Проспан за 6-месечно бебе?

  • 1 093
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 122
Дъщеря започна да накашля и това естествено ме притеснява. Започнах да и давам панадол, но ми се иска нещо по-специално за кашлица. Лекарката ни беше предписала Проспан - при нужда, но в опътването пише, че не се дава на деца под 1 годинка. И незнам какво да правя. Има ли някой мнение по въпроса за Проспана и може ли да ми даде съвет.
Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 116
на почти всички лекарства пише че са за по голяма възраст,но се изписват и на кърмачета.Специално за Проспана според мен можеш да го даваш той е на билкова основа и не би трябвало да има проблем.Аз съм го давала на бебо като беше на 4 месетца и съм доволна.Но все пак детцата са различни но мисля че няма проблем да го даваш

# 2
  • Мнения: 1 237
Ние също пихме Проспан на 4 месеца,а и след това.На нас ни помогна.Важно е какво количество се взема.При нас беше по-малко,отколкото за над 1 година.

# 3
  • София
  • Мнения: 725
Ние сме пили Проспан преди да навършим годинка и лекарката (на коята имам доверие) ни обясни, че няма проблем.

# 4
  • Мнения: 8 505
Съвсем скоро ще променят инфото за пациента в опаковките на Проспан.Ще пишат,че може да се дава след 3.месец.Аз обаче гледам доста скептично на това,при положение,че нито активните,нито помощните вещества ще са по-различни.
А дали да го даваш най-добре прецени сама.

# 5
  • Мнения: 7 640
съдържа бръшлян и определено не еподходящ за по-малки от 1 год.деца. Въпрос на късмет.

# 6
  • Мнения: 1 858
Ами виж от двете злини избери по-малката на мен ми се е налагало да дам проспан още 3 месеца но бяхме в болница.Най-удачното според мене е да я заведеш на лекар или да викнеш лекаря вкъщи.Но в крайна сметка ти си знаеш най-добре! Успех.

# 7
  • София
  • Мнения: 486
Не се притеснявай, просто дозата на сиропа, която ще даващ ще е по-малка. Сина ми пи Бромхексин на 1мес. ,лекарката ни го беше предписала и въобще не съм го подлагала на съмнение, въпреки че е за деца над 2год. Просто дозата която му давах беше много малка. По принцип така е с много лекарства, така че се приготви и занапред това да не те притеснява. Желая ви бързо оздравяване.

Общи условия

Активация на акаунт