За зеленчуковите пюрета на Ганчев

  • 1 168
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 390
Педиатърката ме посъветва да започна вече захранването със зеленчуково пюре,но на ганчевите пише, че съдържат глутен. Мога ли да ги давам newsm78

# 1
  • Мнения: 140
Когато захранвахме нашата педиатърка ме посъветва,ако имам възможност за начало да избягвам пюретата на Ганчев.Ние се захранихме с пюретата на Хип и след 6 мес минахме на домашни.

# 2
  • Мнения: 972
Има и пюрета, които са без глутен. Ние ядяхме пюретата на Ганчев - малката си ги харесваше. Вече й правя домашни, защото си изяжда 200 гр. Но първоначално се дава малко количество. Ако имаш малки бурканчета може и сама да си направиш пюре и да го замразиш. За една доза няма смисъл да омазваш куп посуда.
Ако пък не ти харесват на Ганчев има още много марки - избери си. Но последната дума е на бебчето.  Hug

# 3
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Зеленчуковите на Ганчев са без глутен повечето,прочети етикетите,май имаше едно с капия ли беше или ориз с домати което е с глутен да не си улучила точно това?

Последна редакция: пн, 12 дек 2005, 14:14 от doniboni

# 4
  • Мнения: 3 663
има и доста без глутен
гледай отзад на етикета
освен надписа - съдържа/ не съдържа глутен/мляко, гледай и самото сърдържание
ако има овесени ядки, значи има и глутен
в началото е малко объркано всичко, но бързо ще ги научиш кои какви са Simple Smile

# 5
  • Мнения: 516
Почти всички са без глутен, гледай то пише на бурканчето. Абе зеленчуковите са отврат прави си ги ти, и от време на време давай готово. Виж плодовите и месните са хубави но тези............. Naughty Joy

# 6
  • Мнения: 390
В интерес на истината въобще нямах време да ги разгледам всичките, защото бях с бебчо, просто грабнах първото което видях( с картофи,ябълки и моркови)и чак в къщи прочетох, че съдържа овесени ядки т.е. глутен. Защо тогава правят със и без, като на всичките пише за бебета над 4 месеца. Thinking

# 7
  • Мнения: 972
Ти ги остави какво пишат.  Whistling
Чети внимателно отзад какво е съдържанието.

# 8
  • София
  • Мнения: 131
В много от зеленчуковите пюрета на Ганчев има и лук, което не ми се вижда много подходяща храна за толкова малко бебе, особенно при захранване, така че бих те посъветвала да четеш съдържанието им и да внимаваш и за него.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 743
И моят син хапва пюрета на Ганчев.Да си кажа честно не съм се заглеждала много имат или не глутен  Embarassed ,защото без да знам го бях въвела рано-рано .

# 10
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Педиатърката ме посъветва да започна вече захранването със зеленчуково пюре,но на ганчевите пише, че съдържат глутен. Мога ли да ги давам newsm78

Едно-две пюрета само съдържат глутен и то си пише на етикета. Купи пюре, на което пише, че НЕ съдържа глутен. Има доста такива Wink
Иначе с глутена изчакай, някъде след 6ия месец го въведи.
Аз лично захраних с домашно картофено пюре, спед това добавих морков и доста по-късно минах на готови пюрета

# 11
  • Мнения: 390
Мили мами, пак да ви питам. Пюретата съдържат сухо мляко, ама какво е то, адаптирано ли е newsm78, мога ли да ги давам?
 И още нещо, понеже пюретата са доста гъсти, ги разреждам с 30 мл адаптирано мляко и малкия мишок си ги хапва с удоволствие feeding, обаче трябва ли изобщо да ги разреждам, или да давам направо

# 12
  • Варна
  • Мнения: 974
и Мойта дъщеря ги хапва с удосволствие.
Честно казано мисля че не Адапирано млякото, ама аз докато разбера и тя беше изяла няколко Embarassed
А иначе няма проблем да го разреждаш, щом детето така ги харесва повече.
Успех!

# 13
  • Мнения: 2 125
Ние се захранихме с пюретата на Хип...
Преминахме на Ганчев след 2-3 седмици и до ден днешен понякога си хапва, а вече на 2 години и 2 месеца.

# 14
  • Мнения: 1 639
Ганчев не бих дала на такова малко бебе . Първите пюрета си ги правих аз сварен картоф + морков най-често . Така знам какво има вътре , че тези купешките са доста натоварени и мисля ,че не са удачни за захранване , най-малкото заради много съставки  Wink

Общи условия

Активация на акаунт