потрперване на крачетата?

  • 561
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
какво ще кажете за този въпрос-обикновено докато хапва бебо се случва да му потреперва крачето?това нормално ли е ?Той е на 2 месеца.От време на време му потреперва и брадичката-трябва ли да се притеснявам?мерси предварително за отговорите Wink

# 1
  • Мнения: 585
И мойто бебе го правеше това и си мисля, че беше от спането на една страна.
А бради1ката осхте му трепери понякога. Ама не мисля, че е нещо страшно.
 Wink

# 2
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Не е притеснително това. Бебе на 2 мес. трудно си координира движенията на крайниците.
Как го храниш, кърмиш ли го? Можеш да му подлагаш отдолу голяма мека възглавница, докато яде, да стои в нея като в гнездо, да чувства опора от всички страни. Малките бебенца обичат да усещат допир отвсякъде, така се чувстват по-сгушени Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 1 840
На Сани и трепереха ръчичките, после и брадичката - мислех, че е от студ или нещо такова докато  педиатърката не я видя съвсем случайно и ни каза, че това се получава когато липсва калции. Давахме и няколко пъти калции и се оправи.Така че се консултирай с лекар. Аз след това и за най-дребното нещо винаги питах

# 4
  • Мнения: 1 838
Нормално е, не се притеснявай. Още е незряла нервната система на бебето - затова се получава така. С възрастта ще изчезне.

# 5
  • Мнения: 8 769
Ами за да се успокоиш, говори с вашия педиатър и ако искаш, заведи детенце на невролог.
Моите деца пък потреперват, когато са пишкат и акат. Но не съм се впечатлявала от това. Напоследък забелязвам, че дъщеря ми потреперва (с цяло тяло) малко преди да пишка. И ако й е много интересна играта и не желае да ходи до тоалетната, отрича да има пиш. Но това е признака, по който познавам и номера й не минава. Mr. Green

# 6
  • София
  • Мнения: 2 896
И Ема го правеше това на тази възраст, аз доста се бях притеснила и я водихме на невролог, който каза, че това е напълно нормално, заради незрялата нервна система. Каза ако продължи да го прави и по-нататък елате пак за преглед. Тя спря малко след прегледа...Споко!

# 7
Ема все още потрепва с глава понякога, но аз не се притеснявам защото мисля, че е от недоразвитата нервна/двигателна система.
А и една по-възрастна майка ми каза, че бебетата правят така когато пишкат Wink
Ако продължи следващия месец ще питам педиатърката дали е проблем ...

# 8
  • Русе
  • Мнения: 270
Мисля че е нормално. Сега като се замисля и Ани потреперваше с главичка в началото, но дори не съм забелязала кога е спряла. от доста време не го прави. И при вас ще мине.

# 9
  • Мнения: 1 581
Съветвам те да говориш с педиатъра. Най-вероятно е нормално, но ние имахме неврологични проблеми и това беше един от признаците, за които трябваше да следя. Различни неща са нормални за различни възрасти и това най-точно ще ти го каже педиатър.

Общи условия

Активация на акаунт