Към мамите с лещи-проблем!

  • 1 212
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 290
Един-два пъти си слагах лещите в нас без проблем и на третия незнам какво стана.Сложих ги и цял ден едната ми дращеше едното око и ми се местеше.Уж ги гледах да ги сложа от правилната страна (как познавате коя е тя?Не е ли тази с по-наситен цвят?)Като се прибрах я махнах ,но окото ми се възпали.Сутринта ми се беше залепило чак,после се поду #Crazy Изчаках един ден и днес пак пробвах да сложа леща на другото око,гледах страната от по-наситения цвят отвън да е,обаче отново ми сълзеше окото и ме хвана страх и не смея да ги сложа.На някой случвало ли му се е?

# 1
  • Мнения: 5 317
Чела съм че след като се купят лещите не бива веднага да се носят цял ден ,а да премине период на адаптация на очите(ако никога не си  носила  лещи).Тоест да ги слагаш отначало малко и ден след ден да се увеличава времестоенето на лещите.
 

# 2
  • Мнения: 505
 съгласна съм с briana ако не си носила лещи досега се почва с по 1-2 часа на ден, като часове се увеличават с всеки ден...другото което е важно е какви са лещите с какво водно съдържание ...обикновените са с 32% и неставатт за спане..докато при 75% като свикнеш можеш да не ги сваляш с цяла седмица...
Сега щом ти са раздразнени очите по-добре изчакай преди да сложиш лещите отново...
Аз преди да родя носех лещи , но след раждането неуспях да свикна очите си..постоянно ме дразнеха..а така искам да ги махна очилата.... #Crazy

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 823
Не пишеш какъв тип лещи са-твърди или меки,не знам дали това има значение,но аз имам опит самос меки лещи.Не пишеш дали за пръв път слагаш лещи и какво качество са.Има вероятност очите ти да са по-чувствителни и да не понасят лещи.Поне така съм чувала.Но все пак е добре да се консултираш и с офталмолог.

# 4
  • Мнения: 4 371
Да не би да има гъбички? Огледай я хубаво, ако има малки бели петънца, които не могат да се изчистят-това е. Или пробвай да я обърнеш от другата страна, може би по-наситения цвят е обратния Wink

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 804
Вземи лещата и я постави на възглавничката на пръста си с дъното надолу (т.е. отвора нагоре). Погледни я - ако е с форма на полукръг, е правилно обърната, но ако е от грешната страна, горният й край ще е извит навън, т.е. ще има форма на купичка с ръб, ако ме разбираш.
Но ако е грешно обърната, няма да можеш да я носиш цял ден определено.
Вероятно има някакво замърсяване - промий обилно с разтвор и пак я сложи, или промий обилно и я прибери до утре, да ти почине окото (което вече е раздразнено) и тогава - с нови сили.

# 6
  • Мнения: 4 371
Сега се сетих, че преди време си бях взела една леща, която беше направо ужасно. Дефектна може да е била, не знам. Е, нямаше носене това чудо. Все едно имах мигла в окото. Хвърлих я с кеф Crossing Arms Да не би и при теб да е такъв проблема?

# 7
  • Мнения: 1 290
ами мислих си,че съм я поставила неправилно,но като направих преди малко опит ,точно както обяснява Бу (мерси за което),сложих я на нераздразненото око и пак се чувствах ужасно.А лещите незнам с каква водност са,меки са,поставят се трудно,може би защото са си от евтините.А май евтиното не е гарант за качество Sad Лошото е,че не съм сигурна,че ако си взема и скъпи с добро водно съдържание,дали няма да имам пак проблеми.Тези лещи засега ги държа на страна,че очите не са шега работа Cry

# 8
  • Мнения: 8 459
Можеш да направиш рекламация на лещата в лабораторията,от където си я купила.Там имат един апарат,който увеличава ако не се лъжа 17 пъти лещата и се вижда,ако в нея има дефект.Би трябвало да ти я заменят веднага.

# 9
  • Мнения: 1 493
Занеси лещата да я прегледат . Имах проблеми с българските лещи, дефектни , надрани. Ще ти я сменят ! По-добре ползвай " Optima FW " на Bausch & Lomb ! Не са скъпи, а качеството им е несравнимо с българските.

# 10
  • Мнения: 3 609
моите бяха точно bausch &lomb ,цветни и аз отначало ревах страшно много от тях..може да е попаднало нещо в тях ,мноого мъничко,което не се вижда,но ти дразни окото..а и на мен много ми сълзяха очите от самия разтвор..не знам ,най-добре питай някои в оптика,който наистина разбира,защото с очите не е добре да се експериментира!успех #Crazy

# 11
  • България-София
  • Мнения: 573
Първо - разтвора, в които ги държиш какъв е - може би трябва да промиваш лещите преди слагане с физиолигичен р-р./имаи р-ри за сухранение, които не изискват подобна процедура/.
Второ как се познава правилната страна: Хвани лещата м/ъ палеца и показалеца и я стисни да се долепят ктаищата. Ако е  вътрешната страна /към окото/ ръбовете по края ще прилепнат, ако не - ще се извиват навън.
За постепенното свикване са ти писали.
А БГ са си много добри лещи!!!Взети от центъра на Клокотница /май така беше улицата/

# 12
  • София
  • Мнения: 378
Наистина има голямо значение какви са лещите- пробвах bausch &lomb , но по-бързо ими се уморяваха очите и ми дразнеха-проблеми, които нямам с българските от Клокотница Peace , включителнои това ,чебългарските са малко по- твърди и по -трудно ги губя  Wink
Момичетата са ти обяснили всичко останало .

# 13
  • Мнения: 1 290
мерси много за отговорите момичета  bouquetЗасега смятам да се въздържам от сини очи Mr. Green
Ох тая суета ще ме довърши Laughing

# 14
  • Мнения: 2 257
От 10 години съм с меки лещи. Когато лещата се скъса, може да е дори незабележима резка, дере ужасно и дразни окото. Разгледай я срещу силна светлина за почти невидими резки, така изглеждат като са скъсани или сцепени. Виж и по крайчетата за едва забележими откъснати ръбчета, те също дерат. Гледай да не ги прегъваш и огъваш много много като ги слагаш в окото.

Общи условия

Активация на акаунт