Мигрена ... :(

  • 27 202
  • 13
  •   1
Отговори
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Arrow Едно питане към тези които се борят с това чудо МИГРЕНАТА.
Има ли някакви хитринки, методи или хапове които да действат безотказно в случай на мигрена  Confused:
Аз лично преживявам по 1-2  кризи месечно  Imp , не съм официално диагностицирана и въпреки това се мъча да се справям сама с положението...  Confused  
Давайте идеи...чакам с нетърпение!!!
10Х - предварително  Grinning

# 1
  • Мнения: 1 655
Здравей Шани,
и аз като теб не съм диагностицирана, но съм убедена че главоболието което карам 2-3 пъти в месеца е точно това. На мен ми помага ядене на лимон (1/2 ако можеш и цял) и парацетамол.

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Моятя история е малко странна и сложна.Две години имах страхотно главоболие почти всеки ден.Бях стигнала по две хапчета за глава и ми бяха сложили диагноза-мигрена.Миналата година отидах на невролог-по други причина,бях си контузила ръката.Това момче -лекаря,всеки ден го благославям.както си говорихме му казах за главата и той започна да ме разпитва.Аз съм спокойна,не съм нервна по принцип и болките не бяха от нерви.Предложи ми да ми направи изследване на мозъчната кора,много се учудих.Съгласих се и на другия ден отново бях там.Сложи ми едни лампички по главата и една машина започна да отчита нещо,не устих нищо като болка,или нешо друго.Каза ми че е видял нещо като прекъсване на кората от което се дължало главоболието.И ако знаете какви лекарства ми даде Rolling Eyes  Simple Smile антидепресант и против епилепся Thinking Доста се усъмних, но той каза че нямям симптоми нито на епилепсия, нито на депресия, но с това се лекувало.Реших да пробвам,хапчетата за глава не ми действаха.Ходих първите дни като замаяна(даде ми болничен да спя,докато свикна).Беше миналия септември.От тогава до сега глава не ме е боляла и хапче не съм пила.Всички лекари специалисти ми бяха казали че не се лекува,а това момче 72набор-дори и не намекна че няма да помогнат-и позна Wink

# 3
  • Враца
  • Мнения: 158
Боже,мога цял ферман да изпиша по-темата.
Аз засега се спасявам с Беналгин,май нищо друго не ми помага,наскоро ми препоръчаха Аулин,но на мен не ми действа.
Всъщност най-пострадалата от мигрена в семейството ни е майка ми-та тя е изпробвала всичко възможно и невъзможно.
Зелеви листа на тила,чесън на китката,комбинация от всякакви лекарства(забравих вече какви),кофергамин и т.н.
Напоследък пиеше Корвитол по половин хапче всяка сутрин в продължение на 3 месеца за профилактика на мигрената,но при нея пристъпите са по 3 дни и нищо не и помага.Даже при последния пристъп стигна до две посещения на Бърза помощ.
Та така,ако се сетя за други"хитринки",ще пиша

# 4
  • Мнения: 4 068
И аз сама съм си поставила диагноза Мигрена.
Да не ви разправям какво главоболие ме тресе.Понякога даже повръщам и ме болят и очите и цялата челюст ми се схваща.Започвам да се съмнявам дали не е т очите нещо.Май ще трябва да отида на лекар в крайна сметка.
Иначе само СедалгинНео ме оправя и то по 2 хапчета.Направо се дрогирам ама няма как щото като ме налегне и не се търпи.

# 5
  • Мнения: 8 769
Моя приятелка страдаше от това чудо (познаваме се повече от 12 години) и до преди 2 всеки ден тя имаше адско главоболие. Докторята й бяха казали-ами нелечимо е, тъй ще си ходиш. Излекува се с "алтернативна" медицина, без хапчета и дрогерии.

