Re: Снежен човек!

  • 810
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 743
400 гр.крема сирене
1 1/2 ч.чаша настъргано обикновено сирене
1 скилидка чесън, скълцана на ситно
сол и прясно млян черен пипер
стрък целина или праз лук
филийка ръжен хляб
няколко карамфилчета
3 – 4 черни  маслини, нарязани на филийки
1 морков

В кухненски робот смесете крема сиренето и 1/2 ч.чаша от другото сирене. Добавете чесъна, сол и черен пипер на вкус. Поставете в хладилника, минимум за 30 минути.

Оформете три топки, различни по големина, за тялото на снежния човек. Оваляйте ги в останалото сирене. Поставете във фризера, за 1 час.

Малко преди да сервирате предястието, извадете топките от хладилника и ги подредете една върху друга. Закрепете ги с клечка за зъби, за по - голяма стабилност.

С белачка за зеленчуци отрежете тънка лента от целината или праза, която ще използвате за шал на снежния човек. Забучете го с помощта на едно карамфилче.

Отрежете от ръжения хляб различни по диаметър кръгчета – това ще е шапката на снежния човек. Залепете кръгчета с малко крема и ги забучете с парче клечка за зъби.

Отрежете малки парченца от черните маслини, и ги забучете в тялото на снежния човек, вместо копчета.

От моркова направете носле.

Не знам ,защо не ми излиза постинга - УЖАСНО Е - пускам го пак!!!Моля ви кажете защо се получава така  Cry сигурна съм,че го пуснах ,а после гледам тема без постинг???

# 1
  • София
  • Мнения: 4 866
невероятно изглежда. ще пробвам!
и без това тази година съм решила всичко, което сервирам на бъдни вечер да е тематично оформено.

# 2
  • София
  • Мнения: 378
Страхотен снежен човек, Дамаянти  Peace
Ще се пробвам още утре с по-малка доза , та да не се изложа в Новогодишната нощ!
Благодаря за чудесната идея!

# 3
  • Мнения: 4 176
Днес го правих за репетиция. Страхотен е . Благодаря за рецептата.
Абе тая година ще имаме на амсата няколко нсежни човеци- едни от сирене, други от яйца...., също и няколко часовника:)

# 4
  • Мнения: 5 317
Изглежда страхотно,да те е жал да го изядеш.Ще пробвам .Мерси за рецептата Дамаянти.

Общи условия

Активация на акаунт