Какво да готвя от което да не и се повръща?

  • 744
  • 14
  •   1
Отговори
Здравейте скъпи мамчета Simple Smile

Живея временно с едно приятелко семейство, момичето чака бебче. Сега скоро влезе в третият месец и започнах да изпадам в паника - какво да и наготвя така че да не и става лошо??? Седим си на масата, тя по някое време става и бяга към банята. След десет минути - пак. Изобщо не съм наясно с проблемите при бременността, но искам да и помогна с каквото мога и най-вече не искам да стои гладна само защото и се повдига от храната. Можете ли да ми дадете съвет, има ли някаква група храни от които на бременните жени им се повръща по принцип и има ли такива които се понасят по-добре? За сега зная, че и се гади от месо, но не разбирам дали е когато го яде или когато го готвя - лошото е че и тя не може да ми каже Sad Моля ви, дайте ми съвет

# 1
  • Мнения: 46 437
Няма никаква завсимост. На мен нито веднъж не ми се догади през бременността, а на моя приятелка не спря- от всичко, което е манджа.
Изчакай, обикновено спира след първите месеци  Peace

# 2
  • Мнения: 2 309
Аз повръщах до края на 4м.Дори бях отслабнала 3-4 кг.не се тревожи нищо не можеш да направиш по въпроса.Само не я насилвай и не й споменавай за храни от които й се гади.Аз дори бях махнала всички аромати и в тоалетната,кухнята.Не ползвах парфюми,нито мляко за тяло.Абе общо взето предпочитах да ми смърди на гадно отколкото на препарати и др подобни.На всяка бременна жена й се променя вкуса до към 4м най-много 5м.Поне аз бях така.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 181
На мен ми се повръщаше и си повръщах де от абсолютно всичко.Към 3-4м почнах да ям кашкавал,но от този хубавия "витоша" от пита и маслини.

# 4
  • Мнения: 1 032
Ми освен да стои по- далеч от кухнята... Просто тя трябва да разбере, кое точно я дразни от миризмите. Единственото нещо, от което на мен ми ставаше гадно през бременността беше миризмата на пиле или на чесън и това си беше от самото начало до края. Между другото на мен започваше да ми се гади от определени миризми и ако бях гладна. В такива ситуации коричка хляб ми спасяваше положението. Просто момичето трябва да си каже какво й се яде и да се съобразявате с нейните желания.

# 5
  • Мнения: 3 926
Мисля, че няма да ти откаже препечени филии Grinning Или картофена супа... Но момичетата вече са ти отговорили. Дори ако днес яде супа с крутони, утре може да й се повръща от нея. Просто гледай храната да е по-лека, да няма мазно или запържено. И от подправките слагай само сол. И наблягай на сандвичите и туршиите. Почти няма бременна, която да отказва кисело Grinning
ОФФ - Стана ми много мило, че така се грижиш за приятелката си Hug Дано сме ти помогнали малко. А, и кисело мляко... може да обича айран или да й става по-добре от него Simple Smile

# 6
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Мисля, че няма да ти откаже препечени филии Grinning Или картофена супа... Но момичетата вече са ти отговорили. Дори ако днес яде супа с крутони, утре може да й се повръща от нея. Просто гледай храната да е по-лека, да няма мазно или запържено. И от подправките слагай само сол. И наблягай на сандвичите и туршиите. Почти няма бременна, която да отказва кисело Grinning
ОФФ - Стана ми много мило, че така се грижиш за приятелката си Hug Дано сме ти помогнали малко. А, и кисело мляко... може да обича айран или да й става по-добре от него Simple Smile

И аз така мисля.

