Пътуване до остров Корфу (Керкира)

  • 19 502
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 137
Здравейте дами,

Предстои ни пътуване до гореспоменатия остров  Grinning и в тази връзка се
опитвам да набавя по-актуална информация. Последните няколко дни
получих много, разностранна и непотвърдена информация която бих искала
да сверя.

- пътят от Солун до Игуменица вече е изцяло магистрала, пътната такса
трябва да е 5.80 EUR (както е и според viamichelin.de). Пътят включва
общо 55 тунела.
- в Игуменица има по-евтини локални фериботи, които пътуват само до
острова на около 1 час (тук се интересуваме само за тези по-евтини
фериботи, http://www.ferries.gr ни е известен)
- към момента най-евтиния дизел може да се намери на 1.50 EUR/литър
(всъщност тази информация ни е от о. Закинтос, незнам дали е така по
магистралата Солун - Игуменица)
- автомобилът е без теглич

Ще ми е полезна всякаква друга потвърдена информация.

Благодаря предварително на отзовалите се   bouquet

Последна редакция: вт, 12 юли 2011, 00:20 от kiara78

# 1
  • Мнения: 1 320
Привет!

Ще отговоря доколкото мога на някои от въпросите.
Бяхме там в края на юни.

1. Пътят Солун-Игуменица е изцяло магистрала, да. Заради тунелите, обаче, често има ограничения на скоростта, та като цяло не може да се вземе изключително бързо. Нашата средна скорост беше около 80 км/час, защото спазвахме знаците. Пътната такса е 2,8х2=5,6 евро. Изграждат още два пункта, които засега не работят. Но догодина вероятно ще се събира таксата четири пъти. Тунелите така и не ги преброих, но са много.
2. Фериботите са два, доколкото аз знам - до Керкира - той е по-скъп и до Лефкими. Зависи в коя част на острова сте. До Керкира са по-начесто. Цената беше 38 евро за кола и по 8 евро за възрастен. Цена за дете - 4,8 евро. Кажете изрично възрастта на детето, на нашето 4-годишно не му събраха такса.
3. За цената на дизела мога да напиша само по спомен - 1,50-1,55евро/литър. На острова е в горната ценова граница. По магистралата видяхме само една бензиностанция, на около 100 км преди Игуменица.
4. На отиване тръгнахме към 8:20 сутринта от София, в 15:40 се качихме на ферибота. Нашият хотел беше в северната част на острова, в 18:10 заковахме пред рецепцията. Не сме спирали почти - сумарно за около час. На връщане тръгнахме от острова в 13 и точно в един през нощта бяхме в къщи, като се мотахме около час, час и половина в Солун. Детето понесе пътуването сравнително лесно, но имаше моменти, в които й беше скучно. По магистралата има места за тоалетна, леееко /метри/ се отбиваш. Някои от тоалетните бяха супер гнусни и не посмях да вляза. По самата магистрала няма места, на които можеш да си купиш нещо за хапване или пийване, чак на въпросната бензиностанция.

Какво значение има тегличът?

# 2
  • Мнения: 2 175
Имай предвид само, че по магистралата до Янина (не ли само до там, а не е до Игуменица?) има само 1 бензиностанция, и то малко след Солун.. Както и че бензиностанциите са с дневно работно време.. #Crazy

# 3
  • Мнения: 137
Благодаря момиче за подробния отговор, определено ще ни е от полза цялата тази информация.  Peace

А иначе ето как стои въпроса с тегличите:

http://dnes.dir.bg/news/gartzia-shofyori-6707810?nt=14

Ние си го знаехме и от преди, но вече дори пишат за това.

Не са ли повече фериботните компании. Ние очаквахме да има по-големи ферита за по-далечните дестинации и по-малки между Игуменица и Корфу. Някакви особености има ли за феритата или просто се купуват билети за първия по разписание. Чухме че има отделни каси на отделните компании. Има ли общо разписание за всички.  newsm78

# 4
  • Мнения: 1 320
Ами не знам дали има различни компании. Вероятно. Доколкото успях да видя в бързината, касите са разделени по дестинации, не толкова по компании, но може и да съм в грешка. След няколко часа пътуване и при изгледа на чакащия ферибот на пристана, ние лично нямахме никакво желание да обикаляме и да търсим друг ферибот. Предварителни планове не сме правили, решихме, че ще вземем първият възможен и така и се получи. Ако имате време може и да пообиколите да разгледате какво що има по пристанището. Ние пристигнахме и фериботът тръгна след 20 минути. Магистралата свършва на пристанището в Игуменица. Има различни фериботи, да, както вече казах за всяка дестинация по отделно и този до Корфу хич не беше малък Simple Smile.

Статията, към която си дала линк е от 2010 година. 

Къде ще бъдете на острова?

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
И аз като magarcho,да ви предупредя че по магистралата няма бензиностанции и трябва да сте подготвени с гориво.Също и да спазвате правилата за движение,че глобяват от въздуха.Приятно изкарване на корфу!Там е супер за почивка!

# 6
  • Мнения: 137
Благодаря ви момичета,
Информацията от линка може да е от миналата година но си е в пълна сила. На острова сме в Барбати, а хотела се казва Пантократор (кръстен на най-високия връх на острова - около 900м). Като цяло сме наясно за необходимостта от по-стриктно спазване на правилата за движение в Гърция. Не сме пътували натам от 2007 г., а и тогава беше само до северна Гърция (Солун, Халкидики).  Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 1 945
kiara78 , върнахте ли се от Корфу? Разкажи как беше. Къде отседнахте, какво разгледахте?
Ние мислим в края на септември да се насочим в тази посока. Иска ми се да посети и о-в Паксос и Антипаксос. Знаете ли откъде тръгват корабчета за там? Също така ме интересува обиколката в морето с дресирани тюлени. Някой би ли споделил дали е ходил на тези места?

# 8
  • Мнения: 1
Здравейте, някой знае ли колко часа се пътува от София до о. Корфу с автобус?

Общи условия

Активация на акаунт