Сваляне на грима с розова вода

  • 4 465
  • 18
  •   1
Отговори
  • където си пожелая...даааа...
  • Мнения: 575
Ако има момичета, които са с чувствителна кожа, нека се изкажат по темата. Иде реч за вечерното разгримиране, но с розова вода, а не мляко,лосион и т. н.. Понеже при мен от студа явно нещо ми се залющиха бузките и вечер като се мия и изплакна пак така се получава. Ползвам най-безобидното т.мл. според мен - Па-Па и рядко слагам вечерен крем. С розовата вода става ли така и мога ли да я ползвам за тази цел?

НЯКОЙ ДА МИ ПРЕМЕСТИ ТЕМАТА, ОБЪРКАХ ФОРУМИТЕ Joy И СЕ ИЗВИНЯВАМ baby_neutral

# 1
  • София
  • Мнения: 1 626
В листовката на Икаров, пише че може да се направи лосион за почистване на грим с розова вода и масло от жожоба. По мое мнение ще се получи нещо като двуфазния лосион на Лореал, и ще сваля водоустойчив грим тъй като ще има мазен компонент.
Това масло е подходящо за чувствителна кожа, и практически не се разваля защото е нещо като течен восък.
Така поне си спомням че пишеше в листовката.
Ако те интересува, да си направиш, довечера ще напиша точните пропорции!

# 2
  • където си пожелая...даааа...
  • Мнения: 575
Ако те интересува, да си направиш, довечера ще напиша точните пропорции!
macata , определено ме интересува. Напиши ги тези пропорции, а аз ти благодаря много предваритлно  bouquet

# 3
  • Мнения: 35 949
икаровският лосион омазнява доста
розовата вода я ползвам вместо тоник

# 4
  • Мнения: 5 317
Ако те интересува, да си направиш, довечера ще напиша точните пропорции!
macata , определено ме интересува. Напиши ги тези пропорции, а аз ти благодаря много предваритлно  bouquet
И аз ще съм благодарна.  bouquet
Розовата вода я използвам вместо тоник.

# 5
  • Мнения: 1 771
Бях чела някъде, че зимно време е добре да се слага по мазен крем, защото вятъра и студа изсушавали кожата.

# 6
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
Аз използвам мляко за разгримиране и тоник - двете от серията на Българска Роза Карлово, естествено с розова вода, и съм много доволна. Имам и лосион за измиване, но по-рядко го използвам!

# 7
  • София
  • Мнения: 1 626
икаровският лосион омазнява доста
розовата вода я ползвам вместо тоник

Ами то, и Лореалският е доста мазен, ама аз съм се навила на Икаровия именно заради това, да си чистя очния грим, пък и останалия. А и след това задължтелно се мия с вода и измиващ гел. Не стоя така! Затова няма проблем с омазняването, поне за мен!  Grinning

# 8
  • Мнения: 35 949
по-мазен е, на мен ми се задърза на миглите и не виждам добре от него
след него едвам се измивах от мазнотията
дано поне на теб ти хареса!

# 9
  • Мнения: 6 155
Пробвала съм с розова вода /само/ - не е сполучливо, не успява да свали всичко Confused

# 10
  • Мнения: 1 205
Една приятелка от години ползва комбинацията розова вода и жожобата на икаров и казва, че е много доволна  Flutter

# 11
  • По-близо до звездите
  • Мнения: 274
В петък в предаването на Марта Вачкова говориха точно за тези неща - кожа и коса. Дамата, която консултираше като козметик, обясни, че не е проблем да се използва смес от розова вода със зехтин, а Вачкова я подкрепи. Тя самата го изполвала за разгримиране след предаванията си поради проблеми с кожата от честото използване на грим.
Така че, не се притеснявай за кожата си - няма да и навредиш!  Hug PeaceУспех!  bouquet

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
това нещо ще сваля ли грима качествено? Аз не се ли измия с бебешки сапун все едно не съм си свалила грима, сега позлвам на галеник пяна за сваляне на грим, но не ми харесва...остава ми спирала и я доизмивам със сапун

# 13
  • Мнения: 7 186
това нещо ще сваля ли грима качествено? Аз не се ли измия с бебешки сапун все едно не съм си свалила грима, сега позлвам на галеник пяна за сваляне на грим, но не ми харесва...остава ми спирала и я доизмивам със сапун

И аз така. Най- качествено и бързо се измивам с гел- пяна или някакъв мек сапун, такива памуци и лосиони нещо не ги долюбвам. Confused
А розовата вода не мисля, че сваля грима, по- скоро се използва вместо тоник.

# 14
  • Мнения: 4 916
Една приятелка от години ползва комбинацията розова вода и жожобата на икаров и казва, че е много доволна  Flutter

И аз съм използвала розова вода+жожоба - екстра е. Хватката е да улучиш съотношението между двете в зависимост от типа на твоята кожа. След това само трябва да помниш да разклащаш шишенцето всеки път преди употреба, за да се омесят хубаво.

Общи условия

Активация на акаунт