Лакомства за първи рожден ден? Дайте някоя идея.

  • 746
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 896
Идеята е, че партито се прави за детето, и чак след това за големите, гостите ще бъдат на възраст 0-2 години. То е ясно че всичките ядат различни работи и все пак някакви идеи за фингър фудс подходящи за случая или пък някакво лакомство заместващо торта? Изобщо вие какво поднесохте на вашите първи рождени дни?
А самият ни рожденик тъкмо си израства леката алергийка към кравето мляко, вече яде кашкавал без проблеми, но до прясно мляко не сме стигнали още, яйчен белтък също не познава. А ми се ще да има нещо, което да става за него.
Омазването ще бъде тотално предполагам  Laughing

# 1
  • Мнения: 7 837
Аз горе долу така съм се ориентирала - грахам и обикновени бисквитки, плодови кубчета, оризови пръчици, хапки с нещо мазното отгоре.

Тортата можеш и сама да пробваш да я направиш, или да я поръчаш да е без някои съставки.
Тук има опция "бебешка торта" и аз смятам да се възползвам.

# 2
  • Мнения: 1 896
Мерси, Кейси! Ще се възползвам от идеите.
Сами много сладък като еленче.  Simple Smile

Последна редакция: пт, 16 дек 2005, 17:09 от basilisk

# 3
  • Варна
  • Мнения: 632
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=58999.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=50016.msg1066341#msg1066341

basilisk точно з авас си мислих днес,че наближава големият ден рожден  Wink Дано ти свършат работа тези линкове.Аз все още не съм решила категорично коя от всичките торти ще правя,но със сигурност ще са две- една за гостите от 0-6год. ,а другата за 6 + год.  Wink Хайде и да споделиш  Wink

# 4
  • Мнения: 4 242
Аз направих торта от бебешки продукти. Laughing Бисквитена разбира се, с бебешки обикновени бисквити, топени в адаптирано мляко. Кремче от царевично нишесте забъркано пак с формула беше спойката и друг вид нишесте за глазура, украса и надписи. Стана добре.

# 5
  • Мнения: 7 837
Мерси, Кейси! Ще се мъзползвам от идеите.
Сами много сладък като еленче.  Simple Smile
10х  Grinning

Ама сигурно ще му е за първи и последен път, защото сега като ме види да се приближавам с рогата и започва да вика и маха с ръце  Laughing

И за обикновени солетки се сещам. Като им махнеш солените кубчета, са екстра  Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Само да допълня, че бебешката бисквитена торта може да се направи и с плодов крем - просто прибавяте плодово пюре към крема, става разкошнотийка.Украса - също плодова.Правила съм такава торта с банани - уважи се подобаващо Wink
А за неалергични бебета - млечен крем с жълтък вътре - става класика в жанра Party

# 7
  • Сливен
  • Мнения: 382
Нашата торта беше Желирана вишнева торта с кисело мляко и сметана.

До тогава не бях й давала сметана, но тогава се престраших (все пак детето беше на цяла една годинка!!!) и добре я прие.
Преписвам дословно. Сега вишни няма, но става с компот или не много сладко сладко:

Извадете костилките на 1/2кг вишни. Наръсете ги с 4 лъжици захар и ги сварете с 2 лъжици вода.
Накиснете две пълни лъжици желатин в 1/2 чаша вода и след като набъбне го разтопете на водна баня (не повече от 50*С)
Отцедете една кофичка кисело мляко. Разбийте 100гр. заквасена сметана и постепенно добавете 4 супени лъжици пудра захар. Добавете отцеденото пляко, подправете с няколко капки лимонова есенция (може и ром). Разбъркайте крема с разтопения желатин.
Обложете с бишкоти или тортена платка (Ние бяхме с обикновени бисквити) дъното на тортена форма. Сипете на дъното 1/3 от крема и сложете съда на студено да стегне. Отгоре разстелете 1/2 от вишневата смес и я покрийте с остатъка от крема. Оставете формата цяла нощ на студено. Покрийте я с останалата плодова смес и отстранете пръстена от формата. Отстрани забодете филийки от препечени бадемови ядки.


Разбира се ядките си ги спестихме, но тортата стана превъзходна! Беше подходяща и за големи и за малки.  Wink А, да - другото важно допълнение е, че тората на снимката е от... Не помня точно, но бяха 8 -9 или 10 дози. Така както е дадена рецептата става съвсем мъничко. Но ако ще правиш торта само за децата е предостатъчно.

# 8
  • Мнения: 35 892
Аз направих торта от бебешки продукти. Laughing Бисквитена разбира се, с бебешки обикновени бисквити, топени в адаптирано мляко. Кремче от царевично нишесте забъркано пак с формула беше спойката и друг вид нишесте за глазура, украса и надписи. Стана добре.

това е страхотна идея, нещо подобно правих за каката, когато стана на 6 месеца

# 9
  • Мнения: 5 228
Jeni ти е дала линк към нашата торта, много лесно се прави и е много вкусна. Освен това имаше и соленки със сирене и кашкавал, които също са подходящи за бебоците. Други неща, които са подходящи са солети, бисквити, троховци.

# 10
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Рецептата на нашата торта е дадена в линковете,така че няма да я повтарям Grinning
Иначе за храни - нещо забавно,което хем изглежда добре,хем е подходящо за дребоси и е полезно - шишчета с плодове Grinning Правят се страшно лесно и бързо (само се нарязват плодовете и се нанизват),но мърлят - да сте предупредени.Аз ги бях натопила в топинг за торта (едно такова желиращо,за да не потъмняват),но не е добра идея,защото става още по-лепкаво и мажещо.Вместо на класически шишчета (които може да са опасни),плодовете се нанизват на клечки от сладолед с обли краища - това е идейка от една немска книжка с детски рецепти Grinning

# 11
  • Мнения: 1 737
Дръпнах една голяма ракия, изцедих 200г кърма и сега му я пазя във фризера за рожденния ден. Да се почерпи детето!  smile3532

# 12
  • Мнения: 1 896
Мерси, майчета!
Опасни сладкарки сте! Ще измайсторя накаква комбинация от рецептите и ще докладвам.

# 13
  • Мнения: 1 896
Ами вкусна беше тортата, но във външния вид имаше един непредвиден дефект.
Понеже реших да я покрия с обикновено нишесте ванилия приготвено с вода и то стана едно такова прозрачно като слуз, хм... Имаше подмятания от мъжа ми и още един татко, че тортата е от медуза, но хлапетата я ядоха.
В крайна сметка направих тортата от два пакета обикновени бисквити, натрошени и смесени с едно бурканче пасирано сладко от кайсии и 2/3 пакетче масло. От тази смес оформих мечешка главица, после плеснах медузата отгоре, част от крема смесих с пасирани червени боровинки и направих бузки и езиче на мечето, а очичките нарисувах с шипков мармалад, шприцован със спринцовка. Биваше все пак, струва ми се, въпреки медузата, а и на вкус беше доста добре, даже големите огсти я харесаха. Ще постна и снимка впоследствие.

# 14
  • Мнения: 35 892
Разсмя ме, браво за тортата Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт