SMEAR TEST

  • 3 023
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 959
Rolling Eyes Momicheta imam nujda ot pomoshta vi.Dnes poluchih pismo ot NHS s koeto me uvedomjavat che trjabva da si napravja SMIAR TEST.Ne sam si pravila takav test predi . Rolling Eyes Kakva e protsedurata i zashto se pravi tozi test.Prtedvaritelno vi blagodarja za otgovorite. Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 1 793
zdrasti.  za cervical smear test li stava vupros? tova e test, pri koito se ustanoviava nali vsi4ko s shiikata na matkata e OK. praviat gi periodi4no, nai-veoriatno i oshte takiva pisma shte polu4avash. i az polu4ih, no oshte ne sum hodila. shte triabva da se nakania nai-posle. vse pak ne e losho, 4e ni vikat. pone da sme spokoini, 4e vsi4ko e OK Grinning

# 2
  • Мнения: 1 959
Da za tozi test stava duma.Az reshi v ponedelnik da se obada i da si zapazja chas pak da vidim.

# 3
  • Мнения: 3 634
Здравейте...

Този тест поне тук се прави първия път като отидеш на гинеколог и след това по веднъж на година. Казват му ПАПА тест, проверява се дали има ракови образувания на шийката на матката. Не е болезнено, малко дискомфортно е, но какво да се прави, жени сме, ще траем!

# 4
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 070
Това е така наречената цитонамазка в Бг. И аз получих две такива писма. След второто се обадих и ми определиха час чак след месец. Нищо особено, с нещо като тупферче ти вземат секрет от влагалището. Нито е болезнено, нито ти отнема време, само 5 мин. Взема го акушерка. После получих писмо за резултата, пише, че се прави на пет години. Доста очудвашо като знам, че в България обикновено го правят всяка година.

# 5
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Аз ходя по два пъти годишно на гинекологичен преглед и там ми правят този тест (РАР Тест, също наречен) всеки път. Въобще не е болезнено. Wink

# 6
  • Мнения: 1 072
И тука се прави , но незная да уведомяват с писма...
Прави се ведньж годи6но, не е болезнено. Резултата е готов понякога за седмица, понякога се 4ака пове4е.

# 7
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
v UK se praveshe na 3 godini ot izvestno vreme sa go uvelichili na 5. Obiknoveno iskat da ti vzemat izsledvaneto okolo 14 dni sled zapochvane na perioda, te ste ti go kagat. Hubavo e da go napravish za tvoe spokoistvie. Ne se pravi ako si bremenna. Niama nishto strashno Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 959
Grinning Pismoto koeto poluchih pisheshe che se pravi mejdu 3-5 godini.Poslednija pat kato bjah na preglet me pitaha dali sam si pravila takova izsledvane ,no tai kato ne sam reshiha da izchakat zashtoto nie oshte opitvame za bebe i taka 1godina i 3 mesetsa.Blagodarja vi za otgovorite momicheta i uspeh Grinning

# 9
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
В Германия това беше акция за намаляването на раковите заболявания и затова 2 пъти в годината се прави този тест, който здравните каси го поемат.

# 10
Цитат на: miravmbd
Много интересно,защото при нас в областа Девън се правят на 6м.
И двата пъти като съм ходила,веднъж в Лондон и веднъж в Девън ми ги направи мед.сестра.Бъзро и безболезнено.Много са внимателни и преди да ти го направят ще ти обяснят процедурата.

Не знам дали си се объркала ама и тук ги правят на 6 месеца тия прегледи.
Aniji , спокойно. Няма нищо за притеснение. Всичко си е за твое добро, и твое спойствие. Не е задължително - можеш да откажеш. Но аз си ходя редовно на тия прегледи. Момичетата са ти казали колко отнема - не повече от 5 минути

# 11
  • Мнения: 1 959
Az se obadih dnes da si zapazja chas obache vsichko beshe zaeto taka che se otlaga za drugija meset.Znaete li dali tozi test prechi na bebepraveneto.

# 12
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: aniji
Znaete li dali tozi test prechi na bebepraveneto.

Не мисля че пречи. Няма нищо страшно, zащото наистина не боли. Wink

# 13
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 070
Хич и не пречи, няма нищо страшно. Един гинекологичен преглед е много по неприятен от смарт тест.А и всяка грижеща за здравето си жена е добре да го прави веднъж в годината. До скоро се препоръчваше за жени над 35 год., но при всички тези болести никоя възраст не е застрахована.

# 14
Pap test-ът е хубаво да се прави веднъж на 6-12 месеца, но след три отрицателни теста може да се прави веднъж на 3-5 години. най-добре е да се прави между 10 и 20 ден от цикъла. хубаво е да не се използва вагинални душ, кремове, дезедоранти и прочие два дни преди теста и да не се прави секс 24 часа преди него за да са максимално точни резултатите от него.

Общи условия

Активация на акаунт