Бактерии в урината

  • 21 017
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 797
Синът ми е на 6 месеца и половина, направихме задължителните изследвания за пълна кръвна картина и урина. В урината се установиха масово бактерии и левкоцитите му са увеличени (13), повторихме урината и пак същото, явно че няма грешка. Сега пуснахме урина за посявка. Може би има някакво възпаление. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем? Много се притеснявам. Иначе бебчо е спокоен ,няма температура и въобще по нищо не личи да е болен. Казаха ми , че е възможно да е някаква инфикция от пишето (забелено е наполовина) или от памперсите. Случвало ли ви се е подобно нещо???

# 1
  • Мнения: 1 975
Sigurno sa KOKI .... takiva bakterij deto sa v akoto......

# 2
  • Мнения: 811
Мила Маги,
В момента лекувам щерката от същото. При по-голямо дете можеш да разбереш, че е болно само, защото по-често ходи до тоалетна. Когато инфекцията се развие почва и да им пари като пишкат.
Тези бактерии всички ги имат, но е болестно състояние, когато са много. Сега най-вероятно ще ви направят микробиологично изследване, за да установят какви са точно бактериите и на какви антибиотици реагират. Не знам какви може да са причините при 6 месечно бебе. При по-големите обикновено е от замърсяване /например ползване на басейн/.
Доколкото разбрах лечението е продължително - 20-тина дни и почти задължително с антибиотик.
Пожелавам ти бебо да се оправи бързо.

# 3
  • Мнения: 70
Magi,moga mnogo da ti govorq za bakterii v urinata,4esno da ti kaja neznam ot kade da zapo4na.Nie sme s bakterii(eserihiq coli i candida)ot 07.01.2004g.Postoqno sme po izsledvaniq i postoqnno sme na 1 ili drug antibiotik.Sled ehografiq se okaza 4e imame vrodena anomaliq na uretera i leviq babrek ottam i 4estata poqva na vazpaleniq(pionefrit),ot koito i poqvata na bakterii.V momenta sme operirani i slava bogi bakteriite sprqha.Moga o6te mnogo da ti razkazvam,no ako ima6 vaprosi mi gi zadai li4no.Moga da ti prepora4am i lekari v sofiq koito sa mnogo dobri spored men.No nai vajnoto e napravete si ehografiq na babreci i koremni organi da ne se okaje ne6to po seriozno ot zagolvaneto na pi6kata.

# 4
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
При нас се оказа точно от забелването на пишлето, правихме бани с калиев перманганат (много светъл разтвор - да не го изгориш!!!!!!) и с отвара от смрадлика, почиствахме пишлето с риванол (че беше леко зачервено) и се оправи и без антибиотици. Това, че няма температура е хубаво, значи е съсвем повърхностно. Не се тревожи, минава.

# 5
  • Мнения: 111
И ние сме със същия проблем. В момента изследваме стерилна урина за да се установи какви са микробите и най вероятно ще почваме антибиотик. Казаха ни че се лекува за няколко месеца, но ще видим след лекарствата. Вие в коя лаборатория се изследвате?

# 6
  • Мнения: 111
Къде се загубихте?? Дано да сте добре!

# 7
  • София
  • Мнения: 797
Нямах време да влизам напоследък. Благодаря ви за отговорите момичета. Бактериите се оказаха escherichia coli  , лекувахме ги 7 дена с антибиотик " Аугментин 156"  и сега дадохме нова урина за изследване. В очакване сме. Дано да не се окаже нещо по сериозно, че взех да се стряскам като чета. Мисля да направя наистина ехограф на Вени на бъбреците , само че не знам къде и при кого да отида? Дайте съвет или координати на добър специалист ако знаете?

# 8
  • София
  • Мнения: 797
Забравих да добавя, че се изследвахме в ЦИБАЛАБ, но май най-добри са в ХЕИ.

# 9
  • Мнения: 111
И ние се изследваме в цибалаб. Правиха ни ехограф и се оказа че единия бъбрек - левия връща урина. А ехографа и нефролога: д-р Субев 02/843 0300, 0888538055
"Цар Иван Асен II" 52 . Ехографа =20лв. прегреда=15лв.
И ние ще пием същия антиб. след като се установи какви са микробите. Този антибиотик как го пихте? Гаден ли е, че ние много трудно приемаме лекарства!

# 10
  • София
  • Мнения: 797
Благодаря ти за координатите, Виолета.  
 Антибиотика бебчо го прие много лесно, той е разтворим, става течен и трябва да стои в хладилник. Иначе е много приятен, има плодов вкус. Измислили са го хората, за да може да се пие от бебета. Пожелавам ви успешно лечение! А аз ще изчакам новите резултати и тогава ще потърся д-р Субев.

# 11
  • София
  • Мнения: 797
Излезе ни и новото изследване. Там бактериите са същите, само че с по-нисък титър - 10 на 3-та и не е необходим антибиотик. Ходихме при д-р Буева на ехограф на бъбреци, тя е педиатър-нефролог. Установи се, че бебчо е с по-голямо легенче на единя бъбрек и при наличието на бактерии трябва да се следят. Тя работи в Детска консултативна поликлиника, намира се срещу Центъра по хигиена, на ул."Найден Геров" №5. Стискайте ни палци да се управим и да не пием лекарства.

# 12
  • Мнения: 111
И ние сме с бактерии с 10^3. Днес ще носим резултата на Субев за да ни каже какво ще правим. Но нашата педиатъркани каза че кагато има такава бъбречна инфекция, не се правят ваксинации и ни ги отложи. При вас как са ваксините? Слагат ли ви?
Ние сме ходили в поликлиниката с/у Центъра по хигиена - тя екъм Детската педиатрия, само че за други прегледи. Но не знаех че правят и ехограф на бъбреците. В понеделник че ходим и ще питам! Ако правят сигурно ще ходим там. А трябва ли направление или се плаща?
Пожелавам ви повече никакви лекарства! И да сте здрави!

# 13
  • София
  • Мнения: 797
Мерси за пожеланията! В тази поликлиника работят със здравната каса, може и с направление да отидеш. Иначе прегледа е 15лв. ехографа също. Ако ще ходиш най-добре отиди при Буева, само че тя излезе в отпуска до 04. 11. ние я хванахме последния ден. Тя е главен асистент към Клиниката по нефрология и хемодиализа и Доктор по медицина на Лозанския Университет, Швейцария. Ако решиш да ходиш при нея мобилния и е - 0887 99 29 11. Пиши дали си доволна от Субев и какво ви е казал. Аз бях записала час при него , но го отмених и отидох при Буева.  Що се отнася до ваксините, ние сме приключили за сега. Трябва да си направим само проба Манту, понеже не му излезе на бебчо белег от туберкулозната ваксина. Но не са ми казали , ако трябва да го реимунизират възможно ли е с тази бъбречна инфекция. Ако знаеш със сигурност пиши. Буева каза също 5 дни да правим бани в леген със смрадлика или калиев перманганат и тогава да дадем стерилна урина, задължително след тоалет на пишето. Успех и на вас.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 227
Само да допълня - в същата болница аз пък съм много доволна от д-р Лилова по отношение на същия проблем. Даже нашите ешерихие коли ги излекувахме без антибиотик, а със Суметролим. Също и д-р Спасов, но той май е от болницата (до Центъра по Хигиена).
Успех  Neutral Face

Общи условия

Активация на акаунт