За 3-Д в Св. София!

  • 1 200
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 423
Вчера реших да си направя ехография в СВ. София, отидох без записване и попитах къде се прави 3Д ехограф, застанах пред кабинета( нямаше никакви хора отпред) и ме поканиха да вляза.
Първото което ме учуди беше, че прегледа ще бъде с вагинален УЗ,започна докторката да говори: пръсти си има, крака и т.н. , след това каза че съм имала киста на десен яйчник, попитах с какво ще я лекувам- каза с нищо, била нормална Tired,попитах дали ще направи фетална морфология, тя каза че сега я правила в момента Thinking, всичко било наред, но да се пазя, да не правя секс, защото ще прокървя Thinking, пак попитах защо- отговор нямаше. Мъжът ми се ядоса по едно време и помоли за повече пояснения, но такива нямаше-
Питах дали се вижда пола, тя веднага- аз виждам момче, тогава акушерката й направи забележка: Д-р........, не виждате ли, че пъпната връв е между краката, тя каза : ааааааа, да бе, да.
Прегледа траеше 6,7 минути, през 2 от тях тя говореше по телефона си( мобилния) и гледаше едновременно Shocked.
Накрая си платих и излязохме разочаровани от толкова важния за нас първи преглед на такъв ехограф.
Като излизахме на вратата от външната страна забелязах табела, че фетална морфология се прави само в сряда, от някъкав доктор, и струва 50лв., странното е, че на мен ми взеха за всичко 20лв.
Въпроса ми е, дали не съм се заблудила, че съм правила преглед на 3Д и че са ми направили фетална морфология? Thinking
Хич не ми приличаше този ехограф на триизмерен, все едно беше обикновен, може и да бъркам разбира се, затова се нуждая и от вашите мнения! Praynig

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 1 363
Защо не си запишеш час във Фемина, там феталната морфология струва 40лв. и те гледат около 30мин. от това, което си написала мисля, че си е бил обикновен преглед при частен гинеколог.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 423
Записах си вече час във Фемина, но за понеделник.  bouquet
И аз мисля, че беше обикновен! Thinking

# 3
  • София
  • Мнения: 6 145
Te oт край време го водят този видеозон за 3D, ама наистина не знам защо?
А за прегледа: За кистата едва ли можеш нещо да направиш докато си бременна. За другите неща не знам. Как се казва докторката - да чуем отзиви на други майки?

# 4
  • София
  • Мнения: 4 423
Савова.

# 5
  • Мнения: 46 434
И на мен ми приличаше на 2D, но мъжа ми беше с мен и каза, че си е 3D, даже обсъждаха с доктора нещо по него  newsm78
На ехографите накрайниците са различни, мен не ме гледаха обаче с вагиналния, само с коремен.
Не съм плащала, защото беше към безплатния курс за бъдещи родители.

# 6
  • София
  • Мнения: 79
И аз не съм доволна от триизмерния в Света София, не ми прилича на триизмерен.Аз съм ходила два пъти и двата пъти прегледа е траел неповече от 2-3минути.
Препоръчвам ти Фемина там те гледат 30 минути и то много подробно. Прегледа е 40лв.

# 7
  • Мнения: 2 723
На мен Савова ми следи бременността на този ултразвук. Триизмерен е. Прави Доплер, но за  фетална морфология не съм чувала, или поне на мен не са ми правили. А отношението на Савова си е такова. Разбира си от работата и наистина е специалист, ама не е много мила Confused Затова и за раждането си избрах друг лекар.

# 8
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Като част от курса за родители и аз бях при нея за 3Д прегледа. Наистина не е особено любезна, даже никак, но и се носи славата на добър лекар и че разчита ехографията точно. На мен ъсщо не ми даде никакви обяснения, май си говореше на себе си, каза за някакви кисти и като попитах къде все пак са те, ми се тросна, че били доброкачествени и да не се притеснявам. Аз не се притеснявах, но все пак не може да ми кажат, че имам кисти и аз да не мога дори да попитам на какво са тези кисти. Били на плацентата и айде чао. Поне ми каза пола, но дали е познала ще мога да ви информирам след месец и половина. Явно си е такава по нрав.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 423
Благодаря на всички за отговорите  bouquet
Разочарована съм, защото си платих, очаквах друго отношение за парите си (дадох ги на ръка)и нищо не разбрах от този така важен за мен преглед! Tired

# 10
  • Мнения: 1 999
И аз бях на тоя 3Д в Света София, но нищо не платих, защото бях към училището за бременни. И мен ме прегледаха там за 5-6 мин. и нищо особено не ми казаха. Във Фемина отношението е друго! Прегледа е близо 30-40 мин., правят ти и запис на касетка/диск ако желаеш, обясняват ти подробно и отговарят на всичките ти въпроси! Аз бях при д-р Димитрова във Фемина и съм много доволна от нея!

# 11
  • Мнения: 2 309
Благодаря на всички за отговорите bouquet
Разочарована съм, защото си платих, очаквах друго отношение за парите си (дадох ги на ръка)и нищо не разбрах от този така важен за мен преглед! Tired
То често пъти става така, затова наистина отиди във Фемина, на мен Димитрова ми отдели не повече от 10 мин., ама здраве да е , нали всичко с бебо е ок, а и да ти кажа, незнам защо си мисля че след като ме е гледала кратко време, нещата са още по-розови /в смисъл, че съвсем ми няма нищо/. Grinning

# 12
  • Мнения: 1 930
Доколкото разбрах, Буболина, ти си отишла и си попитала за 3Д ехограф, каза ли че искаш фетална????
Питам те, защото на мен Савова ми следи бременността и раждах при нея...
Наистина не  приема пациентите си с усмивка, но тази жена е невероятен специалист, поне докато бях в болницата имах възможност да чуя отзиви от колегите и за нея.Аз думи за тази жена нямам, и затова съм изумена  Shocked
 Този ехограф, в 121 кабинет е триизмерен, може да се включат няколко режима, съответно да те гледа и на 3Д, и на обикновен.
Според мен това си е бил обикновен преглед на ехограф, както на всяка бременна, това нещо струва именно 20 лв.,и трае точно толкова- 5 минути.
Феталната морфология си е доста обстойна процедура, и знам, че не се прави при Савова.
Ти всъщност каза ли, че искаш фетална?

# 13
  • Мнения: 2 849
Мц:Фемина: Д-р Димитрова ,фетална морфология ,30 мин.преглед ,40 лв+10 лв.доплер .Препоръчвам ти я . Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 4 423
Гея , радвам се ,че имаш добри впечатления от този доктор Peace, но тя не само ми каза, а имам и медицинска бележка на която пише: Фетална морфология Б.О. За 5 минути, за 20лв. просто ми се струва невъзможно.
Аз със тази мисъл отидох и това казах: може ли, да ми направите фетална морфология, ехографа 3Д ли е, ще се опитате ли да видите пола....На всичко ми беше отговорено с ДА!
Имам бележка,даже ако искаш ще се опитам да напиша какво точно пише на нея(не се чете много добре, пишат както си знаят), но ясно най-отгоре е Фетална морфология Б.О.

Общи условия

Активация на акаунт