Диня, грозде и домати срещу безплодие

  • 816
  • 4
  •   1
Отговори
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Индийски учени откриха, че дините, гроздето и доматите лекуват мъжкото безплодие.

И по-конкретно лекува го веществото ликопен, което се съдържа в тях.

Откритието си те изпробвали върху група доброволци, съобщи МИГнюз. Те обаче не са били хранени директно с плодове и зеленчуци, а им е бил даван ликопен в концентрирана форма като лекарство.

Ликопенът е природен антиоксидант, представител на голяма група вещества, които са известни със своето противораково действие.

По време на експеримента 30-те доброволци получавали по два милиграма ликопен два пъти на ден в продължение на 3 месеца. След курса една шеста от безплодните участници са станали биологични бащи



 Източник: интернет издание "СЕГА"

Последна редакция: чт, 15 дек 2005, 14:55 от doniboni

# 1
  • Мнения: 3 376
Супер! А колко диня/грозде/домати трябва да изядем, за да си набавим 2 гр ликопен?

# 2
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
2 милиграма,а не грама Party

Съдържание на ликопен в някои храни (на 100грама):


Доматено пюре-150мг

Диня-41мг

Кетчуп-10-13мг

Доматен сок-5мг

Розов грейпфрут-3мг

Домат1-4мг

Кайсия-0,01мг

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
Абе не вярвам аз...мъж ми обича...или по -  скоро обожава домати и кетчуп. Всеки ден яде от тях в промишлени количества...аз ям пък грейфурти като разпрана. И резултата го знаете....две години борба.

# 4
  • Мнения: 3 376
Ами все пак ликопенът е помогнал едва в 1/6 от случаите... Може би действа добре на оплодителната способност, но не е панацея. Впрочем то панацеи няма.

Общи условия

Активация на акаунт