Рубеола ли е ...... дайте мнения и съвети

  • 604
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 134
Здравейте мами,
От вчера дъщеря ми е с много силен обрив по цялото тяло. Днес следобед вдигна и темепература. Засега не много висока 37,2 - ,7,5, но е много сънлива, отпусната ..... Преди малко  я водих на лекар, но неможаха да ми кажат нищо конкретно.
Трябва да се изчака, а аз ще полудея вече  Cry
Докторката каза, че може и да е някаква алергична реакция неясно към какво, защото за първи път се появява такова нещо при нас.
Чух, че имало и бум на рубеола в момента! Вие чували ли сте?
Варицела сме карали .. Ох незнам.
От една страна няма лошо да изкара шарката, но от друга докато се разбере сигурно ще откача.
Кажете нещо!!!

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
 Рубеолата почва първо с Т и след два-три дни избива обрива, освен това има типично увеличение на лимфните възли, което лекарката ви би трябвало да е проверила. Иначе за алергичната реакция - Мартин беше направил такава към антибиотик - много силен обрив по цялото тяло, вдигна и Т - водихме го при трима лекари, единият от които инфекционист, за да видим дали е шарка ( той рубеола изкара като бебе) и инфекционистката беше категорична, че става въпрос за тежка алергична реакция, обясни ми, че е напълно възможно при такава реакция да вдигне  и Т. ПОмисли пак нещо ново дали е яло детето, лекарство, нещо в градината ако ходи на ДГ?

# 2
  • sofia
  • Мнения: 769
При рубеолата обрива еднакво интензивен по-цялото тяло, а е на петна и е по-концентриран основно около сгъвките.  Както преди това са ти написали - Т предхожда обрива 1-2 дни и след като избие може и повече да не вдига. Детето по-скоро се чувства добре, има апетит.
А за да се зарази - детето трябва да е контектно с болен с изразен обрив.
Аз също мисля че е алергична реакция - моята дъщеря имаше такава реакция срещу ягоди. Направете няколкодневнадиета с хипоалергенни храни - без цитруси, шоколадови изделия, пр. мляко и проследи реакцията на организма.

# 3
  • Мнения: 134
Оказа се в крайна сметка Скарлатина. През ноща вдигна до 39,8 температура. Беше гадничко!!!
Обадих се на педиатърката и тя каза веднага да започваме антибиотик, та звънях на майка ми, събудих я, тя пък търча до денонощна аптека и ....
Сега вече е добре детето! Най-странното от всичко е, че обрива се появи два дена преди да вдигне температура  newsm78
Съобщила съм в детската градина и сега до неделя е в пълна изолация, т.е. само с баща си у дома, а аз трябва да ходя на работа  Close Close Close
Лошото е, че скарлатината повтаряла и нямам успокоението поне, че и това сме го минали!
Благодаря на всички за отговорите и
ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт