CHAMOMILLA VULGARIS при проблеми със съня

  • 1 219
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 551
Давалили сте CHAMOMILLA VULGARIS при проблеми със съня и в какво съотношение?

# 1
  • Мнения: 8 769
За проблемите със съня потърси теми за сиропа "Киетюд"-много такива имаше. Освен това, потърси и мнение на лекар-хомеопат за въпросния проблем.

# 2
  • sofia
  • Мнения: 769
Да давала съм - защото има успокояващо действие върху нервната система. Приема се 1 доза 1 час преди сън (но поне ч час след хранене). Но все пак е хубаво да го назначи хомеопатичен лекар.

# 3
  • Мнения: 1 655
Не те съветвам да прибягваш до сиропа Киетюд, той е комбиниран хомеопатичен препарат, една от съставките му е Камомила.
Може да опиташ с Камомила-та, намери потенция 15 СН (или 9СН), разтвори 3 гранулки в чаша с вода и давай по 3-4 пъти дневно по лъжичка, като преди това интензивно разбъркаш. Поднови разтвора на другия ден. Пробвай така 1-2 дена, ако има ефект ще си покаже, ако няма по-добре го спирай.

# 4
  • Мнения: 551
Благодаря Ви за съветите ще опитам с Камомилата, а  сиропа Киетюд го давах но с него се задави на няколко пъти.

# 5
  • Мнения: 8 769
Криси, преди малко говорих с моята лекарка-хомеопат. Тъй като и моето дете е изнервено напоследък и неспокойно спи, тя ми препоръча хамомила 30 СН по три пъти на ден. После ако се налага, щяла да даде по-висока потенция.
Затова, консултирай се с такъв лекар. Ние можем да ти дадем само насоки и личен опит. Успех!

# 6
аз давам хамомила по 5 гранулки преди сън ,защото на бебчо му никнат зъбки и спи неспокойно.не знам дали има ефект,защото продължава да проплаква и не спи спокойно вечер

# 7
  • Мнения: 326
Хамомила не е панацея.
Ако постоянно ти хленчи и иска да го разнасяш; ако заспива в ръцете ти, а като го сложиш в леглото му веднага се събужда; друг много характерен външен белег е зачервяване само на едната буза.
Ако детето отговаря на тези симптоми му давай хамомила, ако не значи е за друго лекарство и трябва да се обърнеш към хомеопат.

Общи условия

Активация на акаунт