Какво да пия при млечица?

  • 840
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 472
Порових с търсачката, но май не открих това, което ми трябва. Обсъждано е с какво се маже устата на бебето, но не и лечението при майката.
Беба имаше 1-2 бели петънца и и изсписаха Дактарин перорален гел. Минаха доста бързо, но мен гърдите продължавт да ме болят. Всъщност не само, че ме болят, ами и болката се засилва Confused
Аз ще се обадя и на докторицата, но ми се иска да си сверя часовника и с вас Grinning

# 1
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Здравей, аз съм от групата на борещите се с гъбите. Първо се зареди с търпение и упоритост, щото тия гадини са много мъчни за унищожаване. Ето как са нещата при мен и какво правя за да се излекуваме.
Пепи имаше гъби в устата и първия път мазах само него с Дактарина, а мен не. В резултат на това ми се олющиха зърната (станаха едни такива розовки и нежни), имах бодежи в гърдите и зърната ме боляха около половин час след кърмене. По време на самото кърмене не съм имала проблеми. Също имах болки когато потича млякото и ми се пълнят гърдите. Освен това на Пепи гъбичките пак му се появиха и даже му излязоха на пишката като зачервяване и пъпчици.
Него първо го мажех - в устата с Дактарин, на пишката промивки със смрадлика и разтвор на Фуксин. Една седмица нямахме подобрение и от вчера го мажа на пишката с Низорал.
За мен процедурите са следните. Не мия зърната преди кърмене. Първо защото са намазани с Дактарин и второ защото страшно ми се изсушава кожата. След като го накърмя, измивам хубаво зърната, с един памук правя промивка със смрадлика (така и така я правя за него). Оставям да съхнат 10 минути и намазвам тънък слой Дактарин. Седя още 10 минути и слагам сутиена. Пусках тема в кърмаческия и ме посъветваха да не ползвам подложки за кърмачки, защото задържат топлина и влага и това благоприятства развитието на гъбичките. Лечението отнема около 2 седмици и трябва да продължиш поне още 2, за да не се повтори. Можеш да прочетеш какво пише и в библиотеката на кърмаческия форум. Има доста информация.
Ето няколко линка от форума:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4609
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29217.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=56458.0

Успех!

# 2
  • Мнения: 68
Здравей,

нашият случаий е идентичен с този на Дрина. Първо млечица в устата на бебо и го мазах с Дактарин гел. Зърната си мазах профилактично след кърмене, но ползвах подплънки (все пак този гел е доста лепкав).
Вторият път почна с болки в гърдите ми и след това и забелязах белите петънца в устата на бебо+ тези пъпчици по тестисите, които аз предположих да са гъбички.Него намазах с Дактарин гел и се оправи буквално за 24ч.  Но при мен проблема остана - болезнени, червени белещи се зърна. Отидох при педиатърката и тя изписа Певизон ( мазило) за пишлето ( за 2 дена изчезнаха пъпчиците), а за мен да пия Фунголон -5 дена по 1 хапче +  да си мажа зърната с Дактарин гела. Аз допълнително се мажеж и с вода със сода и изчаквах хубаво да изсъхнат преди да наложа дактарин гела и да сложа подплънка.От тогава не съм имала проблем.
Моят съвет е да се консултираш с педиатъра, който най-адекватно може да ти наложи лечение. Ако болката ти е голяма в гърдите- моят съвет е да се пие нещо.

Последна редакция: нд, 11 дек 2005, 14:19 от skysinger

# 3
  • Мнения: 2 531
Леле и ние сме гъбясяли! Видях бяло петно в устичката на бебето, но и идея си нямам че леките бодежи които имам от скоро при кърмене може да са от гъбки! Колко често се мажете с Дактарин-а .Маги също има червеникави обривчета по пупата - сигурно са от гъби?

# 4
  • Мнения: 68
Не съм убедена, че обрива по коремчето е от гъбите, но знае ли човек. Нека педито да ви види.
Аз го мажех след всяко хранене- гърдите - също.Слагах от гела на биберона и го размазвах в устата- гледай и бузките и венците да намажеш.

# 5
  • Мнения: 6 472
А може ли от гъбите гърдата ми да стане болезнена на пипане? Със сигурност не от запушен канал - имах 4-5 пъти до сега и знам точно какво е усещането. Чувствам гърдата като натъртено.

# 6
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Значи моите болки бяха като пробождания - резки, силни и кратки болки. А зърната ме боляха приблизително половин час след кърмене и болката беше все едно яко ме е дърпало за зърната бебето и ги е разранило. Не мога да кажа че чувството е като натъртено и не ми е била болезнена на пипане гърдата.

А иначе нашите пъпки бяха и по пишката и по тестисите. И главата на пишката му беше зачервена. На дупето и на други места не сме имали.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 366
Здравейте,
при първото петънце я заведох на лекар и педито ми каза да и слагам сода за хляб в устата. Като и сложих я видях как се намръщи и почна да плюе. За да и спестя неприятното исещане почнах да мия бибероните и залъгалките със содата и само леко ги обливах с преварена водичка и повече губи не ни хванаха, но това със содата го пратих докато я кърмих т.е. допреди 2 месеца. За щастие аз сърбежи и бодежи не съм имала и на Тея медикаменти не съм прилагала.
Това е моя опит с гъбите.

# 8
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Две подсказки от мен - препарати с лактобацили (Лактофлор,Нормофлор или тези на Аквасорс) помагат много в лечението на майката и са безвредни и за нея,и за бебето.И още едно - виж страницата на Цитросепт ето тук - http://citroseptbg.hit.bg/prilojenie%20v%20meditzinata.htm#kandida,той също е съвместим с кърменето и е съвсем натурално средство Grinning
Бързо да минава Grinning

Общи условия

Активация на акаунт