, но го пускат когато температурите се задържат отрицателни поне няколко дена. Въпросът е за периода преди това, когато трябва пак да е топло на бебо?

# 12
  • Мнения: 966
Az sam tvardo za klimatik tyk ne e vazmojno bez klimatik liatoto prosto ne moga da vi opisha kakvi jegi nastavat 4ak ne e zaviarvane na santimetri  ot severnia polios da ymirash ot jega Shocked ne moga da si prestavia liatoto bez klimatik yjasno bi bilo.

# 13
  • Мнения: 38
Цитат на: Нина
Цитат на: TopCat
Аз също съм за топлофикация... Все пак има топломери, стаята на бебето може и на 5 да се държи, другите стаи на 1 или 2... Малко ли пари се пестят от това?
Климатиците, колкото и екстри да имат... Въртят въздуха заедно с прахта (е, може и с филтър да е климатикът, тогава може би не върти толкова прах), гълтат много ток - не са икономични... Аз съм за парното - не е много сух въздухът, стените са топли, някак когато човек се топли на електричество - сякаш топлината е само за момента и после изчезва. За бебе е хубаво да е топло и уютно. Ние сме на парно.

Но ние нямаме топлофикация в квартала и затова това бе най-икономичния и добър вариант.А за икономиите на тока ,много мога да споря с теб ,защото имаме контролен електромер на климатика поставен и в най -големия студ ,ми бе изрзходил 30лв.За това , има разлика какво ще вземеш като техника..А и за прахта не съм съгласна ,има си филтър,който се почиства при постоянна употреба на уреда на 10 дни ,в противен случай,уреда спира или започва да сигнализира,че не може да направи  Т*,поради липса на въздушен поток.

а каква марка климатик ползвате?

# 14
Цитат на: rali4ka
Цитат на: reni
Пред мен стои въпросът за избор на отопление през междиният период когато още не са пуснали парното. Интересно ми е какво мислите по въпроса - новородено(терминът ми е 10.10.) и климатик.


Виж тук:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4014&start=0&pos … sc&highlight=

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4604&start=0&pos … E8%EC%E0%F2%E8%EA


Ние имаме климатик в две стаи, но не и в стаята на бебето.
Не трябва да е под пряката струя иначе нямаме проблеми.
Мама Бени

Общи условия

Активация на акаунт