# 6
  • Мнения: 6 314
И аз така си бях самопоставила диагноза мигрена.
Ужасяващо главоболие, повръщане, понякога имах чувството, че просто нещо в главата ми ще каже "щрак" за последно и всичко ще "угасне"... търпях, търпях, тъпках се с парацетамоли, панадоли и течен аналгин... ама в един момент главоболието стана непоносимо и хукнах по лекари.
Какво ли не ми изследваха, правиха ми и скенер на главата... в крайна сметка се оказа, че всичко е от очите.
Имам съвсем леко далекогледство - 0.5 диоптъра, но затова пък на едното око имам ужасно силно изразен астигматизъм. Направих си очила, които трябва да слагам като работя на компютър, като чета или гледам телевизия... и откакто ги слагам главоболието изчезна.

# 7
# 8
  • Мнения: 4 068
Ох,Мамма и аз вече май трябва да прибегна до консултация с очен лекар.Имам тобно такива подозрения-че проблема идва от очите.Ето вече четвърти ден не ме оставя главоболието.
Ще тичам на доктор тая седмица пък ако трябват очила ще ги слагам с кеф даже само да не ме боли вече.

# 9
  • Враца
  • Мнения: 158
Цитат на: renci
Ох,Мамма и аз вече май трябва да прибегна до консултация с очен лекар.Имам тобно такива подозрения-че проблема идва от очите.Ето вече четвърти ден не ме оставя главоболието.
Ще тичам на доктор тая седмица пък ако трябват очила ще ги слагам с кеф даже само да не ме боли вече.


Renci,то и аз още отдавна бях решила че може да е свързано с очите и отидох на очен,и жената ме прегледа,каза ми че съм далекогледа,изписа ми очила +0,5 за четене,но за главоболието каза че трябва да си направя всикакви други изследвания,при други лекари,и ако те категорично отхвърлят възможността главоболието да е от нещо друго??? Sleepy  Sleepy  Sleepy то чак тогава да заповядам да изясняваме очите ли са ми проблема Close  Shocked  Close  Shocked Представяш ли си???

# 10
  • Мнения: 713
Да не ми се смеете, понякога нередовен стомах, ниско кръвно и липса на движение докарват главоболие. Имах главоболие, изследваха ми и очите - нищо. А беше ужас - появяваха ми се едни разноцветни кръгове пред очите, една шарка като змия и не можех да виждам нищо. Трябваше да лежа в тъмна стая на тихо няколко часа за да мога да виждам отново, но си оставаше нещо като тътен отвътре хи-хи. Повръщането облекчаваше също. Тръхнах на фитнес поне 2 пъти в седмица. Кръвното ми се оправи, стомаха също и главоболието изчезна. Много рядко се обажда 2-3 пъти в годината ако е провокирано от някаква ярка светлина+умора+глад. Освен това имах такъв плосък корем Sad .

# 11
  • София
  • Мнения: 38 209
az imam po 1 pristup/s povrushtane, draznene ot svetlina i pr/ godishno slava bogu. No posledniq mi beshe predi okolo mesec. beshe mi mnogo gadno zashtoto ne posmqh da vzema drugo osven panadol a toi ne mi pomogna. posle razbrah 4e sum mojela da vzema i ibuprofen /pomaga za vsi4ki bolki i moje da se vzima do 6m na bremenostta no vse oshte ne e dostatu4no poznat v BG/.

# 12
  • Мнения: 182
Аз също съм с един пристъп масечно - виене на свят,повръщане,боли ме само дясната половина на главата вкючителни и зъбите. По врема на бременността нямах нито един пристъп. С очите съм със очила но от години малък диоптър. Пия Нурофен или Солпадеин.... и светлината ме дразни. Стига толкова че се увлякох.

# 13
Аз имам мигрена, когато не си доспивам. Боли ме или лявата или дясната  половина на главата. Лекувам се на тъмно и топло- увивам си главата и очите с нещо, така че да ме затопли и да ми е тъмно. Помага.

Общи условия

Активация на акаунт