Книги за бебета и деца

  • 904
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 206
Моля споделете книгите, които са Ви направили впечатление и били полезни. На пазара има много, но голяма част от тях ми се виждат шкарто, особено тази френската поредица с рекламите на Данон. Сега прочетох "Изкуството да бъдеш родител" и съм впечатлена от много неща. Някой знае ли дали има издадена книга на д-р Гезел "Малкият човек в съвременната цивилизация" /дано съм запомнила правилно/. Въобще споделете любимите си книги за отглеждане и най-вече за възпитание на детето.

# 1
  • София
  • Мнения: 13 200
Книгата на д-р Спок намирам за най-полезна, "Книга за майката" на д-р Христо Михов, Книгата на Лорас Перну е хубава, но някои неща в нея са доста остарели, за разлика от д-р Спок (учудващо...)

# 2
  • Мнения: 2 006
Какво те 4ака през първата година на детето-много полезна книжка и Книга за майката на Христо Михов-това са ми фаворитите Grinning Добри са Моето бебе от 1 ден до 3 години и др.Спок.От списанията Родители и Моето бебе и аз Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 1 121
Моя позната е много добре запозната - през нея минават повечето новоиздавани книги в БГ. Тя също е бременна и горещо ми препоръча "Д-р Спок" - било нещо като компилация сред книгите, най-доброто и най-верното. Други хора ми препоръчаха пак "Д-р Спок", но за отглеждането на децата - били много добри. Аз друго не съм и купувала за бременните.

# 4
  • Мнения: 5 228
Аз изчетох и продължавам да чета много книги, но най-много ми харесаха д-р Спок и Какво те чака през първата година на детето. Колкото до френските с рекламите на Данон - не съм особено очарована.

# 5
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
"Какво те чака през първата година на детето" - много е полезна, подробна и интересна, особено за мен, за първо бебенце. "Доктор Спок" също е добра, но там не е толкова подробна обяснено всичко, затова пък обхваща и по-голяма възраст на детето. Другата незаменима за мен книга е "Хранене на бебето" на проф.Трифонова, тъй като нашата педиатърка не се престарава в обясненията за захранването  Confused . Имах и една за кърменето, хубава беше, но на мен сравнително бързо ми спря кърмата и загубих интерес...

# 6
  • Мнения: 3 205
Аз нямам още мнение - щото нямам още дете, но съм питала майка ми и тя категорично рече и отсече - доктор Спок. Каза, че вътре пишело някъде още в началото за майките - да не се притесняват и да са спокойни, и това й било голямо успокоение като млада мама. Тя ме е гледала сама още от самото начало - за сведение.

# 7
  • Мнения: 2 051
Цитат на: юл4е
Аз нямам още мнение - щото нямам още дете, но съм питала майка ми и тя категорично рече и отсече - доктор Спок. Каза, че вътре пишело някъде още в началото за майките - да не се притесняват и да са спокойни, и това й било голямо успокоение като млада мама. Тя ме е гледала сама още от самото начало - за сведение.


Ами там е работата, повечето от нас са гледани по нея.
Само, че оттогава има голяма промяна и в начина на живот и в концепциите за хранене и възпитание на бебе, дете и ученик. Не, че отричам тотално написаното от Спок, но имам много резерви към съветите му и смятам, че доста от препоръките му са остарели. Нека не бъркаме приятния му стил, чувство за хумор и хуманна нагласа (които винаги ще звучат симпатично) с конкретните напътствия, които често са противоречиви и недостатъчни (особено що се отнася до кърменето).

Казвам го от личния ми опит с трите ми деца, като едното е гледано почти изцяло по Спок (просто защото тогава имаше само 3-4 книги за бременност и отглеждане на деца).
Сега има много повече информация, не я пренебрегвайте. А нашите майки винаги ще говорят за дядо Спок с умиление (или категорично), това е неизбежно.

Общи условия

Активация на акаунт