лишейчета - много се лигави

  • 476
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 383
Предполагам че това е стандартен проблем. Бебчо много се лигави и понеже стои постоянно по корем, по брадичката му са станали лишейчета. Мазах с Бочко, но само временно го успокоява. Като не е раздразнено изглежда като суха кожа, но като се разлигави се зачервява. С какво по-сериозно мога да го мажа?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
И ние бяхме така. При нас бяха под цялата гушка , и от триенето при въртенето на главичката се получаваше ужасно. Истината е, че трябва да намириш нещо, което да попива/пеленка, кърпичка/,защото докато се мокри, ще се появява.А колкото до мазането-аз не съм мазала с нищо специално.Най-добре е да се консултираш с педиатър.

# 2
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ние имахме същия проблем, но моя син размазваше лигите по цялото лице и ставаше ужасен, водихме го на кожен лекар, предписаха ни какви ли не кремове докато нещо подейства и не е много силно и опасно за детската кожа, последния беше адвантен крем. Но не очаквай, че след 1 намазване и повече няма да се появяват. Лекарката ни каза, че е въпрос на израстване, чак сега при нас започнаха да намаляват. Появяват се все по рядко, докато накрая изчезнат. По белите бебета имали такъв проблем. Мисля, че се водеше кожен дерматит или нещо подобно.

# 3
  • Мнения: 955
Скоро пусках тема по този въпрос. Една от майките ме посъветва да я мажа с балсамчето на д-р Тайс. От две намазвания и всичко се оправи.
Обаче пък друга мама ме посъветва да отида да я види педиатърката, защото може да се окаже, че са гъбички, обаче до сутринта всичко отшумя, което слава богу показва, че не са били гъбички.

# 4
  • Мнения: 8 769
Синът ми имаше и продължава да има същия проблем, ако не го мкажа редовно с крем.
Просто мажи често личицето на детето. Аз ползвам крем за лице на Чико, но на Мустела също с хубави!

# 5
  • Мнения: 4 668
И ние бяхме така. Водихме го при нашия педиатър и той каза , че не е страшно , но трябва да мием лицето по няколко пъти на ден и след това да мажем с крем . Ползвахме " Чико " - но от серията за атопична кожа и " Мustela " от серията " Stelatopia . Ще изчезнат пъпките , а лишеи няма да се появяват , защото тези кремове са против дерматити . Безопасни са , просто са по - специфична козметика.
И двата крема са много добри и вече нямаме никакви проблеми . Ще се оправите . Успех.

Общи условия

Активация на акаунт