# 7
  • Мнения: 1 581
3-4 месец много ми се гадеше и се хранех основно със сухари и сирене. Понякога кисело мляко. Сок портокал и касис.
От миризма на манджа, алкохол или кафе  Sick
При всеки е различно, просто тя трябва да си казва от кое й става гадно. Все пак ще мине скоро  Grinning

# 8
Благодаря ви Simple Smile Както тя казва, ентусиазма ми се изпари като взе да ми се повдига Simple Smile Ама ще мине, няма как, горе-долу ми стана ясно - салатки, кисело мляко, таратор, картофена супичка и никакво месо. Не съм сигурна дали само от миризмата и е гадно или като яде, ама явно че като и замерише абсурд да го хапне после. Както и да е, ще готвя докато е на работа и всичко ще е наред. Сирене, кашкавал, днес дори пастет хапна и го преживя. Абе всчко ще бъде наред! Благодаря на всички Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 128
Diddi аз имах същия проблем с повръщането, като твоята приятелка, дори все още не съм спряла да повръщам, а просто понамаля. Помоли приятелката ти да си преброи колко пъти на ден повръща. Ако са повече от 10 пъти е болестно състояние и трябва да потърси лекарски помощ. Лично аз доста си усложних нещата като стоях и си чаках просто да премине, не ядях, по-точно всичко което се опитах да приема се повръщаше на секундата, повръщах дори и водата. И в крайна сметка си докарах положителни кетотела( ацетон в урината ), за което 10 дена бях на системи в болницата, а от това няма нищо по- гадно, повярвай ми. В болницата ме сложиха на въглехидратна диета, която е най - благоприятна за повръщането. Това ще рече - варен ориз, варени картофи, варено месо( най-добре пилешко), изкиснато сирене, кашкавал, сухари, маслини. Нещата, които най - много дразнят лигавицата на стомаха и водят до повръщане са - кисело, сладко, подправки, пържено, като към киселото докторите включват дори и киселото мляко. Аз бях на такава диета до 4тия месец, като продължавам са си вземам едни хапченца - Церукал. Вземат се 30 мин. преди храна. Дано да съм помогнала на приятелката ти. Желая и, въпреки кошмара на повръщането, леко бременеене. 

# 10
  • Мнения: 1 866
Ох, значи не съм сама. И аз повръщам много и се чудя вече какво да ям, да не говорим, че течности не мога да поемам, защото ги връщам моментално. Тези неща, които е изброила дибо май наистина най-лесно се поемат, но всичко е много индивидуално.

# 11
  • Мнения: 1 128
lala колкото и да ти се гади и да повръщаш приемай течности, защото като мен ще си докараш положителни кетотела и лежането в болница не ти мърда.(Дано не ти прозвучи като бабешко поучение, но си е самата истина ) Получи се един затворен кръг - Повръщах защото имах ацетон в урината, имах ацетон защото не приемах течности, неприемах течности защото ги повръщах. Спасението е само преливане не течности със системи! А това е тип китайско мъчение - по 10-12 часа на лен лежиш с опъната ръка и гледаш как една капчица капе, и така литър и половина. Не искам да си го спомням дори!!! Weary smile3518

# 12
  • Мнения: 217
И на мен ми се гадеше от месо всякакъв вид до 4 месец.Ядех само препечени филии и мляко кисело единствено от тях не ми се повръщаше.Ядех   предимно плодове и зеленчуци всякакви.Препоръчвам и да яде  плодове и зеленчуци и да избягва запържените ястия,защото от тях поне на мен ми се гадеше много.Само като надушех пържено и директно в банята.Повече салатки и течности каквито и да е и само спокойствие това е временно.

# 13
  • Мнения: 306
Мисля, че няма да ти откаже препечени филии

за мен може и с кашкавалче отгоре, като сандвичи Heart Eyes


Цитат
Почти няма бременна, която да отказва кисело ...А, и кисело мляко...

кисели краставички в индустриални количества са новото ми увлечение  Blush + кофичка кисело мляко отвреме навреме (преди не го кусвах  Blush)

зеленчуците и плодчетата също минаха на първо място в семейното ни меню, особено портокалите

# 14
  • Мнения: 603
Аз се изхранвах със сандвичи със сирене и кашкавал, кис мляко, препечени филийки, солети, сухари и чай - около 1 - 2 месеца.
Бременните усещат много по-силно всички миризми, вкл. и на храна. А, ако ти се гади, все едно си болен от грип, ама няколко месеца.Sick
През третия и четвъртия месец се хранех, само за да влиза някаква енергия. Инъче, ако имах избор, не бих хапнала нищо  Rolling Eyes
Е, аз бях от най-лошите изключения. На твоята приятелка може да и мине много по-бързо. Успех на теб и на нея Laughing

Общи условия

Активация на акаунт